Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Xenix 802 előerősítő


M Peti

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Ha már idetévedtem…

Ezek a Behringer Xenyx keverők végül is milyenek? Mert hogy a fórumokon dicsérik őket, de ugye “hivatalból” a Behringer cuccokat degradálni/ostorozni szokás… 

Fél-amatőr klub zenéléshez (10-12 bementet kihasználva, mikrofon nincs, csak szintik), évi max 2-3 bulira… nem gondolom, hogy százezrekért kellene venni egyet.. (pl. a Mackie “költséghatékony” mixereiről elég sok rosszat olvasni…)  

A Soundcraft Notepad-12FX-hez képest pl. milyen?

Vagy mi a javaslat max 100.000-ig? Az FX nem létszükséglet, mellőzhető.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 perccel ezelőtt írta Bendi:

Ezek a Behringer Xenyx keverők végül is milyenek?

A régebbi kis xenyx keverőit gagyinak, zajosnak tartották, ismerősnek is volt ilyen 4-5 csatornás, hát olyan műhely cuccnak használta rádugdosni ezt-azt hogy ne legyen csend. Ehhez képest Altoval is találkoztam már, annak is sistergős az fx-e. Nem tudom milyen a minőségi igény?

Itt is láttam már pl. régebbi Spirit Folio keverőt hirdetve, hosszú faderekkel. Esetleg egy olyan?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 08. 02. at 16:06 írta djuice:

A régebbi kis xenyx keverőit gagyinak, zajosnak tartották, ismerősnek is volt ilyen 4-5 csatornás, hát olyan műhely cuccnak használta rádugdosni ezt-azt hogy ne legyen csend. Ehhez képest Altoval is találkoztam már, annak is sistergős az fx-e. Nem tudom milyen a minőségi igény?

Itt is láttam már pl. régebbi Spirit Folio keverőt hirdetve, hosszú faderekkel. Esetleg egy olyan?

Én összehasonlítottam néhány elérhető árú készüléket, számomra a régebbi soundcraftok magasan jobb hangúak a többi márka gyártmányainál, főleg a lexicon effektesek, Ugyan az effektnek van zaja, de sokkal jobb minőségű mint az általánosan használt megoldások. Újakat nem próbáltam, de csak nem lett rosszabb. Ezek powerstation, F1, folio, notepad pultok voltak. Nagy előnyük még, hogy a PFL funkcióval be lehet könnyen állítani a jelszinteket, gaint, ami a zaj kordában tartásában kulcskérdés.  Mackie vlz-k kellemes meleg tónusúak, de viszonylag zajosak. Az onyx széria előrelépés zajban és hangban is. Yamaha mx, mg egészen más hangkarakter, kissé magasba húz, a hangszínszabályozó is másképp szabályoz mint az előzőeknél. Ha a Mackie meleg, akkor ez hideg. A régebbi mx széria jobban tetszik, az mg-k nekem kicsit élettelenül, döglötten szólnak. Egyébként nem rossz, csak más. Effektje élőben jól használható, de nem egy stúdió minőség.  Behringer Eurorack minél több sáv, annál rosszabb hang és zajosabb. A kisebb xenyx keverők egész jók, ha nincs sok sáv, mondjuk 4-6. Belül ez is eurorack, a PCB-n is ez szerepel,sok különbség nem lehet. Ezek a soundcraft/mackie kapcsolást másolják "british EQ :)". Sok különböző márkanév alatt előfordulnak, Pronomic, voice craft, alto, stb. Effekteset szerintem nem érdemes venni belőle, nagyon hitvány. Inkább egy külső pedál. Az A/D része, már amelyikben van, sem egy nagy minőség. Háztáji használatra külső effekttel szerintem teljesen jó. Nekem is ilyen van itthon:

Pronomic M-602 mixer image 1 

Allen&Heath-et még nem próbáltam. Az újabb RCF-ek is érdekesnek tűnnek a sok sztereo bemenet miatt, de még nem került a kezeim közé ezekből sem.

Szerkesztette ivimano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...