Jump to content
Ménemszól.hu

Ménemszól.hu


idioty

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta A/D:

Na urak, lemagyarítottam ezt a hírfolyam dolgot, ami szerintem a legjobb dolog amit valaha fórumban kitaláltak, tényleg elképesztő.

Szívem szerint leszedném ezt a főoldali legfrissebb hozzászólásokat, mert eszetlen béna ehhez képest.

Mindent is be lehet rajta állítani, pl. hogy a link az olvasatlan hozzászólásokra vigyen rá, mutatja mikor milyen értékelés érkezett, sok napra visszamenőleg, kiszűri az érdektelen részeket, és a legfontosabb: a saját hírfolyamaidat elmentheted. Atom.

 

Köszi, nekem tökéletes ez a legfrissebb hozzászólások, könnyen átlátható, teszi a dolgát, ahogy kell. Csak ránézek a főoldalra, és minden egyéb nélkül látom, hogy kell-e valamit olvasnom, vagy mehetek tovább.

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta kib:

Csak ránézek a főoldalra, és minden egyéb nélkül látom, hogy kell-e valamit olvasnom, vagy mehetek tovább.

szerintem csak egy rossz megszokás. elég lenne sokkal ritkábban jönnöd, és nem maradnál le semmiről:

valójában kizárólag hátránya van:

1) foglalja a főoldalt

2) nem jelenik meg a teljes hozzászólás, hanem teljesen feleslegesen oda kell menned a topikba. ha valóban az egyszerűség híve vagy, akkor ez a helyes megoldás

3) kizárólag hozzászólásokat feedel, nem látod ha blogbejegyzés, képfeltöltés, egyéb történik. (lehet ez az egyik oka, hogy kevésbé aktívak a blogok és a fórum egyéb részei)

4) aki az apróhirdetéseket akarja látni, annak se kell feleslegesen kattingatni (a default folyamból kiszedtem ezt, nem vagyok benne biztos hogy ez általános).

4) semmilyen szinten nem konfigurálható. neked a tuti beállítás az olvasatlanok mutatása lenne, amire szintén csak a hírfolyam képes.

 

mérlegelni fogom, hogy mennyit bukunk azzal, ha a fórumot a rossz használatra ösztökéljük, illetve milyen hátrányt jelent a főoldalra.

 

mindenesetre beállítottam egy alap hírfolyamot, így más is jobban fogja érteni, mert így neveztem el: "Új hozzászólások, friss tartalom hírfolyam", plusz a linkek rögtön a friss hozzászólásokhoz visznek, nem a topic elejére mint korábban. de mindenki elmenthet egy saját beállítást.

 

szerintetek a default hírfolyamba jó lehet ömleszteni az apróhirdetésket is?

 

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta A/D:

szerintem csak egy rossz megszokás. elég lenne sokkal ritkábban jönnöd, és nem maradnál le semmiről:

valójában kizárólag hátránya van:

1) foglalja a főoldalt

2) nem jelenik meg a teljes hozzászólás, hanem teljesen feleslegesen oda kell menned a topikba. ha valóban az egyszerűség híve vagy, akkor ez a helyes megoldás

3) kizárólag hozzászólásokat feedel, nem látod ha blogbejegyzés, képfeltöltés, egyéb történik. (lehet ez az egyik oka, hogy kevésbé aktívak a blogok és a fórum egyéb részei)

4) aki az apróhirdetéseket akarja látni, annak se kell feleslegesen kattingatni (a default folyamból kiszedtem ezt, nem vagyok benne biztos hogy ez általános).

4) semmilyen szinten nem konfigurálható. neked a tuti beállítás az olvasatlanok mutatása lenne, amire szintén csak a hírfolyam képes.

 

mérlegelni fogom, hogy mennyit bukunk azzal, ha a fórumot a rossz használatra ösztökéljük, illetve milyen hátrányt jelent a főoldalra.

 

mindenesetre beállítottam egy alap hírfolyamot, így más is jobban fogja érteni, mert így neveztem el: "Új hozzászólások, friss tartalom hírfolyam", plusz a linkek rögtön a friss hozzászólásokhoz visznek, nem a topic elejére mint korábban. de mindenki elmenthet egy saját beállítást.

 

szerintetek a default hírfolyamba jó lehet ömleszteni az apróhirdetésket is?

 

Rendben, elfogadom az érveidet :) Beállítottam magamnak egy hírfolyamot, tényleg jól konfigurálható. Egy dolog lenne még jó, és akkor tényleg tökéletes lenne: ha mindenki a maga által definiált hírfolyamot ki tudná rakni saját magának a kezdőoldalra egy boxban, és akkor nem kellene a linkre kattintani, egy kattintást megspórolnánk :)

Egyébként nagyjából sikerült olyanra beállítani, mint a korábbi Legfrissebb hozzászólások menüpont volt :)

image.thumb.png.8a198705ce8879d1e403d4d18d5e0119.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meg lehet tudni valahogyan, hogy az egyes apróhirdetéseket mikor adták fel, ha a feladója nem dátumozza?

Pár napig a rendszer megdátumozza a bélyegképet, de azután csak egy egyforma kis óraikont ír ki.

Legjobban az érdekelne, hogy Nelzon aprója a Roland MC-808-ról mikor volt feladva.

 

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Mészáros Nándor:

Meg lehet tudni valahogyan, hogy az egyes apróhirdetéseket mikor adták fel, ha a feladója nem dátumozza?

Pár napig a rendszer megdátumozza a bélyegképet, de azután csak egy egyforma kis óraikont ír ki.

Legjobban az érdekelne, hogy Nelzon aprója a Roland MC-808-ról mikor volt feladva.

 

Szerintem ez valami rendszerbeállítási probléma lesz, szintén az upgrade cseszhette szét. Ha az adminok valamit beállítanak/átállítanak, akkor utána majd látható lesz a dátum, mint régen.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ekkor: 2019. 04. 14. at 22:45 írta kib:

Szerintem ez valami rendszerbeállítási probléma lesz, szintén az upgrade cseszhette szét. Ha az adminok valamit beállítanak/átállítanak, akkor utána majd látható lesz a dátum, mint régen.

Köszi, tényleg megjavult.

Mégse.

Július 12-ig, ami jelenleg a 8. lap, dátumoz, aztán abbahagyja,. és csak óraikon van.

A harmadik lapon újrakezdi az időmérést relatív időpontokkal ("tegnap" stb.). :D

 

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

Ha lementek egy oldalt (pl. apróhirdetést), helytelenül fog megjelenni.

Például a szintetizátorról adott kép helyén a feladó profilképe jelenik meg óriási méretben, és általában minden "rossz helyen" van, szanaszét tördelve az oldal.

Ugyanez, sőt ugyanaz van, ha a nyomtatási képre megyek és úgy mentem le.

Ezen nem lehet segíteni valahogy? "Tiszta" html-ként szoktam menteni, tehát nem úgy, hogy egy mellékelt "elemei" mappába teszi a képeket, szkripteket stb., az idegesítő.

(Nem fontos ugyan, de azért szoktam lementeni az oldalakat, hogy az árak alakulását bizonyos cikkeknél nyomon követhessem időben, statisztikailag megalapozottabb tudással akarok rendelkezni, hogy mennyi egy-egy típus ára a használtpiacon, és hogyan változik).

 

 

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fura dolgokat észlelek, a "hülyének néznek bennünket" c. topikban eltűnt egy hozzászólásom, legalábbis nekem nem jelenik meg, és aligha hinném, hogy admin törölte volna. Össze-vissza jelennek meg szmájlis reakcióim, egy posztra akár öt is. Eddig szvsz nem úgy volt, hogy egy hozzászólásra sírósa és nevetős szmájlit is lehet válaszolni egyszerre (?).

Ha félrenéztem volna valamit, elnézést.

 

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ekkor: 2020. 01. 16. at 13:44 írta NeoC:

Csak nekem tűnt el a "hülyének néznek bennünket?" topic?

Nem, két hete elkezdte kiírni, hogy nincs jogosultsága a fórum megtekintéséhez, mára pedig már semmi jel nem utal rá, hogy valaha is létezett volna, nyom nélkül eltűnt a digitális emlékezetlikban.

Szerkesztette Mészáros Nándor
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 01. 23. at 14:41 írta NeoC:

Hja, valóban elég magára hagyottnak tűnik a dolog.

Az utolsó gondolom lekapcsolja majd a villanyt....

Ahogy nézem, a fórom jó ideje azért is magárahagyott, mert már minden a youtubeon, fb-n megy a hitspacenél. Nem kell neki sok hogy tényleg ők oltsák le a villanyt, mint a régi fórumnál is aztán ennyi volt...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 01. 25. at 23:42 írta djuice:

Ahogy nézem, a fórom jó ideje azért is magárahagyott, mert már minden a youtubeon, fb-n megy a hitspacenél. Nem kell neki sok hogy tényleg ők oltsák le a villanyt, mint a régi fórumnál is aztán ennyi volt...

Szerintem a két platformnak nem sok köze van egymáshoz. A Youtube-on, FB-on magukról készítenek anyagokat, hiszen üzlet, el kell érniük a vásárlóikat, olyan információkkal, amit érdekesnek találnak és ami érdeklődésre és vásárlásra tarthat számot.

Ezt az oldalt viszont nekünk készítették... mi töltjük meg tartalommal, élettel, információval... egymásnak adunk ötleteket, tippeket, tudást. Mindezt teszik ingyen, méghozzá úgy, hogy ezen a fórumon keresztül egyáltalán nem tolják a képünkbe az önreklámjukat. Szerintem ez pozitív dolog.

Az egész üzemeltetésért, karbantartásért, tárolásért állják a cehhet. Szerintem rajtunk áll, hogy mennyi hasznos dologgal töltjük meg és mennyi parttalan veszekedéssel :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

parttalan veszekedéssel

Itt a fórum üzemeltetése, karbantartása (felhasználók visszajelzése) van elhanyagolva, ami régen (mikor még vastagon volt rajta önreklám is) teljesen más mederben folyt. A YT, FB platformok persze hogy másak, de abban nem, hogy kommentekben sokkal aktívabbak ott az emberek mint itt (beleértve a tartalomfeltöltőket is) és ez már rég szállóige, hogy az efféle fórum oldalaknak leáldozóban van, de nem a parttalan veszekedések miatt, amire hirtelen most még példát se lehetne találni az elmúlt 1 évből, pontosan a gyér látogatottságból és érdektelenségből kifolyólag. Azért a régi absolute.hu fórumán naponta tucat bejegyzés született uszkve 10 éve is, de az ottani törzstagok is pont a mostani átfazonírozott fórum miatt fordultak inkább a FB felé, meg hogy az személyesebb is volt az újdonság varázsával...
Szerintem nem kell annyira félteni a hitspace büdzséjét, hogy egy efféle fórum üzemeltetése (amit felteszem már csak a külsős server kezelői illetnek mondjuk néha pillantással, hogy egyáltalán megy-e még az oldal technikai oldalról), hogy olyan irdatlan költséget képviselne az üzleti bevételükhöz képest, hisz már a reklám szerepét sem tölti be, mint régen. Nem születnek itt cikkek és beszámolók vagy tesztek mint régen. Érdemes csak megnézni pl. Silk szakmai hozzászólásait is mérceként, mikor voltak pl. utoljára. De ez nem felhánytorgatás neki, hisz ott van hetente a YT-on, le se lehetne lőni. Megváltozott a trend! Az emberek inkább végignéznek 1 óra mókázós nagy dumás, másrészt szakmai videót, mint itt elolvassanak mondjuk egy SOS szintű több oldalas kemény szakmai értekezést. Ami az embereknek ugyanis 2-5-10 percben nem tud érdekes lenni, arról gyorsan tovább lapoznak...
Szóval egyrészt érthető is a dolgok újfajta menete, másrészt nem akarnak ezért már ők ebbe energiát fektetni és pont így volt a régi fórummal is, hiába vesztették el az olvasói és szakmai törzsgárdát az oldalon, veszteség nem érte őket, mert a FB-n tovább épültek a kapcsolatok, ráadásul zárt csoportot is játszva könnyebb létrehozni, mint anno, mikor még külön VIP fórumszoba és helpdesk volt a validált törzsvásárlóknak + szakmai kurzusok a boltban...
Itt ahogy NeoC is részben megfogalmazta, parlagon hagyott vidék már a fórum, s effelől ha a gazdája nem aggódik akkor nekünk miért kéne felőlük aggódni és hogy mennyi munkát öltek bele? 1x megcsinálták, megvették, beállították és automatizáltan működik alapjait tekintve az egész. A tartalmat meg tényleg a tagok szolgáltatják, ebben semmi vita nincs szerintem.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

17 órája írta djuice:

de nem a parttalan veszekedések miatt, amire hirtelen most még példát se lehetne találni az elmúlt 1 évből,

Amennyire én láttam pont a keresett "hülyének néznek bennünket?" topic hemzsegett a parttalan politikai csatározásoktól. Én nem politizálok, közöm nem volt a topikhoz, csak csodálkoztam hogy egy zenei portálon mit keres egy ennyire mély-politikai egymást-gyaluló topik.

Link to comment
Share on other sites

Ja! Én szakmai dolgokra gondoltam, mert hogy afféle oldal lenne, de mondjuk van egy freestyle rész is, csak sajnos valóban szakmai dolgok helyett pár törzstag (meg Bendi aki fórumkezelő is) csak politika rovatban szólt már inkább hozzá.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 01. 29. at 9:11 írta djuice:

sajnos valóban szakmai dolgok helyett pár törzstag (meg Bendi aki fórumkezelő is) csak politika rovatban szólt már inkább hozzá.

Én is a szakmai dolgok miatt járok ide és minden nap szomorú voltam amikor a topik frissüléseket néztem és a politikai vitafórum tucatnyi hozzászólásán kívül semmi nem történt. Olyan emberek ugrottak egymásnak, akik korábban a szakmai topikokban segítséget nyújtottak egymásnak és másoknak. De persze nem én töröltem azt a topikot, csak megjegyeztem... :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma jött privátban. Katasztófa ez a fórum mennyi spam van vele!

"Hello,

I am Parker Ward from United State Of America, I want to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. Please email me on parkerward025@gmail.com for more details regarding the investment.

Best Regards

Parker Ward."

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...