Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zene Linuxon - ki ténykedik benne itt már eredményesen?


LP-filter

Kérdés

Fenti téma adott és itt ebben jártasak tanácsait várnám, mivel mostanság kezdek a windows mellett ebben az irányban is érdeklődést mutatni. Bár nem zenész haverom (legalábbis pc-n nem az) évek óta eredménnyel és megelégedéssel lakik Mint distroján, azért utánanézve a linuxot is szelídíteni kell zenélésre főleg a kernelt illetően (latency stb.), szóval még ebben is bizonytalan vagyok, melyik rendszer lenne legalkalmasabb a dologra. (?)

Távlati célomban netán a V-machinehoz hasonló "zenedoboz - for music only" felépítése is szerepelne ha sikerül majd belerázódni, ill. itt kérdezném hogy ha valaki már tud létező, akár olcsó netbookon összerakott, működő platformról, ne tartsa magában az információt! :)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
2 órája írta djuice:

Másik olvasatban példaként ehhez, mondjuk egy olyan elterjedt és bevált dolog, mint zenében de facto az egyik standard ProTools, hogy is volna elképzelhető, hogy minőségileg kiváltható lenne, egy még csak a témában most tapogatózó linuxos próbálkozással?!

Tobbszor vittem olyan studioba anyagot, ahol ProTools volt (van). Ugyhogy vittem rendert, amit lehet hogy 3 kattintassal tobbe kerul behivni ProToolsba, mintha ProTools projektet nyitnal meg, de soha nem akadalyozott semmiben.

2 órája írta djuice:

 így múltkor ő is gimpben szerkesztett egy plakátot, amiről kiderült, hogy marhára nem nyomda kompatibilis színhelyes eredményt ad.

Ez lehet, hogy igy van, amennyit en gimpezek, meg amilyen szinten.

Meg ugye en azt hittem, hogy manapsag web-design-hoz, es egyeb RGB felhasznalashoz szerkesztenek tobb kepet, de tevedhetek is.

Mindenesetre vannak fizetos (megis sokkal olcsobb) PS alternativak is, azokat en nyilvan soha nem probaltam, mert semmi indittatasom nincs ra.

3 órája írta Koródi Csaba:

...

A meghajtok eleresehez valoban telepiteni kell, vagy manualisan kell mount-olni az eszkozoket.

Nyilvan a live, "probald ki" verzio az nem a "hasznald igy egeszseggel a vilag vegeig" verzio.

Link to comment
Share on other sites

  • -1
Ekkor: 2024. 05. 24. at 16:53 írta djuice:

Világos, csak ugye a haver abból indul ki, hogy adott hangszerére ő rendesen megcsinálja az oda illő hangkészletre a midijeit, átmastereli magyarán, hogy jól szóljon, nem gm módban hagyja jobb esetben sem, de van aki a 26 kézen átment, mindenhol átszerkesztett, meg midi üzenetekbe random beletörölt ahogy esik úgy puffan alapon szétkúrt zenéjét instant nyomja bele a hangszerébe és pislog, hogy jobb esetben néma vagy értelmetlen cincogást kap belőle. Ide mondja haverom, hogy akár officet vagy winampot is próbálhat rá erőltetni aki nyominger, miért ne, hátha elviszi alapon. :D Szóval nem neked szól, hogy pont te lennél hülye a hangszerekhez stb, inkább hogy elicencert linuxra nem partyképes dolog, így Cubaset sem, ami ugye eleve win/mac optimalizációjú elve. De a Reaper vagy melyik vagy Bitwig viszont úgy tudom van már pingvinre is…

Igen, ezek tipik kezdő elcsúszások a jégen. Boot pendrivera én már csak a Ventoyt használom. Megformázza úgy a dolgot, hogy lazán csak másolgatod rá bármelyik iso lemezképet amelyiket akarod, magának frissíti a boot listát, amit grafikusan választhatsz utána. Nem kell semmi más értelmetlen csoda segédprogram innentől. Win telepítőt is simán futtathatsz róla a lerántott win iso képet felmásolva…
Ismerős a dolog kínlódás része, anno a linux még olyan szerencsétlen volt, hogy egy csatlakoztatott tárolóeszközt se bírt automatikusan felismerni, szépen fel kellett mountolni a rendszer alá parancssorosan... Nem tudom, de win alatt ez is automatikusan megjelent a sajátgépben mint tároló eszköz kb. xp óta. Mikor is volt? 2000 körül? :D Ez linuxnál olyan 2010 körül vált kb. automatizálttá, akkor mutogatta egy egyetemi csoporttársam a Mint distroján. Cirka 10 év lemaradás! ;) 

Hülyeségeket írsz ismét.
Akkor nézzük, melyik volt eleve a kezdetektől hálózati operációs rendszer.
A windowsok még a win95-nél is kínlódtak, a mai napig nyitva minden portjuk, támadhatóak, mint a dög, egy kínai kávézóban pedig kb. 10 perc, míg ott valaki átjáróként használja a gépedet és lehallgatja az adatforgalmadat.
Javasolnék alapszintű informatikaórákat, ami taglalja egyes operációs rendszerek történetét.

Link to comment
Share on other sites

  • -1
Ekkor: 2024. 06. 23. at 7:55 írta xinu:

Nem én kezdtem rendszerszintű kérdésekkel foglalkozni.
A pcforum pedig folyamatosan hülyeségeket ír.

Link to comment
Share on other sites

  • -1
Ekkor: 2024. 06. 22. at 15:35 írta Koródi Csaba:

Szép megfejtés :lol:

De magamba szálltam és önvizsgálatot tartottam, hogy mi bántott a dologban. És nem, nem a tudást, vagy a hozzáértést sajnálom le, hanem a stílust. Ezért viszont én kérek elnézést.

Hihetetlen itt mindenki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...