Jump to content
Ménemszól.hu

Steinberg dongle vége!


xinu

Recommended Posts

A Steinberg úgy döntött, hogy a sok failed miatt ami a Steinberg termékek aktiválásakor jöttek létre és a sok macera a karbantartással, hogy dobja a dongle azaz hardver kulcsos védelmet!

Gondolom jövőre már nem is lesz vagy mondjuk a cubase 12-től stb.

Valószínűleg "egyszerű" védelmet fognak kapni  majd a jövőben a cég termékei.

Forrás: a Steinberg fb-os oldala.

https://www.steinberg.net/en/home.html

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

Ez a hackereknek se jelentett akkora kihívást mint magának a Steinbergnek, sőtt bizonyos tört verziók stabilabban és jobban működtek (pl. Cubase), mint a rendes. :)

 

Még sincs használható törés a C5 óta. A C5-nél azt mondták, hogy soha többet nem állnak neki.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is csak C5-ről volt egy portable verzióm. Nagy Cubis ismerősöm el se akarta hinni, hogy telepítés nélkül megy. Utána már én is egy hangkarihoz járó legál verzióval próbálkoztam, de itt írtam is róla a fórumon, hogy még a választható telepítési útvonalakba is belebukott a szoftver.

Szerintem azért sem foglalkoznak intenzíven a törésekkel ott, mert még régen privilégiuma volt PC-n a Cubasenek, addig már a 1001 program választható helyette ami túlszárnyalja tudásban stb. Persze ez csak egy magánvélemény, én nem túrtam nagyon utána ezeknek Steinberg fórumokon... Bocs! :)

Menet közben a hangkártyámat is eladtam már (lassan majd a hangszerektől is megválok az idén) és amúgy sem vagyok nagy használója a PC-s dolgoknak, inkább csak kísérletezgettem velük hobbiból, de ráuntam mindenre.

Link to comment
Share on other sites

Az egy dolog, hogy dongle vagy nem dongle, az meg a másik, hogy továbbra is egyetlen gépen lesz használható, vagy esetleg átveszik sok más cég gyakorlatát, és egyszerre 3-5 gépen is aktiválva lehet a szoftver.

Mert hogy pl. a Presonus Studio One 5 gépen aktiválható, az Arturia szoftverek is, és még van bőven hasonló példa. Mondjuk az 5 éppen felesleges, de legalább a 3 elvárható lenne. Ma már a legtöbb muzsikával foglalkozó embernek van legalább egy asztali és egy hordozható gépe, és persze, lehet azt mondani, hogy vigye magával a kulcsot, úgy is egy időben tényleg csak az egyiket használja, de ez bizony a kulcs előbb-utóbbi elvesztéséhez vezet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 03. 05. at 19:14 írta Főr Gábor:

A tippem az, hogy  éves, havi, stb.-előfizetésesre áll át aki csak teheti.

A kicsik között lesz más is aki próbálkozni fog, de veszett fejsze nyele és ezt ők is tudják, nem véletlenül nincs már érdemi fejlesztés egyiknél sem. 
Az előfizetéses modell lényege, hogy mindig a legújabbat kapod, cserébe évente kifizeted (az amúgy 3 évente főverziót kapó) szoft teljes árát. 
A profik viszont nem frissítenek semmit, csak ha nagyon muszáj, a hobbisták meg bezzegnyugaton se vesznek meg 600 dolláros szoftvereket, amik ráadásul direkt szivatják a vevőiket. És jön a Behringer DAW. 

Link to comment
Share on other sites

Annyiban árnyalnám a képet, hogy valószínűleg a gazdag nyugaton is sokan gondolkodnak úgy a hobbisták közül, hogy "Ja,  havonta csak 20-30 dollár? Hát az semmi!" És valóban jól érzik  ezek a cégek, hogy ebbe  az utcába könnyű becsalni az embereket, pont a hobbistákat, mert való igaz,  hogy havi 20-30 dollár nem tétel. Aki pl. cigarettára elkölt NAPI  1500-3000 forintot ( 5-10 usd minőségtől függően), annak plusz egy doboz cigi ára havonta. 

Úgy sejtem, hogy a cégek árgus szemekkel figyelték azoknak a cégeknek a működését, akik átálltak az előfizetős modellre, és úgy sejtem,  hogy pont azért állnak át egyre többen, mert ez a modell működik.   

Link to comment
Share on other sites

Pont ez az a mi nem igaz. A 20-30USD hobbi előfizetésre, a kolbászkerítésű norvégoknak is sok, nemhogy egy random bronxinak. Amerikában sem mindneki top-manager a Google-nél. A valóság az, hogy már nem tud nőni a digitális szolgáltatás piac, egymástól veszik el az előfizetőket a Hulu , a Spotify, a Game Pass, a 10$-os áraikkal is.

Link to comment
Share on other sites

Valszeg ez a netkorszak miatt jött be. Ez az előfizetéses rendszer. És mert már alig van fizikai értékesítés hanem amit lehet digitálisan azt megteszik úgy!

Mondjuk ha örökös licenszet veszel meg akkor az kicsivel jobb mert csak akkor frissítesz ha te akarsz, ha úgy tartja kedved akkor vársz 10 évet is mire verziót ugrasz illetve ha inaktív vagy akkor nem fizetsz feleslegesen!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 03. 05. at 11:05 írta deneverstudio:

Még sincs használható törés a C5 óta. A C5-nél azt mondták, hogy soha többet nem állnak neki.

van ne aggódj, c10.5 pro, sacc 30Gb a teljes pack és minden benne van még azok is amiket te csak külön vehetnél meg cubase 10-hez.Az antitrial nevű progi az összes létező steinberg licencet beregisztrálta az elicenserbe.

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta térpóráz:

van ne aggódj, c10.5 pro, sacc 30Gb a teljes pack és minden benne van még azok is amiket te csak külön vehetnél meg cubase 10-hez.Az antitrial nevű progi az összes létező steinberg licencet beregisztrálta az elicenserbe.

 

Az felvételre használhatatlan, mert időben rossz helyre rakja le a felvett fájlokat. Meg innentől kezdve persze bármi más is lehet benne, ha a legalapabb dolog nem működik. Az ügyfeleimnek kellet volna otthonra, úgyhogy néztük, de mindegyiknél hibásan működött.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Az felvételre használhatatlan, mert időben rossz helyre rakja le a felvett fájlokat. Meg innentől kezdve persze bármi más is lehet benne, ha a legalapabb dolog nem működik. Az ügyfeleimnek kellet volna otthonra, úgyhogy néztük, de mindegyiknél hibásan működött.

Persze, mert nem mindegy melyiket nyomod fel, GV edition az amiről beszélek, már pontosan tudom melyik gyártó cuccait nem komálja, azokat mellőzve órákig el vagyok vele és 0 buggal találkoztam eddig.Néha külső szintik-et veszek fel vele +uad és belső plugins, ott sincs gond.Szóval nem tudom mi a probléma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sziasztok,
Némileg OFF, de belefér. 
A segítségetek kérném, ha vki gakorlott benne.

Adott a saját "mySteinberg" profilom, amit OFFline vásárlás után csináltam, mikor vettem anno boltban (HitSpace) dobozos Cubase-t (Artist 7.5), Steinberg hangkártyával és hozzá egy Steinberg transzport kontrollert is, amiket regisztráltam a Cubase-el együtt.
Most szeretném megvenni online a Cubase upgrade-t, de hiába vagyok bejelentkezve, a fizetési oldalon írja, hogy ha még online nem vásároltam, akkor regisztráljam magam. (Itt a "login" résznél nem is enged belépni, mert nem fogadja el, ami a normál felületükön működik (mailcm és jelszó)).
Ehhez ugye nem engedi megadni a már regisztrált email címemet, de minek is kellene nekem két külön regisztráció.

Erre van megoldás vagy kénytelen vagyok egy másik regisztrációt is rögzíteni?
Másik elméleti problémám, hogy az új regisztráció alapján sztem nem látná a rendszerük, hogy mi alapján kérek upgradet, hiszen semmit sem látna a korábbi, rögzített offline vásárlásaimból?
Illetve bárhogy is jutok el az upgrade megvásárlásához, akkor elküld majd emailben egy letöltő linket?
Köszi a válaszokat előre is.

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta syngular:

Sziasztok,
Némileg OFF, de belefér. 
A segítségetek kérném, ha vki gakorlott benne.

Adott a saját "mySteinberg" profilom, amit OFFline vásárlás után csináltam, mikor vettem anno boltban (HitSpace) dobozos Cubase-t (Artist 7.5), Steinberg hangkártyával és hozzá egy Steinberg transzport kontrollert is, amiket regisztráltam a Cubase-el együtt.
Most szeretném megvenni online a Cubase upgrade-t, de hiába vagyok bejelentkezve, a fizetési oldalon írja, hogy ha még online nem vásároltam, akkor regisztráljam magam. (Itt a "login" résznél nem is enged belépni, mert nem fogadja el, ami a normál felületükön működik (mailcm és jelszó)).
Ehhez ugye nem engedi megadni a már regisztrált email címemet, de minek is kellene nekem két külön regisztráció.

Erre van megoldás vagy kénytelen vagyok egy másik regisztrációt is rögzíteni?
Másik elméleti problémám, hogy az új regisztráció alapján sztem nem látná a rendszerük, hogy mi alapján kérek upgradet, hiszen semmit sem látna a korábbi, rögzített offline vásárlásaimból?
Illetve bárhogy is jutok el az upgrade megvásárlásához, akkor elküld majd emailben egy letöltő linket?
Köszi a válaszokat előre is.

Szia!

Semmi probléma nincs. Ez így működik. Van egy MySteinberg fiókod, meg van egy SHOP fiókod. A kettőt külön kell regisztrálni. Mehet ugyanazzal a mail címmel, semmit nem jelent. Csak annyi az egész, hogy van egy bolt, meg van egy tulajdoni lapod. Kb. így képzeld el. Ettől ugyanúgy az accountodra fog kerülni az upgrade, mert azt majd az eLicens szoft és a download assistant fogja intézni (és te), hogy jó helyre kerüljön a megvásárolt ugrade kód begépelése után. 
Valóban, ez tényleg elég hülyén van a Steinbergnél. Ebbe én is beleszaladtam az első update-kor. Azt gondoltam, hogy ha már van mysteinberg fiókom, azzal tudok vásárolni is. Hát nem ... :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 órával ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Körvonalazódnak a részletek:
https://www.steinberg.net/licensing/

Én ebből nem kaptam pl. arra választ, hogy ha megszűnik az eLicenser és pl. még egy korábban vásárolt hardverhez járó Cubase verziót akarok újratelepíteni, vagy új gépre felrakni, akkor lehet-e mondjuk migrálni az új Steinberg Licensing rendszerébe, ami még az eLicenserhez volt kötve a kódjaival vagy gyakorlatilag annak onnantól lehúzták a redőnyt? :unsure:

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...