Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
50 perccel ezelőtt írta mohawk:

Dehát pont itt bassza el egy csomó ember. Vesz valamit, amire semmi szüksége, aztán nyíg, hogy nem megy, meg bonyolult, ahelyett, hogy venne valamit, amire szüksége van -> iPad.

De te erre már rájöttél, csak kicsit költséges és idegesítő volt az út, és ezért szívből gyűlölöd a windózt

Ezen analógiával ez az autó és a bicikli esete lenne. Az autó vezetéséhez nem tanulom meg a motor működését és a javításának csínnyát-bínnyát. És nem fogok az autószerelési ismeretek hiányában kerékpárral közlekedni. Szerintem mindenki fel lenne háborodva, ha minden nagyobb út előtt vagy közben valamit patkolni kéne az autó motorjában.

És nem "semmi szükségem" nincs egy zsír gépre... igenis szükségem lenne rá, hogy vigye a DAW-ot mint az állat, ne 1-2GB-ban kelljen gondolkodnom, hanem Terrabájtban, rádughassam a zsír hangkártyámat és nagy képernyőt nézhessek. Meg aztán a gyári editorok is csak számítógépre vannak megcsinálva.

De tényleg sok voltam már ide, elnézést kérek mindenkitől, aki kénytelen volt a windows-gyűlöletemet végigolvasni.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Ezen analógiával ez az autó és a bicikli esete lenne. Az autó vezetéséhez nem tanulom meg a motor működését és a javításának csínnyát-bínnyát. És nem fogok az autószerelési ismeretek hiányában kerékpárral közlekedni. Szerintem mindenki fel lenne háborodva, ha minden nagyobb út előtt vagy közben valamit patkolni kéne az autó motorjában.

De tényleg sok voltam már ide, elnézést kérek mindenkitől, aki kénytelen volt a windows-gyűlöletemet végigolvasni.

Remek analógia. Autó esetében megtanulod a kreszt, megtanulsz váltani, indexelni, tolatni, párhuzamosan parkolni, megtanulod az elsősegély alapokat. Megtanulod az alapvető elemeit és azok működését, még ha nem is hasznosítod ezt a tudást soha. Megtanulsz kereket cserélni, olajat cserélni. Megtanulod, hova töltöd a hűtő és hova az ablakmosó folyadékot. Megtanulod, hogy nem tankolsz akármit, hogy nem veszel akármilyen gumit. Jó esetben elhordod szervízbe. Tudod a határait. Nem próbálsz lovat szállítani a swift hátsó ülésen vagy öt tonnás betontömböt a tetején. Ha mégis, nem a swiftet hibáztatod, hogy prüszköl. Mitöbb, mindebből vizsgát kell tenned mielőtt használatba vehetnéd az autódat.

Bringára meg csak felpattansz, tekered a pedált. oszt' mész.

Ugyanez van számítástechnikában csak mivel önmagában nem veszélyes üzem, senki nem kötelez arra, hogy megtanuld. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 perccel ezelőtt írta mohawk:

Autó esetében megtanulod a kreszt, megtanulsz váltani, indexelni, tolatni, párhuzamosan parkolni, megtanulod az elsősegély alapokat. Megtanulod az alapvető elemeit és azok működését, még ha nem is hasznosítod ezt a tudást soha. Megtanulsz kereket cserélni, olajat cserélni. Megtanulod, hova töltöd a hűtő és hova az ablakmosó folyadékot. Megtanulod, hogy nem tankolsz akármit, hogy nem veszel akármilyen gumit. Jó esetben elhordod szervízbe.

Szórakoztató levezetés :) De szerintem nem jól csípted meg :) Amit írsz, az egyenrangú azzal hogy megtanultam a Windows-t installálni, a hardverek drivereit installálni, megtanultam az egér használatát a programok telepítését és használatát, a fájl kezelést, másolást, mentést, a DVD írást, a külső adattárolóra adatmentést... még indítólemezt is készítettem a Microsoft oldaláról a segédeszközökkel, szerintem sokan ezt sem teszik meg.

Amiről én beszélek, az az hogy az autó kompjútere előzés közben kiírja, hogy frissítéseket telepített hogy jobban menjen, ezért majd ha a beszállító frissíti a fékrendszert, akkor azt is telepítenem kell, addig meg fogadjam el, hogy széthullott :D

Egyébként tényleg SWIFT-em van. 0 kilóméteresen vettem 13 évvel ezelőtt. Eddigi létezésének minden percét rendeltetése szerinti hibátlan működéssel töltötte :) Való igaz, nem tettem lovat a hátsó ülésre... ahogy a WIN10-től sem vártam többet mint a rá szabott funkciók helyes működtetését :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Amiről én beszélek, az az hogy az autó kompjútere előzés közben kiírja, hogy frissítéseket telepített hogy jobban menjen, ezért majd ha a beszállító frissíti a fékrendszert, akkor azt is telepítenem kell, addig meg fogadjam el, hogy széthullott :D

De ezeket meg mår kiveséztük. Az automatikus frissítés egy kikapcsolható "rossz". A Korg drájvere meg a Korg ügye. Ugyanúgy gondok voltak/vannak vele osx-en is egyes frissítések után. Akkor nyílván az osx is szar, és véletlenül sem a korg tehet róla.

A okokra/megoldásokra, amiket felvetettem, érdekes módon semmilyen reakció nem érkezett :)

Hagyjuk tényleg, mert bár valóban szórakoztató, semmire nem jutunk, úgy látom.

Písz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 órája írta mohawk:

És ahogy egyre több ram lesz alapból a gépekben, úgy szarnak egyre inkább a szoftver fejlesztők a memória optimalizálásra, úgyhogy a jövőben mégtöbb fog kelleni.

Ez igaz! Ahogy ma egy szar Adobe Reader is kb. fél gigát telepít fel a gépre és csak ua. a funkciója mint 20 éve mikor ~30 MB tárterület kellett a programnak... Weboldalak 100 MB-okat töltenek ma be, meg mindenféle analízis scriptek, FB beépülők futnak a háttérban ha kell ha nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Koródi Csaba:

nehéz megszoknom és elfogadnom, hogy az elvárhatóan 2 másodperces folyamatokra 2 percet kell várni.

Ilyeneket én is tapasztaltam már, hogy egy fájlkezelő ablak megnyitása tetű lassú volt és már XP-n is előfordult, de általában szarrá volt mindennel telepítve akkor még egy gép és valóban kevés volt a RAM.

Szóval abban van igazság, hogy lehet modern, végtelen mennyiségű RAM egy gépben ha végtelen+1 program van rátelepítve mellette, ua. lesz az eredmény mint anno egy w95-ön 4MB RAM-al 3D kártya nélkül futtatni egy Doom III-at. :D 
Namost azt hogy írod, csak szükséges progik vannak fenn, tényleg ki kéne próbálni, hogy nem-e egy fos usb eszköz drivere fogja a rendszert, mert pont múltkor találkoztam ilyennel, hogy 300-400 megát evett a RAM-ból.
De legfőképp azt tudnám tanácsként mondani, hogy ne is ránk hallgass, csak annyiban, hogy ha van egy IT professzor haverod, hívd el, vegyél neki 4 üveg sört vagy amit kér (kivéve a nődet!) :D és nézzétek át úgy a rendszert, hogy nem össze-vissza kattintgat, hanem megbeszélitek hogy mit miért lehet/kell kiiktatni. De ha nem bízol benne, van pl. Bagodon a Syncopa hangszerbolt, akik adnak is el illetve készítenek fel pc-t zenei használatra. Óriási tapasztalatuk van az optimalizálásra. Leküldöd értékbiztosítva mondjuk futárral nekik a géped egy egyeztetett időpontra és biztos megcsinálják valamekkora nem egetrengető összegért + kikérheted a véleményüket is hogy mi okozta a problémát. Egyébként a Korg témában is eléggé otthon vannak, javításban is, úgyhogy van sansz hogy összekalapálják rendesen az os-t. (Az mondjuk nincs kizárva hogy egy w10 frissítéstől megint nem lesz szutyok, de erről is lehet velük beszélni tanácsként szerintem, ha már ügyfelükké válsz.) https://www.syncopa.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 perccel ezelőtt írta djuice:

Hát igen. Ismeretlenül nem is tudják hogy milyen veteránként kötöttek beléd. :D Linkeld be a blogodat felvilágosító olvasmánynak Csabi.

Köszönöm, kedves vagy! :) Nem magamról akartam beszélni, ez nem rólam szól, hanem a rendszerekről :)

A tanácsaidat is köszönöm! Megfontolom. A zenész barátomat biztosan fogom még zaklatni az ügyben. De miután az iPad-es átállásra elköltöttem a következő 100 ezer Forintot, talán érthetően nem szánok rá újabb összegeket egy szakszervizre hogy a következő frissítésig jó legyen. Az iPad és a vasak nekem most tökéletes megoldás.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 órája írta mohawk:

Van a dell-nek ez a support assist nevű progija, az automatikusan átnézi a gépet, oszt megmondja mit csinálj. Egy próbát mindenképp megér.

Azért ezzel a programmal óvatosan. Mert hogy az egy dolog, hogy megmondja milyen driver kell, de nemrég volt ezzel kapcsolatban egy hír, hogy rendkívül kritikus biztonsági rést tartalmazott. Persze mire kijött a hír, addigra már régen befoltozták csak hát nem mindenki teszi fel a frissítést.
Másrészt a munkahelyi számítógépem ez a program hibás videókártya drivert telepített. Valamint volt akinek a gépe emiatt a program miatt ki is akadt és volt akinek néhány százalékot evett a procijából folyamatosan. (Persze a Dellnek is van vállalatoknak szánt verziója, amivel lehet kezelni a drivereket, de ez a sima verzió volt...)

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta mohawk:

Mert az iPad-et és az osx-et úgy találták ki, hogy a nagyi vagy az három éves gyerek kezébe is belenyomhasd és el tudjon babrálni vele, a desktop oprendszereket meg nem. Kb. ennyi. Pont azért van iPad, hogy akinek egy számítógép sok, vagy ijesztő, vagy szimplán nem akar babrálni vele, az se maradjon ki semmiből.

Ezt nem értem. Egyszer beszélsz arról, hogy nem használjon senki sem otthoni környezetben Desktop rendszert, mert az nem arra van. Máskor, mint itt meg írod, hogy az iPadet és osX-et úgy rakták össze, hogy a nagyik és kisgyerekek is használni tudják. Az OSX az nem Desktop rendszer véletlenül? És ha az Applenek megy a Microsoftnak miért nem megy? Mert persze sokan jönnek azzal (mint te is), hogy ha az OSX-nek el kellene futnia többféle vason, mint a Windowsnak akkor az OSX is belehalna. Ami egyrésztről igaz, másrészről ahogy írtad is nem a Microsoft feladata a különféle gyártóknak a drivereit megírni. Ugyanakkor amikor vesz az ember egy eszközt a gépbe (akár videókártya vagy külső eszköz), akkor nem úgy kapja meg, hogy írjon rá saját maga drivert. A gyártó felelőssége. A Microsoft felelőssége meg az, hogy biztosítsa a driver írásához szükséges feltételeket. És ha hiba van, akkor a felhasználó a hibás, hogy nem ért az oprendszerhez???

De mondom tovább, hogy témába vágót is írjak: találkoztam már nem egy olyan maces felhasználóval, akiknek fogalmuk sem volt a működéséről csak évek óta használták. Pl azt sem tudták, hogy hol lehet visszaállítani a képernyő felbontását az előadásuk után. Van olyan, akinek fogalma sincs, hogy hol a letöltések mappa. Csak azt tudja, hogy ha alul rákattint, akkor ki tudja választani a fájlt. És ezek akikről írtam több éve használják a macet. Csak nincs szükség számukra a használatba vételhez a rendszer rendszerszintű ismeretére.
És alapvetően ez lenne a Windows célja is. De valahogy sehogy sem sikerül neki. És ez nem azt jelenti, hogy aki Windowst akar használni annak IT szakembernek kell lennie.

(Amúgy meg én is azon nevettem az előbb, hogy írtad, hogy használni kell vasakat akkor, ha nem megfelelő a Win, csak azt is meg kell tanulni... közben meg Csaba blogján lévő leírások, hogy mit miért vett és mikor és mire használt, már azt végigpörgetni több percig tart, elolvasni meg fogalmam sincs hány óráig :) ....)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na ez már kicsit akadékoskodás szagú, de azért válaszolok :)

46 perccel ezelőtt írta idioty:

Ezt nem értem. Egyszer beszélsz arról, hogy nem használjon senki sem otthoni környezetben Desktop rendszert, mert az nem arra van. Máskor, mint itt meg írod, hogy az iPadet és osX-et úgy rakták össze, hogy a nagyik és kisgyerekek is használni tudják. Az OSX az nem Desktop rendszer véletlenül?

Nyílván iOS-t akartam írni, ha iPad-ről beszélek. Félrement. Eeeenézést kérek alássan.

 

47 perccel ezelőtt írta idioty:

És ha az Applenek megy a Microsoftnak miért nem megy? 

De mondom tovább, hogy témába vágót is írjak: találkoztam már nem egy olyan maces felhasználóval, akiknek fogalmuk sem volt a működéséről csak évek óta használták. Pl azt sem tudták, hogy hol lehet visszaállítani a képernyő felbontását az előadásuk után. Van olyan, akinek fogalma sincs, hogy hol a letöltések mappa. Csak azt tudja, hogy ha alul rákattint, akkor ki tudja választani a fájlt. És ezek akikről írtam több éve használják a macet. Csak nincs szükség számukra a használatba vételhez a rendszer rendszerszintű ismeretére.
És alapvetően ez lenne a Windows célja is. De valahogy sehogy sem sikerül neki. És ez nem azt jelenti, hogy aki Windowst akar használni annak IT szakembernek kell lennie.

Ez nyílvánvaló badarság. A közel hetven éves szüleim, boldogan elvannak vele, mindenféle végzettség és tapasztalat nélkül. Én személy szerint, amióta kijött használom több különböző márkájú és korú gépen, mindenféle külső eszközzel Jelenleg négy otthon és kettő a melóhelyemen. Dell, Lenovo és HP, abszolút nem felsőkategóriás modelljei. Nulla darab fagyást produkáltak, pedig van amelyik 0-24-ben megy. És nem lassúak, az idő múlásával sem. Vazze, ezeken dolgozom. Ha szar lenne, maradtam volna linuxon (amit azért használtam melóban sokáig, mert sokat szívtam windózzal), vagy beizzítanám a sarokban porosodó macbook-ot.

Plusz van egy szakadék no-name tabletem atom processzorral és 1GB rammal és még azon is elmegy. Használhatatlanul lassú, de nem az Microsoft tehet róla, hogy ilyen vasra rakták a Win10 Home full verzióját. Megy, teszi a dolgát, csak akkor fagy, ha akarom. Ezért mondtam Csabának, hogy rá kéne nézni a gépére, mert ott valszeg nem a Win10 a ludas.

De ha az én tapasztalatom nem is mérvadó, az csak jelent valamit, hogy a jelenleg használt desktop oprendszerek kb. 85%-a windóz, 10%-a osx, 5% meg egyéb. Halál komolyan gondolod, hogy az emberek 85%-a csak szopatja magát, míg a megvilágosodott 10% megnyerte a főnyereményt? Vagy a microsoftnak annyira jó a marketingje, hogy ilyen arányban többet adnak el a köztudottan használhatatlan windózból? Ne adj Isten fegyverrel kényszerítik a vevőket? Persze itt jön be, hogy a mac-hez képest ezerszer több, legtöbb esetben olcsóbb géppel megvehető, de egy használhatatlan termék esetében kétlem, hogy ez akkora fegyvertény lenne. Ráadásul egy mac sokkal menőbb.

1 órája írta idioty:

A Microsoft felelőssége meg az, hogy biztosítsa a driver írásához szükséges feltételeket

És a csilliónyi működő hardver azt mutatja, hogy ezt meg is teszik. A párszáz nem működő meg azt, hogy szarnak a drájver írásra a gyártóik.

 

Egyébként nem is értem, minek tépem itt a számat. A mac-ről elmodtam majd megvitattam pár kommentben az egyetlen negatív gondolatomat (ár). Utána Csabának szerettem volna segíteni, de nem hogy nem kér belőle, azt nem képes közölni, milyen gépe van :D Jó-jó, tudom...kéccázezres dell vostro és nagyon lassú, mert szar a windóz...kösszépen

Használjon mindenki olyat, amivel legjobban boldogul, oszt' kész. Csaba megtalálta az iPad-et, én jelenleg rendben vagyok a windózzal, a mekesek meg mekeljenek, de ez az agyatlan fikázás ne menjen már... szerintem.

Azért pedig ezúton kérek elnézést, hogy nem olvasom el minden fórumozó önéletrajzát. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta mohawk:

Csabának szerettem volna segíteni, de nem hogy nem kér belőle, azt nem képes közölni, milyen gépe van :D Jó-jó, tudom...kéccázezres dell vostro és nagyon lassú, mert szar a windóz...kösszépen

A segítő szándékodat megköszöntem hogy kedves tőled. De nem kértem. És nem ellenségeskedésből nem kértem. Egyszerűen nem akartam hogy időt pazarolj rá(m), és a magaméból sem szánok rá többet. Én leírtam a wint és ez az én dolgom, én bajom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Koródi Csaba:

 pont azért csinálták ilyenre a WIN10-et, erről szólt az elmúlt 20 év evolúciója, a Microsoft egész filozófiája e köré épült, hogy a felhasználó butaságát és hozzá nem-értését kizárják és a p okosan megoldjon mindent. 

Ebben teljesen igazat adok. Én is utálom babusgatni a rendszert. XP-n w98-on még volt diadalittasság hogy az ember magának (vagy a családnak) képes feltenni az os-t, ezt-azt megírni DOS batchbe hozzá vagy személyre szabni az egészet. Ilyet ma már én se csinálnék még ha fizetnének érte sem, mert megutáltam az időt erre pazarolni. Ezért még webprogramozással se bírnék foglalkozni, pedig egy időben.....

Szóval w10-et én se babusgatok már csak az olyan genny hozzáállásuk miatt sem mikor ma online "naprakész" súgója volna, aztán az ott leírt menüpontok meg elnevezések a rendszerben frissítést követően nem ott és nem olyan név alatt szerepelnek. Ez a windows! Együttérzek veled Csabi!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Koródi Csaba:

Szerintem mindenki fel lenne háborodva, ha minden nagyobb út előtt vagy közben valamit patkolni kéne az autó motorjában.

Azért a Trabantok, Wartburgok, Moszkvicsok idején bőven ilyen is volt. Én pl. Simsonokkal szívtam legtöbbet jó kis KGST járművekből, aztán meg winfossal. :D

A lényeg lényege hogy a dolgoknak úgy kéne működniük ahogy eredetileg is tervezték őket flottul, de bizonyos alapismeretek is elengedhetetlenek mint jogsihoz egy kereket ki tudni cserélni vagy lejtőn elindulni kézifékkel. Sokan ma már olyanokkal nincsenek tisztába szgépeknél hogy mi az a megabájt vagy gigabájt és hogy az adatok tárolására a háttértár az elsődleges, a pendrive meg a felhő csak másodlagos. Vagy az olyan kérdések is jellemezhetik a műstaki ráérzést amit egy boltos mesélt 1x, hogy megkérdezte egy nő, hogy világít fekete betűket a falra a projektora mikor nincs is benne fekete izzó... :) vagy mikor bemegy a titkárnő virtuális memóriát venni, mert a windows kiírta neki hogy elfogyott. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta djuice:

Szóval w10-et én se babusgatok már csak az olyan genny hozzáállásuk miatt sem mikor ma online "naprakész" súgója volna, aztán az ott leírt menüpontok meg elnevezések a rendszerben frissítést követően nem ott és nem olyan név alatt szerepelnek. Ez a windows! Együttérzek veled Csabi!

Köszönöm hogy együttérzel velem, bár fura ellentmondás hogy nem örülök neki, mert ez azt jelenti, hogy másnak is gondja van vele :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta Koródi Csaba:

A segítő szándékodat megköszöntem hogy kedves tőled. De nem kértem. És nem ellenségeskedésből nem kértem. Egyszerűen nem akartam hogy időt pazarolj rá(m), és a magaméból sem szánok rá többet. Én leírtam a wint és ez az én dolgom, én bajom.

Hát jó, csak kicsit sarkítva ez kb. olyan mintha én itt nyafiznék, hogy vettem egy prologue-ot és nem jön ki belőle hang. Bekapcsolom, nyomkodom, tekergetem és semmi. Te elmesélnéd, hogy mi lehet a megoldás, erre én azt mondanám, hogy nem érdekel, mert van tapasztalatom a szintikkel, zongorázni is megtanultam általánosban, sőt volt gyerekkoromban egy csomó kis yamaha meg casio szintim és mindből jött ki hang. A prologue-ból meg nem jön. Elköltöttem rá fél millát és nem jön belőle hang444 A legalapabb dologra nem képes. Lefogadom, a zongora hangja sem jó....már ha jönne belőle hang. De nem jön.  Ez egy szar. És tényleg köszönöm, de nem kell a segítséged, mert nem akarok több időt szánni erre. Lemondtam róla miután vettem egy Casio SA76-ot és abból jön ki hang és dobgép is van benne. Csak le akartam írni hogy a prologue egy szar, valszeg az összes többi korg cucc is. Soha többet. :D

 

Bocs :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta mohawk:

Hát jó, csak kicsit sarkítva ez kb. olyan mintha én itt nyafiznék, hogy vettem egy prologue-ot és nem jön ki belőle hang. Bekapcsolom, nyomkodom, tekergetem és semmi. Te elmesélnéd, hogy mi lehet a megoldás, erre én azt mondanám, hogy nem érdekel, mert van tapasztalatom a szintikkel, zongorázni is megtanultam általánosban, sőt volt gyerekkoromban egy csomó kis yamaha meg casio szintim és mindből jött ki hang. A prologue-ból meg nem jön. Elköltöttem rá fél millát és nem jön belőle hang444 A legalapabb dologra nem képes. Lefogadom, a zongora hangja sem jó....már ha jönne belőle hang. De nem jön.  Ez egy szar. És tényleg köszönöm, de nem kell a segítséged, mert nem akarok több időt szánni erre. Lemondtam róla miután vettem egy Casio SA76-ot és abból jön ki hang és dobgép is van benne. Csak le akartam írni hogy a prologue egy szar, valszeg az összes többi korg cucc is. Soha többet.

A kiváltó hozzászólásom nem egy egy délutános egyszeri próbálkozás tapasztalata alapján íródott, hanem 2 év próbálkozás és egy IT-s zenész barátom segítsége után. Na de igen. Ezt egészen annyira kisarkítottad, hogy a Te szájízed szerinti kicsengése legyen. Ám legyen :) Ammen! :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
32 perccel ezelőtt írta idioty:

Na, de legalább megtudtuk, ha nem is azt, hogy mitől jobb zenélni macen, hanem azt, hogy mitől szarabb windowson. :)

Hmm... szerintem a kettő ugyanaz. Attól jobb MAC-en zenélni, hogy kevésbé rossz mint Windows-on... muhaha :D

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
26 perccel ezelőtt írta idioty:

Na, de legalább megtudtuk, ha nem is azt, hogy mitől jobb zenélni macen, hanem azt, hogy mitől szarabb windowson. :)

Ha neked bármi kiderült ebből a beszélgetésből akár a windózról akár a mekről, nagy király vagy :D

- szar a windóz.

- dehogy szar, ott valami más lesz. Derítsük ki, mi a baj.

- ne derítsük ki.

- esetleg...

- nem

- ok, akkor legalább ne szarozz

- de

- kussojj444

- kussojj te444 

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta mohawk:

- dehogy szar, ott valami más lesz. Derítsük ki, mi a baj.

- ne derítsük ki.

Hát pedig rendkívül egyszerű dolgot próbálok megértetni veled:
Azért adtam hangot a véleményemnek mert két évem ment rá. És azért nem akarok vele többet foglalkozni, mert már ráment két évem. Tök jól elvagyok az Apple oldalán, mindegy hogy OSX-nek vagy iOS-nek hívjuk. És szerintem "Ettől jó mac-en dolgozni".

Ha az OS tekintetében nem is értünk egyet nem baj. De azt az egyet próbáld már elfogadni tőlem hogy nem akarok rá több időt áldozni...

A sarkításokat pedig már konkrétan Te magad követed el a mondandómon, hogy a Te szemszögedből "jobban" hangozzon... Speciel azt hogy "szar a vindóz", Te írtad le először úgy beállítva, mintha tőlem hangzott volna.

A legsúlyosabb vádam a Windows-al kapcsolatban az volt, hogy megbízhatatlan, nem elég hozzá egy átlagos felhasználói tudás és rendszeresen akadályt gördít az elé hogy egy jóízűt zenéljek rajta, és hogy a WIN10-et azért csinálták ilyenre, hogy ez emberi butaságot és hozzá nem-értést kiküszöbölje, csak nem sikerült nekik. A "szar a vindóz" szófordulatot konkrétan Tőled vettem át szarkazmusból :)

De csak szállj le rólam hogy ne kelljen már válaszolnom többet és túl vagyunk rajta. Kösszi!

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Koródi Csaba:

Hát pedig rendkívül egyszerű dolgot próbálok megértetni veled:
Azért adtam hangot a véleményemnek mert két évem ment rá. És azért nem akarok vele többet foglalkozni, mert már ráment két évem. Tök jól elvagyok az Apple oldalán, mindegy hogy OSX-nek vagy iOS-nek hívjuk. És szerintem "Ettől jó mac-en dolgozni".

Ha az OS tekintetében nem is értünk egyet nem baj. De azt az egyet próbáld már elfogadni tőlem hogy nem akarok rá több időt áldozni...

A sarkításokat pedig már konkrétan Te magad követed el a mondandómon, hogy a Te szemszögedből "jobban" hangozzon... Speciel azt hogy "szar a vindóz", Te írtad le először úgy beállítva, mintha tőlem hangzott volna.

A legsúlyosabb vádam a Windows-al kapcsolatban az volt, hogy megbízhatatlan, nem elég hozzá egy átlagos felhasználói tudás és rendszeresen akadályt gördít az elé hogy egy jóízűt zenéljek rajta, és hogy a WIN10-et azért csinálták ilyenre, hogy ez emberi butaságot és hozzá nem-értést kiküszöbölje, csak nem sikerült nekik. A "szar a vindóz" szófordulatot konkrétan Tőled vettem át szarkazmusból :)

De csak szállj le rólam hogy ne kelljen már válaszolnom többet és túl vagyunk rajta. Kösszi!

Bocs, lehet túltoltam.

Teljes mértékben érdektelen számomra, hogy milyen oprendszert használsz, szeretsz, utálsz... nem vagyok windóz kereskedő :D

Szimplán azt gondoltam, hogy ha megoldjuk a problémádat, te is jobban érzed majd magad és nem utolsó sorban másoknak is hasznos lehet. 

De aztán láttam, nem erről szól ez a közösség, ez meg kicsit baszta a csőrömet, és válaszolgattam a kommentekre...legtöbbször nem is neked. 

Bocs mégeccer

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta mohawk:

Bocs, lehet túltoltam.

Teljes mértékben érdektelen számomra, hogy milyen oprendszert használsz, szeretsz, utálsz... nem vagyok windóz kereskedő :D

Szimplán azt gondoltam, hogy ha megoldjuk a problémádat, te is jobban érzed majd magad és nem utolsó sorban másoknak is hasznos lehet. 

De aztán láttam, nem erről szól ez a közösség, ez meg kicsit baszta a csőrömet, és válaszolgattam a kommentekre...legtöbbször nem is neked. 

Bocs mégeccer

Én pedig bocs hogy a két éves WIN fájdalmamat egyszerre kiöntöttem ide! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Koródi Csaba:

Én pedig bocs hogy a két éves WIN fájdalmamat egyszerre kiöntöttem ide! :)

Egy utolsó, és soha többet meg se nyikkanok. Tudom, hogy nem vígasztal és főleg nem érdekel, csak meg akarom mutatni, miért gondolom, hogy nem a windóz a baj nálad.

Hazajöttem, előkotortam a sokat emlegetett szutyok tabletemet. Letöltöttem a összes frissítést, ami kicst macerás volt, mert nem volt elég hely a hatalmas 32GB-s drájvon :D Úgyhogy levakartam mindent amit lehetett, így lett végül egy szűz windóz a legutolsó frissítésekkel.

Semmi finomhangolás, registryben turkálás. Letöltöttem egy Live Lite 9-t (a 10 már nem támogat 32 bites oprendszert). Megnyitottam a demo set-et (ami mondjuk közel egy perces folyamat ezen az erőművön). Oszt ez történt: video

Megy, nem fagy, nem kiabál, a proci sem pörög százon. Ahogy a végén megmutatom, 1.33Ghz-es Atom proci, 1GB ram, 32GB tárhely. Ha ezen ettől nem esik szét a windóz, neked meg egy képmegnyitás gondot jelent, az valszeg nem az oprendszer sara, csak keress valakit, aki valóban ért picit hozzá és összerázza.

Bónusz:: A macskám beleordított és sokkal hangosabb, mint a remek tablet hangszórója :D

PS: Bocs a bizonytalan mozdulatokért, k. nehéz navigálni egy nyolc collos kijelzőn úgy hogy közben kitakarom a telefonnal :D

 

Szerkesztette mohawk
Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta mohawk:

Egy utolsó, és soha többet meg se nyikkanok. Tudom, hogy nem vígasztal és főleg nem érdekel, csak meg akarom mutatni, miért gondolom, hogy nem a windóz a baj nálad.

Hazajöttem, előkotortam a sokat emlegetett szutyok tabletemet. Letöltöttem a összes frissítést, ami kicst macerás volt, mert nem volt elég hely a hatalmas 32GB-s drájvon :D Úgyhogy levakartam mindent amit lehetett, így lett végül egy szűz windóz a legutolsó frissítésekkel.

Semmi finomhangolás, registryben turkálás. Letöltöttem egy Live Lite 9-t (a 10 már nem támogat 32 bites oprendszert). Megnyitottam a demo set-et (ami mondjuk közel egy perces folyamat ezen az erőművön). Oszt ez történt: video

Megy, nem fagy, nem kiabál, a proci sem pörög százon. Ahogy a végén megmutatom, 1.33Ghz-es Atom proci, 1GB ram, 32GB tárhely. Ha ezen ettől nem esik szét a windóz, neked meg egy képmegnyitás gondot jelent, az valszeg nem az oprendszer sara, csak keress valakit, aki valóban ért picit hozzá és összerázza.

Bónusz:: A macskám beleordított és sokkal hangosabb, mint a remek tablet hangszórója :D

PS: Bocs a bizonytalan mozdulatokért, k. nehéz navigálni egy nyolc collos kijelzőn úgy hogy közben kitakarom a telefonnal :D

 

Frankó! :) Szívesen átveszem a tabletet :)

Persze, ennyire már nekem is működött a WIN10, a történet nem csak ennyiről szól a részemről, hanem hogy mindezt 4 rádugott hardverrel is csinálja, az egyiket hangkártyának a másik hármat hangforrásnak és beviteli eszköznek használva, és ha január 8-án egyszer már működött frankón, akkor június 10-én is ugyanúgy működjön. De tényleg nem akarom újratekerni a történetet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...