Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zene Linuxon - ki ténykedik benne itt már eredményesen?


LP-filter

Kérdés

Fenti téma adott és itt ebben jártasak tanácsait várnám, mivel mostanság kezdek a windows mellett ebben az irányban is érdeklődést mutatni. Bár nem zenész haverom (legalábbis pc-n nem az) évek óta eredménnyel és megelégedéssel lakik Mint distroján, azért utánanézve a linuxot is szelídíteni kell zenélésre főleg a kernelt illetően (latency stb.), szóval még ebben is bizonytalan vagyok, melyik rendszer lenne legalkalmasabb a dologra. (?)

Távlati célomban netán a V-machinehoz hasonló "zenedoboz - for music only" felépítése is szerepelne ha sikerül majd belerázódni, ill. itt kérdezném hogy ha valaki már tud létező, akár olcsó netbookon összerakott, működő platformról, ne tartsa magában az információt! :)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
2 órája írta Koródi Csaba:

Akkor most konkrétan mindenki le lett hülyézve, aki nem Linuxot használ :)

Szerintem van a világon sokféle ember, olyanok is akik a természetet szeretik, vagy a makettezést, vagy bármi mást, csak az ne számítógép legyen, vagy akik inkább a gyerekükre szánják az idejüket, de azért kénytelenek számítógépet használni a hétköznapjaikban. Én ezek közé tartozom és igen, ehhez a Windóz felület fexik a legjobban. Attól hogy valakinek nem programozó a mentalitása, nem gondolom hogy hülye lenne, még akkor sem, ha Ilonkának hívják, aki a munkahelyén túl a családjáról gondoskodik és nem a Linux kezelését fejtegeti :)

Itt azert en latok kulonbseget a ketfajta hulye kozott.

A szamitogepet feluletesen hasznaloknak (Ilonka) teljesen mindegy, hogy windows vagy linux, legyen bongeszo, legyen word meg mittomen meg mi. Ebben a linux mar regota jobb, es ugyanannyira felhasznalobarat. Szoval valamilyen szinten hulye, aki nem azt hasznalja, de nem abban az ertelemben, hogy gondolkodasra keptelen, vagy agyhalott, vagy retardalt, hanem mert felul a "linuxhoz programozonak kell lenni" marhasagnak, vagy mert olyan szinten hattal ul a dolognak, hogy windows-t ugyanugy nem tudna telepiteni.

Meg van a melyviz, csak uszoknak, amihez sokan "hulyek", de ez nem hulyeseg, csak, ahogy irtad is, mindenkinek megvannak a preferenciai. Es mindenki ert valamihez, maximum az nem a PC operacios rendszerek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 05. 16. at 8:59 írta Koródi Csaba:

Akkor most konkrétan mindenki le lett hülyézve, aki nem Linuxot használ :)

Szerintem van a világon sokféle ember, olyanok is akik a természetet szeretik, vagy a makettezést, vagy bármi mást, csak az ne számítógép legyen, vagy akik inkább a gyerekükre szánják az idejüket, de azért kénytelenek számítógépet használni a hétköznapjaikban. Én ezek közé tartozom és igen, ehhez a Windóz felület fexik a legjobban. Attól hogy valakinek nem programozó a mentalitása, nem gondolom hogy hülye lenne, még akkor sem, ha Ilonkának hívják, aki a munkahelyén túl a családjáról gondoskodik és nem a Linux kezelését fejtegeti :)

Aki azt képzeli, hogy programozói tudás kell egy átlagos Linux-distrib telepítéséhez, az még a 90-es években ragadt. És képtelen felfogni, hogy önnön rendszerén kívül is van élet, ami esetleg jobban és megbízhatóbban fejlődik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
45 perccel ezelőtt írta Doromb:

Aki azt képzeli, hogy programozói tudás kell egy átlagos Linux-distrib telepítéséhez, az még a 90-es években ragadt. És képtelen felfogni, hogy önnön rendszerén kívül is van élet, ami esetleg jobban és megbízhatóbban fejlődik.

A céges megvásárolt Windows-os Corel Draw-t fel tudom telepíteni két gombnyomással egy Linux-ra? Egyáltalán a sokszáz distrib közül melyik számít átlagosnak és megfelelőnek a Windows-os Corel használatához, illetve az ADOBE előfizetői (Photoshop, InDesign, Illustrator) csomag használatához?

Már a distrib kiválasztásához olyan ismeretekkel kell rendelkezni, amivel NEM AKAROK rendelkezni... A Linux hívők meg ezt képtelenek felfogni.

És félreértés ne essék, egyáltalán nem baj, ha valaki Linux hívő. A baj ott kezdődik, hogy aki Windowst használ, az elismeri, hogy ennyire képes, és aki Linux-ot használ, az tud valami olyat, amit mi nem, amit szintén elismerünk, ergo felnézünk rá a tudása miatt. A Linuxos meg egyszerűen lenéz/lesajnál mindenkit, aki nem ért még fel az ő szintjére.

Én nem azt mondom hogy aki Linuxot használ az hülye, hanem azt, hogy olyan tudással rendelkezik, amivel én nem akarok rendelkezni/foglalkozni. A Linuxos viszont lehülyéz mindenkit aki nem Linuxot használ. Ez a probléma ezzel.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Doromb:

. És képtelen felfogni, hogy önnön rendszerén kívül is van élet, ami esetleg jobban és megbízhatóbban fejlődik.

Én ubuntutól minten vagy mezei debianon át slackware, arch, uhu meg vagy tucat distrot is kipróbáltam évek során. Csak arra hogy mennyivel egyszerűbb pl. office dolgokra is használni, hát egy windowsos excel fájl megnyitásba is képes belehalni.
Nem vagyok kezdő számítógép témában, igaz nem is vagyok programozó, de kb. xp telepítéstől ismerem a windowst (igen, a hülyeségeit is meg a kék halál dolgait, ill. a frissítési faszságait), de simán ki merem jelenteni (nem légből kapva!), hogy egy átlag usert gép elé ültetve 10-ből 8-an szívnának a legemberbarátabb linuxal is, még win skinnel is, hogy absz. megkülönböztethetetlen legyen. Nem vitanyitónak szánom, de mondjuk akik tényleg csak böngészőt meg officet használnak 99%-ban (pl. egy iskolás a tanuláshoz), tehát nem zenélni, mint amiről e topik szólna eredetileg, windowsal ma semmilyen szinten nem hülyébb vagy hátrányban lévő, ellenben egy linuxal, ahol pl. a firefox frissítése sem sikerül! Tapasztalatból írom, mert hoznak hozzám diákok linuxos laptopot, hogy oldjam meg a problémát. Elhangzott itt, hogy az android is linuxnalapú. Oda viszont el tudom mondani, hogy pl. tabletekkel, telókkal soha nem jönnek, hogy probléma lenne (max. Kréta belépési gond, de az a Kréta hibája), és van aki az ottani officeon csinálja a háziját stb. az eszközön. Mihelyst desktop linux jelenik meg vmin és vele a gyerek, rögtön van vmi gond. Ergo, a windows és android a hardverekre sztem jobban optimalizált vagy kevesebb hibát rejt magában, mint a szedett vedett linux distrok, amit a fél világ össze vissza alakítgat magának vélt vagy valós it tudással, sőt mondhatni ezek a bátrabb emberek, mert hogy “ez biztos működik”, aztán kiderül, hogy elemi hiányosságok is ugyanúgy a rendszer részei tudnak lenni ott érdekes mód, csak max. konzolban 55 sor gépelgetéssel meg scriptekkel próbálják kalapálni.
Windowson meg androidon vagy akár ios-en, mac os-en megkapjuk a frissítést és nem igazán van sok gond mostanság.
Linuxnál meg máig bármilyen problémába belefuthatunk ugyanúgy mint akár 20 éve is, aztán lehet küzdeni a terminallal szépen… Ehhez képest kíváncsi lennék, átlag felhasználónak ma mennyit kellene küzdeni windowson powershellben ugyanígy, hogy mondjuk egy szaros firefox böngésző nem akarna frissülni vagy települni 1 kattintásra! ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Már a distrib kiválasztásához olyan ismeretekkel kell rendelkezni, amivel NEM AKAROK rendelkezni... A Linux hívők meg ezt képtelenek felfogni.

Pontosan! Az csak az igazán eszement, aki ma abban a dzsumbujban akar utat vágni magának! Értelmetlen idő és energiapazarlás semmi haszon fejében.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
10 órája írta djuice:

zenélni, mint amiről e topik szólna eredetileg

Igen, bocsánat, a zenét kihagytam. A fenti Corel/Adobe kérdésemen felül arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan tudnám átkölöztetni Linux-ra a Steinberg eLicenser Control Center-t és a teljes Cubase infrastruktúrámat, beleértve a 2007-ben megvásárolt Windows-os KORG Legacy csomagot, megatöbbit, 1-2 telepítőre való kattintással?

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Igen, bocsánat, a zenét kihagytam. A fenti Corel/Adobe kérdésemen felül arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan tudnám átkölöztetni Linux-ra a Steinberg eLicenser Control Center-t és a teljes Cubase infrastruktúrámat, beleértve a 2007-ben megvásárolt Windows-os KORG Legacy csomagot, megatöbbit, 1-2 telepítőre való kattintással?

Sztem már a kérdés is felesleges. Ahogy egy ismerősöm mondja hangszerrel kapcsolatban, mikor mindenféle miskárolt, dawokban összeszabott-varrott midi fájlokkal meghülyítik a hangszert, hogy miért nem officet próbál rá telepíteni egyenesen, ami szintén tökéletesen nem arra való ill. lett kitalálva? :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
3 órája írta djuice:

Sztem már a kérdés is felesleges... miért nem officet próbál rá telepíteni egyenesen, ami szintén tökéletesen nem arra való ill. lett kitalálva?

Oksa, de nem Office-t szeretnék a hangszeremre telepíteni :)

Csak próbálom megérteni, miért vagyok hülye, ha a zenei ökoszisztémámat nem költöztetem át a megszokott környezetemből egy olyan rendszerre amihez nem értek és a család mellett nem tudok és nem is szeretnék időt szánni az utánajárásra, utánaolvasásra és a sok-sok technikai akadály leküzdésére :)

Kipróbáltam pendrive-ról az Ubuntu Studio verzióját. Már a pendrive létrehozásával is meggyűlt a bajom, csak ebből a distro-ból több verziószám került elő a netről, amik közül csak az egyikből sikerült bootolható pendrive-ot készítenem (a hivatalosból nem). Majd miután elindult a szép grafikus felület és szerettem volna a Kdenlive-ba videót importálni, a fájlkezeléssel és az elérési útvonalakkal gyűlt meg a bajom. Voltak olyan feladatok is, amit a konzolban kellett volna programsorokkal megoldanom. Na, ezen a ponton kikapcsoltam, kihúztam a pendrive-ot, hagytam a gépet elindulni a Windózzal és működik minden amit megszoktam. Olyan nagy baj ez?

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
4 órája írta Koródi Csaba:

nem Office-t szeretnék a hangszeremre telepíteni

Világos, csak ugye a haver abból indul ki, hogy adott hangszerére ő rendesen megcsinálja az oda illő hangkészletre a midijeit, átmastereli magyarán, hogy jól szóljon, nem gm módban hagyja jobb esetben sem, de van aki a 26 kézen átment, mindenhol átszerkesztett, meg midi üzenetekbe random beletörölt ahogy esik úgy puffan alapon szétkúrt zenéjét instant nyomja bele a hangszerébe és pislog, hogy jobb esetben néma vagy értelmetlen cincogást kap belőle. Ide mondja haverom, hogy akár officet vagy winampot is próbálhat rá erőltetni aki nyominger, miért ne, hátha elviszi alapon. :D Szóval nem neked szól, hogy pont te lennél hülye a hangszerekhez stb, inkább hogy elicencert linuxra nem partyképes dolog, így Cubaset sem, ami ugye eleve win/mac optimalizációjú elve. De a Reaper vagy melyik vagy Bitwig viszont úgy tudom van már pingvinre is…

4 órája írta Koródi Csaba:

Már a pendrive létrehozásával is meggyűlt a bajom, csak ebből a distro-ból több verziószám került elő a netről, amik közül csak az egyikből sikerült bootolható pendrive-ot készítenem (a hivatalosból nem).

Igen, ezek tipik kezdő elcsúszások a jégen. Boot pendrivera én már csak a Ventoyt használom. Megformázza úgy a dolgot, hogy lazán csak másolgatod rá bármelyik iso lemezképet amelyiket akarod, magának frissíti a boot listát, amit grafikusan választhatsz utána. Nem kell semmi más értelmetlen csoda segédprogram innentől. Win telepítőt is simán futtathatsz róla a lerántott win iso képet felmásolva…
Ismerős a dolog kínlódás része, anno a linux még olyan szerencsétlen volt, hogy egy csatlakoztatott tárolóeszközt se bírt automatikusan felismerni, szépen fel kellett mountolni a rendszer alá parancssorosan... Nem tudom, de win alatt ez is automatikusan megjelent a sajátgépben mint tároló eszköz kb. xp óta. Mikor is volt? 2000 körül? :D Ez linuxnál olyan 2010 körül vált kb. automatizálttá, akkor mutogatta egy egyetemi csoporttársam a Mint distroján. Cirka 10 év lemaradás! ;) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az e-licenser ugyan meg fog szűnni de más pro dawok is alig vannak linuxra!

Asszem kb. a fizetősek közül a mixbus, reaper, bitwig, renoise, ardour van rá. Ezek sem a legnagyobbak ugye. 

De ezen kívűl aztán semmi a pro-k közül!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2023. 11. 23. at 19:17 írta xinu:

Az ilyen linuxos/unixos dolgok úgy működnek, hogy neked kell utánajárnod és megtanulnod! ... Tehát pont azért nem terjed a linux mert ingyenes!

Üzleti felhasználóknak a Linux is fizetős (lásd például az Ubuntu vagy a Red Hat árait), nagyvállalati terméktámogatással.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
2 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

A Bitwig és a Studio One jelenleg a legkorszerűbb PC/Mac/Linux DAW, körökkel előzik a többi "pro" szoftvert.

A Studio Onet a régi Steinberges gárda csinálja. Mennyivel probb ilyen téren akkor a St One ill. hány körrel pontosan, mint a Cubase vagy Nuendo, hiszen azok mindig is pro zenei szoftverek voltak! (?)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

A Bitwig és a Studio One jelenleg a legkorszerűbb PC/Mac/Linux DAW, körökkel előzik a többi "pro" szoftvert.

Ez teljesen szubjektív! Kinek mi áll kézre, kinek milyen funkció a fontos! Én nekem a bitwig az egyik leggyengébb daw amit próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
23 órája írta xinu:

Ez teljesen szubjektív! Kinek mi áll kézre, kinek milyen funkció a fontos!

Ezt én is így gondolom, mindenkinek van olyan munkamódszer, ami illik az egyéniségéhez. Én amióta az eszemet tudom, - de legalább 20 éve - Cubase-es vagyok.

A kérdés csak az a számomra, hogy kell-e kidobnom a 20 év alatt megvásárolt windows-os programjaimat és VST-imet, és megtanulni egy tök új DAW-ot egy új Linux rendszerrel ahhoz hogy ne legyek lenézve és elmaradottnak tekintve, illetve hülye Ilonkának..., vagy elfogadható, hogy van aki így, van aki úgy szeret zenélni?

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 05. 23. at 21:33 írta Koródi Csaba:

A céges megvásárolt Windows-os Corel Draw-t fel tudom telepíteni két gombnyomással egy Linux-ra? Egyáltalán a sokszáz distrib közül melyik számít átlagosnak és megfelelőnek a Windows-os Corel használatához, illetve az ADOBE előfizetői (Photoshop, InDesign, Illustrator) csomag használatához?

Már a distrib kiválasztásához olyan ismeretekkel kell rendelkezni, amivel NEM AKAROK rendelkezni... A Linux hívők meg ezt képtelenek felfogni.

És félreértés ne essék, egyáltalán nem baj, ha valaki Linux hívő. A baj ott kezdődik, hogy aki Windowst használ, az elismeri, hogy ennyire képes, és aki Linux-ot használ, az tud valami olyat, amit mi nem, amit szintén elismerünk, ergo felnézünk rá a tudása miatt. A Linuxos meg egyszerűen lenéz/lesajnál mindenkit, aki nem ért még fel az ő szintjére.

Én nem azt mondom hogy aki Linuxot használ az hülye, hanem azt, hogy olyan tudással rendelkezik, amivel én nem akarok rendelkezni/foglalkozni. A Linuxos viszont lehülyéz mindenkit aki nem Linuxot használ. Ez a probléma ezzel.

Te sajnálod le azt, aki többet ért a dolgokhoz, mint te.
Ha meg a microsoft által felállított korlátok közé akarod szorítani magad, hát rajta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 05. 26. at 14:24 írta Koródi Csaba:

Ezt én is így gondolom, mindenkinek van olyan munkamódszer, ami illik az egyéniségéhez. Én amióta az eszemet tudom, - de legalább 20 éve - Cubase-es vagyok.

A kérdés csak az a számomra, hogy kell-e kidobnom a 20 év alatt megvásárolt windows-os programjaimat és VST-imet, és megtanulni egy tök új DAW-ot egy új Linux rendszerrel ahhoz hogy ne legyek lenézve és elmaradottnak tekintve, illetve hülye Ilonkának..., vagy elfogadható, hogy van aki így, van aki úgy szeret zenélni?

windows alá írt vst3 pluginek is elfutnak. Akinek kell, annak a Corel telepítője is elindul.
Nem értem... Olyanok szólnak itt ellenem, akiknek alapfokú tudások sincs a UNIX-os rendszerek felé.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Doromb:

Te sajnálod le azt, aki többet ért a dolgokhoz, mint te.

Szép megfejtés :lol:

De magamba szálltam és önvizsgálatot tartottam, hogy mi bántott a dologban. És nem, nem a tudást, vagy a hozzáértést sajnálom le, hanem a stílust. Ezért viszont én kérek elnézést.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 órája írta Doromb:

Hülyeségeket írsz ismét.
Akkor nézzük, melyik volt eleve a kezdetektől hálózati operációs rendszer.
A windowsok még a win95-nél is kínlódtak, a mai napig nyitva minden portjuk, támadhatóak, mint a dög, egy kínai kávézóban pedig kb. 10 perc, míg ott valaki átjáróként használja a gépedet és lehallgatja az adatforgalmadat.
Javasolnék alapszintű informatikaórákat, ami taglalja egyes operációs rendszerek történetét.

Először is ez egy zenei fórum, nem unixfórum!

Másodszor:
https://pcforum.hu/hirek/27781/linux-netfilter-sebezhetoseg-cve-2024-1086-cisa-biztonsag

https://pcforum.hu/hirek/27177/linux-glibc-sebezhetoseg-cve-2023-6246-biztonsag-root-syslog

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Doromb:

Hihetetlen itt mindenki...

Pedig egyszerű. Érdeklődni, kíváncsiskodni, olvastam be ide, kicsit többet megtudni a dologról, esetleg megtudni, hogy valóban elérhető és hasznos a számomra a Linux és a nulla számítógépes tudásommal is el tudom-e kezdeni használni. Volt aki tudott pár hasznos támpontot adni, és volt akinek az összes kommunikációja mindenféle konkrét támpont és hasznosítható tudás átadása nélkül az volt, hogy mindenki hülye, aki nem ért hozzá és azt hiszi, hogy kell hozzá számítógépes tudás.

Hálásan köszönöm azokat a hozzászólásokat, amelyekben konkrétumok és segítő szándékú információk kerültek leírásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na, latom mindenkinek forr az agyvize. ;)

Mar majus vegen akartam irni, hogy offline Corel, Photoshop, stb, minden (is) fut Linux alatt, csak minek? Ingyenes, es az offline verzioknal fejlettebb nativ Linux appok vannak ugyanezekre a funkciokra. Es ezt Te is tudod @Koródi Csaba , mert nagy reszuk alapbol installalva volt az ubuntu studio-ban.

Amugy ugyanezek (libreoffice, gimp, stb) windows-ra is elerheto applikaciok, es csak azert nem irtam majus vegen, mert ez vegulis offtopic. Ezeknek semmi koze a Linux-on zeneleshez, amit -barmekkora Linux fanboy is vagyok- nem tudok ajanlani. Biztos meg lehet oldani, sokan csinaljak, es valoszinuleg csak en nem szantam ra eleg idot es utanajarast, VISZONT minden mast siman meg tudok csinalni kulonosebb utanajaras vagy ido-aldozat nelkul.

22 órája írta Koródi Csaba:

 hogy mindenki hülye, aki nem ért hozzá és azt hiszi, hogy kell hozzá számítógépes tudás.

Arra remelem emlekszel, hogy neked az ubuntu studio telepitojevel egyetlen gondod volt, a pendrive megirasa. Szerintem a bootolhato pendrive megirasa windows-zal is ugyanazt a problemat hozta volna elo. Onnantol meg ment minden, igaz? Onnantol nem volt semmi kulonleges elvaras vagy szukseg extra tudasra.

Nyilvan a fajlrendszer mas, de nem hallok soha senkit amiatt panaszkodni, hogy az apple gepeknek mas a fajlrendszere, mint a windows-nak, pedig hat mas, es meglehetosen hasonlo a Linuxehoz.

23 órája írta Doromb:

Hihetetlen itt mindenki...

Abban Csabinak igaza van, hogy lehetne ez a topic olyan, hogy aki tenyleg Linux-on zenel, az konkretan hasznos informaciokkal latja el az arra erdeklodoket, peldakat hoz, mukodesi logikarol ertekezik, es ilyet tenyleg nem nagyon lehet(ett) latni.

En ugy erzem kivettem a reszem a probalkozasbol, de a JACK (szokas szerint) beszopatott, es nem volt senki, aki tudott volna segiteni, hogy mit csinalok rosszul, vagy mit kene csinalni, hogy mukodjon.

Es nekem nem a Linux-szal van bajom (sot ellenkezoleg)... Erted?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amugy meg: gyonyoru ido van, menjetek uszni, futni, hegyet maszni, elvezzetek a nyarat, engedjetek ki a gozt, mert az, hogy egymast hulyezzuk itt, az nem tul konstruktiv, se nem egeszseges.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2024. 06. 25. at 8:59 írta faceeasyg:

Es ezt Te is tudod @Koródi Csaba , mert nagy reszuk alapbol installalva volt az ubuntu studio-ban.

Köszönöm a válaszokat. Persze vannak alternatív megoldások, de egy Gimp nem mérhető a Photoshop-hoz, vagy az IncScape a Corelhez. Például ugyanazzal a verziószámú Corellel dolgozok, amivel a nyomda, aki tőlem fogadja az anyagokat... szóval igen, ha csak magamnak grafikázok, akkor az Ubuntu Studio-ban található alternatívák elegendőek, de sokhelyütt már a Corel-el is kiröhögnek :)

 

Ekkor: 2024. 06. 25. at 8:59 írta faceeasyg:

Arra remelem emlekszel, hogy neked az ubuntu studio telepitojevel egyetlen gondod volt, a pendrive megirasa. Szerintem a bootolhato pendrive megirasa windows-zal is ugyanazt a problemat hozta volna elo. Onnantol meg ment minden, igaz? Onnantol nem volt semmi kulonleges elvaras vagy szukseg extra tudasra.

Hát, küzdöttem vele jó sokat, a dolognak utóélete meg annyi lett, hogy az összes Pendrive-ra, amivel próbálkoztam, készítettek a programok egy Linuxos partíciót pluszban, amit Windows-ban nem lehet eltávolítani és Linuxban is csak programsorokkal. Szóval ezt is feladtam. Ez a "ment minden" sem teljesen így volt, mert nem értem a meghajtók elérését..., részletesen lejjebb.

 

Ekkor: 2024. 06. 25. at 8:59 írta faceeasyg:

Ezeknek semmi koze a Linux-on zeneleshez, amit -barmekkora Linux fanboy is vagyok- nem tudok ajanlani.

Igen, ebből az irányból kaptam én is több impulzust, ezért a zenei alkalmazásra már nem gondolva kerestem alternatív módot inkább a grafikai és videóvágós használatra. De még csak standalone pendrive-ról mertem próbálkozni, mert ha beteszi magát a boot-ba, onnantól esélytelen, hogy olyan mélyen belemenjek, hogy módosítsam, vagy eltávolítsam. Így standalone meg nehézkes mondjuk egy videóvágáshoz szükséges videók elérése, mert valami 1 GB-os ideiglenes tárhely jelenik meg, vagy mittomén, biztosan valahogy mountolni kell a meghajtót, de ez megint az a terület, ami nekem már nem egy "bedugom a külső winyót és ott van" dolog.

De továbbra is köszönök minden segítő és informatív hozzászólást.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

egy Gimp nem mérhető a Photoshop-hoz

Kollégám ragaszkodik a tiszta szoftverekhez és mivel nem állnak rendelkezésre százezrek profi fizetős szoftverekre nálunk, így múltkor ő is gimpben szerkesztett egy plakátot, amiről kiderült, hogy marhára nem nyomda kompatibilis színhelyes eredményt ad. Eleve állítólag a CYMK színkeverést hallomásból sem ismeri a gimp, ami alapján viszont mindenütt a nyomdák így működnek. Szóval tényleg nem mindegy mit és milyen felhasználásra akarunk alkalmazni. Az egyik lehet csak web design-hoz elég, de pro területen meg nem megkerülhető a fejlettebb progi. És ez is a másik baj még a szabad fejlesztésű szoftverekkel, hogy nem garantált velük a sok helyen elterjedt, bevett protokoll, s így a gondtalan munka, kompatibilitás.
Másik olvasatban példaként ehhez, mondjuk egy olyan elterjedt és bevált dolog, mint zenében de facto az egyik standard ProTools, hogy is volna elképzelhető, hogy minőségileg kiváltható lenne, egy még csak a témában most tapogatózó linuxos próbálkozással?!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
37 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

az összes Pendrive-ra, amivel próbálkoztam, készítettek a programok egy Linuxos partíciót pluszban, amit Windows-ban nem lehet eltávolítani

De! Elcseszett és/vagy vírusos adathordozók ezzel törölhetők nullára win alatt! :) 

https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...