Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

 

Nem beszélve arról, hogy vannak külső ingyenes programok, amik megkeresik az alkalmazáshoz tartozó összes felhasználó mappájában lévő fájlt. Ilyet Windowson nem tudok.

Bár nem Windows topik, de ha jól értettem, hogy miről van szó, akkor létezik ilyen.

Revo Unistaller a neve.

Bár a kiírtandó progi uninstallerét használja, utána csinál egy keresést és megpróbál minden hozzá tartozó file-t megkeresni, valamint a registry-t is tisztítja, persze csak ha akarod. És ezt már a Free is csinálja, gondolom a fizetős kicsit mélyebben kutat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Atariról tértem át Mac-re amikor a Cubase 1.0 megjelent 90-ben macintosh rendszerre. Az első gépem egy MacPlus volt. Élőben is használtam, bár ekkor még nem volt a gépekbe harddisk és az op rendszert meg a progikat is a RAM-ba töltöttem be. Nemigen fagyott le soha :-)

 

Nekem ez az egész windows téma kimaradt valahogy... most egy macminim van, 4 éves és tökéletesen megy ugyanazzal a rendszerrel ami az elejétől fogva rajta van.

 

Backupnak a ChronoSync-et használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hamár idetévedtem :) , mac-es emberek, DirectWave hiányában a  VSTi-k automatikus samplerezését hogyan (ill. mivel) oldjátok meg, erre gondolok 

magyarán és például vegyünk egy Spire-os (vagy Dune) softsynth patch-et, amelyik alapból leeszik 90+%-ot egy CPU magról - és nem vagyunk Reaper-ben ahol megoldott az egy sávon belüli multi-core támogatás - , és nem akarom az adott sávot befagyasztani(freeze) ,  mac-en hogyan tovább (win alatt ugye itt jön be a DirectWave amiben két kattintással -lásd fenti videó- belehet samplerezni az adott VSTi-hez tartozó problémás patch-et és onnantól abból jön hangszín 90%+-os CPU terhelés helyett 3%-al) ?

 

A Samplerobot pl. megy osx-en is, ha jól látom.

http://www.samplerobot.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem beszélve arról, hogy vannak külső ingyenes programok, amik megkeresik az alkalmazáshoz tartozó összes felhasználó mappájában lévő fájlt. Ilyet Windowson nem tudok.

Tudnal ilyet mondani konkretan? Par honapja van macbook pro-m es kicsit el vagyok keseredve. eladason is gondolkoztam. ugy erzem mintha meg lenne kotve a kezem. lehet azert mert meg nem tudom mire kepes ez a rendszer de valahogy windowsban szabadabb voltam.

Szerkesztette space51
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tudnal ilyet mondani konkretan? Par honapja van macbook pro-m es kicsit el vagyok keseredve. eladason is gondolkoztam. ugy erzem mintha meg lenne kotve a kezem. lehet azert mert meg nem tudom mire kepes ez a rendszer de valahogy windowsban szabadabb voltam.

macprovideo-n fut egy mac-es sorozat múlthéten került egy releváns rész

65_256.jpg

 

 

Tired of endlessly searching for those hard to find files? See how Apple’s OS X Mavericks gives you tons of tools to easily locate, categorize, manage and backup every file on your hard drive!

Managing the millions of important files that accumulate on our hard drives can “drive” a person crazy! That’s why it’s so important to master the organizational tools that are now included in Apple’s new OS X Mavericks. This course, designed and produced by our in-house OS X expert Francesco Schiavon, will get you organized faster than you can say, “Where did I put that xxxx file!!

stb.

 

http://www.macprovideo.com/tutorial/getting-organized

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tudnal ilyet mondani konkretan? Par honapja van macbook pro-m es kicsit el vagyok keseredve. eladason is gondolkoztam. ugy erzem mintha meg lenne kotve a kezem. lehet azert mert meg nem tudom mire kepes ez a rendszer de valahogy windowsban szabadabb voltam.

Konkrétan az AppCleaner, amit használtam ilyen célból:

http://www.freemacsoft.net/appcleaner/

De hogy magyart is ajánljak, a Forklift is képes erre... a forklift azért sokkal többet tud, de van egy ilyen funkciója is. A forklift egyébként sokmindenre jó, többek között a kétablakos (total commanderszerű) kinézetért szeretik, valamint ftp és egyéb más ilyen szerverekhez lehet vele csatlakozni...

https://itunes.apple.com/hu/app/forklift-file-manager-ftp/id412448059?mt=12

Nekem van még egy ilyenem, amivel sok felesleges dologtól lehet megszabadulni:

https://itunes.apple.com/hu/app/cleangenius-pro/id486153141?mt=12

De hozzátenném, hogy én egyiket sem használom. Én pontosan tudom, hogy melyik program hova szemetel, mit honnan kell törölni. És általában semmit sem törlök, mert ha megint kell az alkalmazás, akkor az előző beállításokkal fut. Nagy ritkán, ha elfogy minden helyem, akkor nézem át a mappákat csak.

Egy kis szemlélet: több, mint 180 alkalmazás van a gépemen, és a beállításokat tartalmazó mappám 18 Gigás sincs. Ebből nekem sokat a fejlesztő alkalmazás (Xcode) "készre fordított" és cache fájljai foglalnak (7 és fél gigát). Nekem csak 320 Gigás a gépem, szóval ebből simán ottmaradhat ez a 18 Giga...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, ezek a programok szintén tudják, hogy hova szemetelnek a programok.
Egyébként onnan tudom, hogy hova szemetelnek, mert én is fejlesztő vagyok.
Hozzá tenném azt is, hogy ezek a "szemetelések" nem az alkalmazás telepítése során kerülnek oda, hanem a program indítása után. Tehát általában ezek cache fájlok. Van közte olyan, pl ami az ablakok helyzetét jegyzi meg, ha újra elindítod ugyanott jelenjen meg. Ezekre a fájlokra az alkalmazásoknak nem sok ráhatásuk van, kb annyi, hogy vagy használja a rendszer ezeket, vagy ne.

Egyébként egy a lényeg: általában a felhasználó mappád Library részbe mentenek ezek az alkalmazások. Általában fordított DNS névvel, pl: hu.cegnev.alkalamzasnev. Ha ilyet találsz, ami tudod, hogy mi, és nincs szükséged már arra a programra, akkor törölheted nyugodtan.

pl:

~/Library/Autosave Information - általában ide a programok a nem mentett változatokat töltik be, pl Pages-ből kilépsz, nem mentettél, de mégis ha újra megnyitod, az utolsó szerkesztett dokumentum fogad.

~/Library/Caches - ez általános cache. Ennek a teljes tartalmát szabad nyugodtan törölni (és újraindítani a gépet utána), mert ezeket újra létrehozza, ha kell. Egy baj van ezzel, hogy ezután minden program lassabban fog indulni, futni. De csak eleinte.

~/Library/Containers - itt az úgynevezett Sandbox könyvtárak találhatóak. Ez inkább az iOS-hez hasonlóan működik. Tehát itt midnen program külön kap Documents, Music, Movies, stb mappát. Ennek a törlésével vigyázni kell, mert itt konkrét dokumentumokat tárolhat egy program. Tehát adatvesztéssel járhat.

~/Library/Group Containers - Ez hasonló a fentebbihez, csak itt a sima Library-hez kapnak egyedi hozzáférést. Itt a törléssel elvileg csak beállításokat veszíthetsz.

~/Library/LaunchAgents - Na ez egy fontos mappa, de vigyázni kell itt is nagyon a törléssel. Ebben az elinduló és háttérben futó programokat helyezik el az alkalmazások telepítés közben. Általában uninstallálás közben innen törlik a programokat is. Szóval ha innen kiveszel egy-egy fájlt, akkor lehet, hogy az adott program már nem fog működni megfelelően. Tehát csak óvatosan. Én innen egy másik mappába szoktam áthelyezni fájlokat, hogy legrosszabb esetben visszatehessem.

~/Library/Preferences - Na itt általában a felhasználó beállításait tárolják. Szóval innen nyugodtan lehet törölni.

~/Library/Saved Application State - Ez az a mappa, amit fentebb említettem, miszerint itt csak az alkalmazások ablakainak legutolsó helyzetét tárolja. Vagyis nem csak azt, hanem, hogy milyen jelölők voltak benyomva, egyes listákba mit írtál be, stb... Innen is lehet nyugodtan törölni, elvileg adatvesztéssel nem jár.

~/Library/Application Support - Ezt a legvégére hagytam. Ez a régi módszer (és mai napig szinte mindenki által használt) adatok tárolására alkalmas mappa. Ide pakolták/pakolják bele a programok a saját beállításaikat. Szóval itt ebben a mappában már egyedi elnevezésű mappákat találsz, általában ezekben csak a beállításokat, és cache fájlokat őriznek. De ez már inkább adatvesztéssel járhat, ha innen törölsz valamit. Pl ha van egy program, amiben táblázatot használ, és a tábla elemeit te viszed fel (pl havi kiadás, bevétel ellenörző program), akkor általában ezeket az elemeket ebben a mappákban tárolják. Szóval ha itt törölsz dolgot, akkor lehet nagyobb meló (és idegesítő is) visszaállítani a jelenlegi állapotot

Ezeken kívül persze előfordulhat még a saját Music, Movies, Pictures, Documents mappákba is szemetelnek az alkalmazások, de itt is már inkább a felhasználó számára fontos dolgokat tárolnak. Pl fényképeket a Pictures mappában, Képernyő felvételt a Movies mappában, Pages dokumentumok a Documents mappába. De gondolom ezeket sejtetted :D

És még mindig van egy hely, ahol szintén a beállításokat tárolják, ez a saját felhasználó mappád alá pakolják be magukat rejtett könyvtárként. Ezek a programok általában unix eredetűek, ott is ide telepítik magukat. Pl az egyik legelterjedtebb a Terminal program beállításai, és az Abevjava program, és általa letöltött tartalmak. Ezek törlése is komoly adatvesztéssel járhat!

 

De számomra az Apple előnye mindig is az volt, hogy teljes újratelepítés után elég volt csak a felhasználói mappám adatait visszatennem, és minden ugyanazzal a beállítással működött tovább, mint régen. Nem kellett megadnom újra a jelszavakat, mindent újra elrendezni, stb...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ki mondta, hogy jó?
Ugyanugy fagy a warez mint windowson. És nem a MACtől lesz más mivel csak egy PC ez is. hanem az oprendszer ami miatt más.

de ma már teljesen lényegtelen, 10 éve még volt értelme erről vitatkozni. Szerintem ma már ugyanazt hajtogatják az OSXesek mint 10 évvel ezelőtt.
 

Sokan azt mondják hogy az apple termékek egybe vannak nem ugy mint egy hagyományos Windowsos gép. Ezért veszek ugyanilyen "PC" gépet. pl Dell , IBM ASUS satöbbi...

Ezek is össze vannak tesztelve, hardware a hardwarrel. ha kicsit ad magára egy windowsos zenész akkor nem alkatrészekből rak össze egy tuning hulladékot ami gyors meg minden meg szép neon világítása van , de semmit se ér... mert instabil fagynak a cuccok rajta stb...

Gyári  PC ugyanolyan megbízható mint egy Apple PC. Árban 2-3Kilót meg lehet ezen spórolni, mert egy jó Lenovo gép és vagy 4K Apple meg 6-7...

 

1szómin100 továbbra is ízlések és poofonok.. én nem vagyok hajlandó OSXen dolgozni ennyi. Nem is akarok soha.
Win7 es gépem stabil nem tuning hulladék, soha semmi bajom nem volt vele. Ennyi. Warezt kerülöm, nem is fagy a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

És nem a MACtől lesz más mivel csak egy PC ez is. hanem az oprendszer ami miatt más.

Na itt egy kis tévedés van. A Mac konkrétan az operációs rendszer rövidítése, azaz Macintosh. De a Macintosh is PC alkatrészen fut. Ez természetes, hogy így van, mindig is így volt. Sőt, az Apple gyártotta az első igazi PC-ket...

Sokan azt mondják hogy az apple termékek egybe vannak nem ugy mint egy hagyományos Windowsos gép. Ezért veszek ugyanilyen "PC" gépet. pl Dell , IBM ASUS satöbbi...

Ezek is össze vannak tesztelve, hardware a hardwarrel.

A Mac előnyét nem csak az operációs rendszer adja, nem csak az, hogy egyben vannak a gépek, mint a Dell esetében, hanem ez a két összetevő összességében adja a jobb eredményt. Hiába a jól összerakott gép, ha az oprendszer szarul van megírva vagy rosszak a driverek. Az Apple saját maga írja a legtöbb esetben a drivert. Ezért is futnak jobban a gépeik.

1szómin100 továbbra is ízlések és poofonok.. én nem vagyok hajlandó OSXen dolgozni ennyi. Nem is akarok soha.

Win7 es gépem stabil nem tuning hulladék, soha semmi bajom nem volt vele. Ennyi. Warezt kerülöm, nem is fagy a rendszer.

Ez viszont rendben is van, én is azt mondom mindig, ha valaki meg van elégedve egy rendszerrel, akkor ne bolygassa, használja azt. Elhiszem, hogy Windowson is lehet normálisan dolgozni, sokan teszik.

Bár lehet, hogy sosem próbáltad a Macintosh rendszert egy igazi Apple gépen. Remélem nem így van, mert nem szeretem az olyan lehúzós hozzáírásokat, akik nem próbálták a másik eszközt/rendszert.

Anno 7 éve én is Windowst használtam zenélésre, és meg voltam vele elégedve aránylag. Mégis Macen dolgozni egészen más. És nem csak a zenéléssel kapcsolatban van ez így (legalábbis nekem)!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az is benne lehet, hogy talán egyszerűbb stabil alkalmazásokat fejleszteni egy adott hardware + op rendszer környezetre, mint pc esetében a lehetséges 100 alaplap×30processzor×50 video kártya+20sata vezérlő......hosszú felsorolás.... variációira. Nem véletlen pl. hogy nincsenek igazán sikeres androidos zenei appok, míg ios-en hasít a biznisz.

Mac-nél az van, hogy "itt a cucc, fejlessz rá", pc-nél meg, hogy "fejlessz valamit, aztán majd megpróbáljuk futtatni valamin".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja az igaz tényleg nem írtad, oks akkor én értettem félre hogy azért nem lenne osx mert köze van a linuxhoz. Akkor miért nem lenne osx linux nélkül?

 

 

GNU nélkül nem lenne az OSX (gcc fordító, futtatási környezet, toolok, stb.), ezen a ponton kapcsolódnak csak, hisz mindkettő "lázadó" Unix (a Darwin/Mach közvetlen leszármazott míg a Linux egy alternatíva).

Amúgy ebből adódóan rendkívül sok az összefonódás. 

 

A Linux szó valójában csak egy rendszermagot takar, egyes disztribúciók pl. mint a Debian kijönnek különféle kernelekkel is (BSD/Hurd/Linux).

 

Tény ami tény hogy mindegyik rendszernek vannak előnyei/hiányosságai.

 

Az OSX-nek az a legfőbb baja, hogy nem mindenhez található kernel driver, pont ezért is működik az a megközelítés hogy az Apple hardvert ad a géphez - na de próbálj meg akár csak egy nem Apple által szorgalmazott webkamerát, scannert, fényképezőgépet vagy hasonló eszközt használni, nem fog menni csak ugyanolyan bütykölés árán mintha Linuxban lennél. Persze ezekről a gondokról elsősorban a gyártók tehetnek a laza fejlesztési módszerekkel, belső specifikáció változásokkal, titkolózással, zártsággal.

 

Illetve ezek a problémák halmozottan jelentkeznek mikor upgradeled az OSX-edet (lásd pl. ProTools esetében) és sajnos az Apple is beállt a "frissíts fel mindent negyedévente vagy még kevesebb időközönként" mozgalom sorába, ami éles munka szempontjából nem biztos hogy előnyös (biztonság szempontjából mindenképp jó persze, mert nincs biztonságos rendszer).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mondjuk ez a harmad ár sem feltétlenül harmad ár. Nekem van egy laptopom, ami 1 hónap múlva lesz 7 éves. Még mindig gép, még mindig lehet rajta zenét írni. Bár igaz a legújabb rendszer már nem fut rajta (így a legújabb programok mindegyike sem), de ettől függetlenül sokkal használhatóbb, mint egy átlagos 7 éves PC laptop. Nem egy ismerősöm vett több laptopot azóta, hogy nekem az még működik. Igaz, hogy időközben én is vettem újabbakat, de az a régi még mindig megvan, és üzemkész!
Szóval lehet, hogy mai áron drágább, de hosszú távon nem biztos, hogy drágább.
Az azonos teljesítményű gép sem azonos PC vs Apple történetben, mert pont az oprendszer van jobban optimalizálva, ezért akár egy lassabb teljesítményű OSX-szel szerelt gép is lehet jobb egy jobb alkatrészekből összerakott PC-től.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

'85-ben kezdtem az "IT szakmát". Mindig is fejlesztőként dolgoztam, elég sok környezetben. (R11+Cobol, Novell+PC, külöböző unixok: Linux, Solaris, és persze Windows)

'99 körül elhatároztam, hogy - amennyire csak lehet - függetlenítem magam a Windowstól. Nem azért, mert nem szerettem, hanem azért, mert azt nem szerettem, hogy egyre több helyzetben a Windows dönt helyettem, előre, és rosszul dönt. Ostobaságok tömkelege került bele a Windowsba, amikor elkezdték "plug-and-play"-esíteni (majd én kitalálok mindent, te csak dolgozz...Na ez az esetek nagy részében nem, vagy nem jól sikerült. Rengeteg ismerős nyűgét is kellett orvosolnom.) A linux adta meg megint azt a "szabadságot", hogy ha egy rendszert összeraktam, akkor az működött, ha kell, két-három éven keresztül is. Csak okosan kellett összeválogatni a HW-komponenseket, hogy nagyon jól támogatott, elterjedt vas legyen. (Aztán a linuxot is elérte ez a "mindent automatikusan megcsinálunk helyetted" allűr, és onnantól egyre kevésbé tetszett. Az egyetlen igazi normális disztribúció, ami megőrizte a szellemiséget, a Gentoo, ami forrásból települ, nincs HW wizard meg ilyenek - legalább is pár éve, amikor eltöltöttem vele pár hetet, még nem volt.)

 

A gyártókkal nagyon gyorsan tele lett a hócsukám. 2-3 éves vasakhoz már nem lehetett friss windows drivert letölteni, vedd meg az újat, a régit dobd el... Az, hogy a linuxot nem voltak hajlandóak "ember számba venni", külön rátett egy lapáttal egyes gyártókkal szembeni megvetésemnek... elég sokan lettek mára ilyenek... Akár még "nagy nevű gyártók" is...

 

2006-ban kipróbáltam a hackintosht, a Tiger 10.4.6-ost. Nem mondom, hogy szerelem volt első látásra, inkább valamiféle "bizsergést" éreztem .A Linuxok után gyakorlatilag semmilyen "tanulási fázisra" nem volt szükség, és elsősorban olyan dolgok miatt kísérleteztem, mint Logic Pro, Final Cut Pro, stb.stb. (persze-persze, warez, mi más :D :D :D) Nagyon megtetszett. A néhány hülyeségével együtt. (Majd' 30 éves tapasztalattal mondhatom, MINDEN op.rendszernek vannak hülyeségei!!!). Simán működött a rendszer akár hosszú hétvégén is folyamatos terheléssel. Nem volt fagyás, elszállás, újraindulás... Így jutottam el a 10.7.x hackiig

 

Aztán 2011. decemberében gondoltam egy nagyot, és azt mondtam: próbáljuk ki, milyen egy IGAZI Mac.

Határozottan erős lökést adott az iPad2-es beszerzése, illetve az, hogy egy fél napot "kellett" eltöltenem egy ismerős MacBookjának "felhozásával", amin 10.5.x volt, és 10.6.8-ra kellett upgrade-elni, hogy menjen rajta a ProTools 9. Olyat addig még nem láttam sem linuxtól, sem windowstól, hogy két főverzión keresztül történő upgrade után is pontosan ugyanúgy működik minden, nem kell a fél rendszert újratelepíteni, nem kell konfigurációs file-okat szerkesztgetni...

 

2012. januárban vettem egy iMac-et, és azóta ezen dolgozom (fejlesztés iOS-re, OSX-re, Andoidra ,,, igen-igen, az "ősellenségre" is ;) ), plusz zenélés.

Megvettem a Logic Pro X-et, valószínűleg a Final Cut Pro X-et is meg fogom venni most decemberben, amikor kijön a 10.1... 

 

A lényeg, amiért ezt a sokmindent leírtam: Az OSX az első olyan rendszer a kezem alatt (na persze leszámítva a nagy Solarist és az AIX-et), ami két éve folyamatosan működik, nem volt "kék halál", nem voltak furcsa lefagyások, nem volt olyan, hogy "bocs, most nem látom a hangkártyát, légy szíves, installáld újra a drivert ... még mindig nem látom, telepítsd újra a Windowst...)

10.7-tel érkezett az iMac, most 10.9 van rajta... Nem kellett nulláról újratelepíteni még egyszer sem... Ha ennek az az ára, hogy csak "összelőtt" hardware-rel tudom használni, akkor elfogadom. ...

 

Jelen állás szerint (a hosszú-hosszú IT-s évek után) azt mondom, soha többé nem szeretnék más rendszeren dolgozni. (A munkám miatt napi szinten Windows-desktopon dolgozom, és teljesen jól elvagyok vele, de azt nem szeretem, hogy átlagban havonta történik vele valamilyen érthetetlen dolog, ami miatt "4 mp-es power gombbal" ki kell lőni a gépet... De ezt már "megszoktam".   

 

OFF:

 

A nagyhírű PC -"brand"-ekről meg csak annyit, hogy egy ASUS notebook akksiját a saját maguk által fejlesztett "energy saver" program vágta haza. Ugyanis nagy okosan (nem tudom, miért, de ne már a felhasználó feladata legyen egy szar alkalmazásról kideríteni, hogy miért szar) azt csinálta a program, hogy - a terhelés függvényében, 230V-os hálózatra csatlakoztatott gépnél ki-be kapcsolgatta a töltést. Ezt azért az akksi nem igazán szerette. Fél év gari van az akksikra, ez kb. 7 hónap alatt ment úgy gallyra, hogy 20 mp alatt "lemerült", és 15 mp alatt "feltöltött". Amióta leirtottam eme "nagyszerű fos programot", azóta (másfél éve) egy új akksi van, és még mindig bír két órát... Szóval nem kell a "nagy" nevektől sem hanyatt dőlni, annyi a különbség, hogy ugyanarra a "szarra" az ő nevük van felszitázva...

 

Tudnék mesélni MSI, ASUS, HP gyártók által a felhasználókkal szemben elkövetett aljas merényletekről :D :D :D

 

ON

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, én is írhatnék hasonlókat. Mindamellett, hogy az említett 7 éves gépet a mai napig tudnám élőben zenélésre használni.
Bár nekem nem volt előtte ilyen előéletem, most mégis szinte ugyanerre használom a rendszeremet, mint bendi.
Elsősorban fejlesztés, a zenélés már csak másod sorba került (sajnos).
Viszont nekem nem volt ennyire sima az indulásom az említett géppel, hiába volt eredeti újonnan vásárolt méregdrága Apple. Az első hónapban legalább 6x áll le "kék halállal", azaz a saját szokásos képernyőjével a gép. Aztán jöhetett egy firmware update, nem is tudom, de egyszer csak semmi baja nem lett. Onnantól kezdve soha sem volt baja!

 

Én még annyival tetőzném meg ezt a rendszerről-rendszerre történő frissítést, hogy én Macbook 2006 late - Macbook Pro 2007 Mid - Mac Mini 2010 rendszereken keresztül történt. 10.4.8-tól a mai 10.9-ig. Viszont nekem időközben volt egy "clean install", nem is hibák miatt, hanem inkább a biztosabb, szárazabb érzés miatt csináltam. És még egy clean install volt a múlt héten. Sajnos tény, hogy egyre rosszabb egy Macintosh megbízhatósága, a már említett "évente új rendszert kell kiadni" hülyeség miatt. Viszont nemrég napi szinten kellett használnom Windows-t (8.0-t használtam), és még mindig szörnyülködve tapasztalom, hogy mennyire buta még mindig. Ez már kicsit off lesz:
- Ablak görgetése csak aktív ablakban működik???
- A command line még mindig nem jegyzi meg az előzményeket és!!! nem lehet méretezni szélességében az ablakot???
- A keresés (vagy indexelés) még mindig messze sincs ahhoz képest, amit az Apple megcsinált már lassan 10 éve. Egy egyszerű szöveges dokumentumot (ami ráadásul az asztalon volt, ennyire nyilvánvalóbb helyen nem is lehetne) 15 perc után sem talált meg. Mármint a dokumentumban szereplő egyetlen szóra kerestem rá kíváncsiságból.
Szóval ez csak hirtelen 3 fontos dolog, ami miatt számomra használhatatlan.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hja. Ugyanez az életérzés. Fogalmam sincs, mit, hogyan csinál, hova ment, stb. de az én Pro-m 2006 vége óta megy Tiger>Lion (nagyobb már nem megy fel) upgradeekkel, gyakorlatilag sosem kikapcsolva, csak sleep-be téve. Egy darab clean installom volt, amikor egy kicsit átépítettem a gépet belül (SSD, RME stb.).

Igaz, hogy drága volt annó, de idestova nyolcadik éve mennyit is költöttem rá? Csak az SSD-t...

Az OSX-ben meg azt szeretem, hogyha keresek valami, általam addig sosem használt funkciót, akkor majdnem mindig rájövök, hogy "ott van a szemem előtt" a szükséges gomb, vagy ikon, csak addig nem vettem észre. És általában lényegesen triviálisabb mint ahogy a probléma megoldása közben elképzeltem, hogy vajon hogyan fogom azt megoldani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az is egy előny az apple mac-kel szemben a pc-nek, hogy átlag harmadáron! veszek kb azonos teljesítményű gépet.

 

Kicsit el van ez a harmadár túlozva, 20 éve lehet, hogy ilyen különbség volt de manapság nem. Ugyanazt a munkát mennyi idő alatt lehet elkészíteni PC-én? Nem a szövegszerkesztésre értem, hanem zene, video, grafikai stb. munkára. Ez a teljesítménynek a valódi mértékegysége.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hátha egyszer érdekes lesz : beírná valaki, hogy Mac OS X hány MIDI eszközt támogat, mert win-el most szíttam egy picikét, túlléptem a 10-et ... 10 fölött bejegyzet eszközöket nem lássa a drága :( ( a megoldás végül a Korg driver csomagjában lévő Uninstall USB MIDI Device volt, idősebb lettem egy 1órával ... mire )

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

hátha egyszer érdekes lesz : beírná valaki, hogy Mac OS X hány MIDI eszközt támogat, mert win-el most szíttam egy picikét, túlléptem a 10-et ... 10 fölött bejegyzet eszközöket nem lássa a drága :( ( a megoldás végül a Korg driver csomagjában lévő Uninstall USB MIDI Device volt, idősebb lettem egy 1órával ... mire )

10 midi eszköz? Ha jól értelmezem, ideje lassan egy(vagy több) több, mondjuk 8x8 ki/bemenetes midi interface-t venni és arra aggatni a vasakat...

Ha rosszul értelmeztem, akkor bocsánat az okoskodásèrt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

win-es USB <> MIDI driver-el volt a gáz, bármelyik-mindegyik USB port-ba dugott cumó külön bejegyzést kap (legyen akár ugyanaz az eszköz több helyre bedugva, annyi bejegyzés ahány helyre bedugásra került), aztán megszaladt, nem vagyok MÉH :) (bocs, ha nem voltam egyértelmű)

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A PC-kel szerintem manapság sokszor az a baj hogy már mindent OC módra gyártanak. Ez kissé instabilabbá teszi az egész rendszert. Pláne ha a derék user még rá is tesz egy lapáttal és maga is megemeli az órajelet és mellé feszültséget emel vagy csökkent a CPU-n, RAM-on, VGA-n, esetleg Mobo-n. Nos ezek százalékokkal mérhető instabilitást eredményeznek.

 

Ezen kívül a PC-k all-in-one használati módjai okozzák a legtöbb problémát. Net, mozi, játék, warez és tsai.  Ha az ember egy system latency diagnosztika szoftvert futtat ezeken a gépeken, akkor nem győt csodálkozni hogy mennyire szar a gép. Pedig uaz a gép nyers installban szépen muzsikálhat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hátha egyszer érdekes lesz : beírná valaki, hogy Mac OS X hány MIDI eszközt támogat, mert win-el most szíttam egy picikét, túlléptem a 10-et ... 10 fölött bejegyzet eszközöket nem lássa a drága :( ( a megoldás végül a Korg driver csomagjában lévő Uninstall USB MIDI Device volt, idősebb lettem egy 1órával ... mire )

Nem tűnik úgy, hogy lenne ebben korlát... Az OSX Audio/Midi app-ja, az egyik legértékesebb része az egésznek.

USB midi vezérlőket (pl. MOTU 8/8) USB hubon keresztük is rádughatsz, és ahány ilyen eszközöd van, az mind konfigurálható az A/M appban. Gyors fejszámolást végezve, az én réges régi Pro-mnak 5 db USB aljzata van. Ebbe mindbe beledughatnék egy-egy 7 portos Hubot, amikbe egy port kivételével (valahova a billentyűzetet is dugni kell), mindbe tehetek egy 8/8-as MOTU vezérlőt.

Tehát ((5x7)-1)x8=272 db fizikai midi I/O-m lehet, amennyiben van 5 db 7-es Hub-om, és 34 db MOTU 8/8-as midi vezérlőm. Persze ezt a 272 db fizikai midi I/O-ba dugott eszközök mindegyikét midi chainelhetem, tehát, ha minden egyes hangszerem, csak egyetlen midi sávra tart igényt, akkor 272x16 = 4352 midi sávom lehetséges, elméletileg. Ezt a Logic le is kezelné asszem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...