Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok,

 

kerdesem egy kicsit komplexebb, de ide tartozik. Van egy kulso analog delayem, + egy analog szintim. Eddig mindenfele DAW routing nelkul hasznaltam oket, vagyis a szintibol mentem a delaybe, onnan a Native Instruments Komplete Audio 6 hangkartyaba, innen a DAW -ba.

 

Most szeretnek egy analog reverb -et venni es a kovetkezore keresek megoldast: a ket analog effektemet szeretnem a DAW -ban (Ableton) hasznalni, azaz a hangot kiroutolni, majd vissza.

Masreszt, szeretnem a szintit is hasznalni a ket analog effekttel ugy, hogy ne kelljen osszevissza dugdosnom egyfolytaban.

 

Lehetseges ez? Ha igen, milyen hangkartyara esetleg analog keverore lenne szuksegem? A jelenlegi hangkartyanak tul keves bemenete van ehhez talan...

 

Koszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ittvan peldaul ez a kartya: http://www.hitspace.hu/focusrite-scarlett-18i20.html

 

Vele konnyeden meg tudom csinalni azt, hogy pl. a bemenet 1 a szinti 1 (mono), bemenet 2 a szinti 2 (mono), majd a hatuljan veszem a kimenet 3-4 -et, beledugom a delaybe, onnan visszakotom a bemenet 3-4 -be, majd ugyanezt a kovetkezo kettovel (5-6) a masodik effektbe.

 

Mukodne ez ebben a formaban?

Koszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kellemes Ünnepeket Userek!

 

   PCI-os Emu 1212m-em volt,de nemrég összeraktam egy új PC-t ami miatt váltanom kell pcie-re v. más megoldások irányába.  Árfekvésben RME Babyface v. RME hdspe aio környéke tűnik reálisnak.

   Apogeet op. rendszer miatt nem tudom meglépni,pedig megtenném .-)  Hangzásban szeretnék többet kapni régi kártyámnál, de nem dédelgetek álmokat.

   Tudom ez nem a reklám helye , de mivel jól körbe szeretném járni  a témát mielőtt bármit megvennék , külföldi fórumokon is körbenéztem és 2 interface-szel is találkoztam amiről semmilyen vélemény

   magyarul még nem hangzott el. (haladók véleményére volnék leginkább kiváncsi). Az egyik egy Audient nevű gyártó Id22 típusú audio interfésze.:

 

  

  

 

   A gyártó egyelőre nincsen készen a termék win drivereivel de 2014 első negyedévére tervezi , hogy bepótolja ilyen jellegű hiányosságát.

   A másik pedig az SPL , Crimson típusú audio interfésze.

  

  

 

   Valakinek van ezen cégekről tapasztalata, netán objektív meglátása az RME fenti termékeinek fényében? Milyen egyéb lehetőségeim vannak ebben az árfekvésben?

   Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

   Nanoka

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kellemes Ünnepeket Userek!

 

   PCI-os Emu 1212m-em volt,de nemrég összeraktam egy új PC-t ami miatt váltanom kell pcie-re v. más megoldások irányába.  Árfekvésben RME Babyface v. RME hdspe aio környéke tűnik reálisnak.

   Apogeet op. rendszer miatt nem tudom meglépni,pedig megtenném .-)  Hangzásban szeretnék többet kapni régi kártyámnál, de nem dédelgetek álmokat.

   Tudom ez nem a reklám helye , de mivel jól körbe szeretném járni  a témát mielőtt bármit megvennék , külföldi fórumokon is körbenéztem és 2 interface-szel is találkoztam amiről semmilyen vélemény

   magyarul még nem hangzott el. (haladók véleményére volnék leginkább kiváncsi). Az egyik egy Audient nevű gyártó Id22 típusú audio interfésze.:

 

  

  

 

   A gyártó egyelőre nincsen készen a termék win drivereivel de 2014 első negyedévére tervezi , hogy bepótolja ilyen jellegű hiányosságát.

   A másik pedig az SPL , Crimson típusú audio interfésze.

  

  

 

   Valakinek van ezen cégekről tapasztalata, netán objektív meglátása az RME fenti termékeinek fényében? Milyen egyéb lehetőségeim vannak ebben az árfekvésben?

   Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

   Nanoka

Ilyen mértékű beruházásnál, mindig érdemes jól elgondolkozni, hogy a jövőben mi a leg hasznosabb megoldás, minőség, bővíthetőség, driver stb... Az RME cuccok elég jók, jó néhány alkalommal dolgoztam vele. Viszont lehet érdemesebb kicsit gyűjteni, vagy várni, ha nem sűrgős. Ha kompatibilitás miatt nem jöhet szóba Apogee, akkor lehet nem volna hülyeség Universal Audio apollo-ban gondolkozni, mivel egy elég All in One cucc! Kapásból van 8 analog bejáratod amihez tartozik 4 kategórián felüli preamp, amivel már el lehet indulni, ha nem elég akkor lehet hozzá venni amilyen épp tetszik. Ott van neki egy jó monitorvezérlője, valamint az UAD egy alap csomaggal. A konverterei nem rosszabbak az RME cuccokétól. Mivel az Universal Audio nagyon belemélyedt ebbe az UAD technológiába ezért lehet rá számítani, hogy egy hosszú életű cucc lesz mármint ami a támogatást érinti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az UR44 ára ismert, itt látható.

 

Én is nézegettem a Crimsont meg az Audientet: látni kellene ezeket működni. Azonban borítékolom, hogy ezek nem a Duet 2 szintje minőségben. A Duet 2 tartalmaz egy csomó groundbreaking újítást ebben a műfajban, amit nem hiszem hogy beleszereltek volna ezekbe (távvezérelhető stepped gain, ami tapasztalat szerint mindig sokkal jobb minőséget ad azoknál a megoldásoknál, mikor egy erősítő gain szabályzóját tekergeted: az összes nagy preampen a stepped verzió van). A desktop layout és a monitoring funkciók viszont kétségtelenül nagyon jók. Ugyanemiatt kíváló az Apogee Quartetje, ami ritkán szokott képbe kerülni.

 

Azonban a jövőbe egyértelműen az UA megoldásai mutatnak, azok a pluginek valódi előnyt és kreatív tartalékot jelentenek, plusz tetszetős hangja van a már ismert megoldásokhoz képest.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintetek az Apollo (USB-n / FireWire-on) versenybe tud szállni egy PCI-os EMU 1212-essel latency-ben? Elsősorban VSTi-ket és persze FX plugineket használok.

Szeretnék végre egy (jó minőségű) analóg hangerőállítást és UAD plugineket + kíváncsi vagyok mennyit tesz hozzá az élményhez egy jobb DA konverter :) Ezt most egybe 588E-ért meg is kaphatnám, ami gondolkodóba ejtett...

 

Apollo csak Firewire vagy Thunderbolt kapcsolattal megy. A latency alatt mit értünk? Nem lassú kártya az Apollo. Ha nem roundtrippelsz, gyakorlatilag bármilyen hangkáryta jó. Egy 256 mintás buffert mindegyik tud, és az vst-k játszására bőven elegendő.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Évek óta használom a Tascam FW1082-jét, megelégedéssel. Sokszor kell is az a 8 bemenet, ami rajta van. Sajnos Firewire-csatlékos, ami jó, ha a nagy stúdiógépen használom, de sokat járok terepre és az új laptopok már nem kultiválják ezt a szabványt. Vennék egy USB-s cuccot, ami tud legalább ennyi sávot (ha többet, azért se haragszom). Próbáltam pár más (nem Tascam) cuccot, ezek önmagukban jók is voltak, de ha visszadugtam a fülesem a Tascamba, rögtön rájöttem, hogy mégis a régi vas viszi a prímet. A neves márkák kisebb, 1-200 ezres kategóriái biztatónak tűnnek, de nem tudom, a low budget nem takar-e low minőséget is. (A Novationnal jártam meg, mint márka: az alsó kategóriás Xio49 és Mininova ugyanis kiábrándítóan zajos, stúdiókörülmények közt totál meghalnak hangkariként és hangszerként is. Dolgoztam Focusrite Voicemaster Pro előfokkal még, ami a róla zengett ódák után csalódást okozott.) Szóval a nagy kérdés: a Tascamhoz viszonyítva létezik viszonylag alacsony árú több (8-16) csatornás hangkari, ami jól szól és érdemes lenne beszerezni? Tascam US-2000 is biztatónak tűnik, de gyanúsan olcsó - bár ez az árfekvés kedvemre volna. Valakinek van tapasztalata, esetleg összehasonlítási alapja?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
 

NEkem van egy Tascam US122L kicsike hangkártyám, amit tudok hurcolászni a laptoptáskámban. Nem tudom, hogy az US2000 azokat a konvertereket és analóg meghajtókat, preampot használja e, minden esetre szerintem elég gagyi a hangja. Az egyetlen pozitívuma legalábbis macbook pro os x10.6.8-alatt, hogy a driver az atom stabil. Elég össze esett hangképe van. Kicsi a headroom, tök más jön ki mint ami bemegy stb... Komolyabb dolgokra van egy digi003 rack-em, az porig alázza a kis tascam-ot, csak azt nem nagyon szoktam hurcolászni,mert nagy, nehéz. Párhuzamosan hallottam kisebb ff scalett és saffire kártyák mellett a kis tascam kártyám, azok is sokkal jobban teljesítenek az us122l től. Kicsit utánna olvastam, hogy miért olyan amilyen a hangja, konverterekből egy elég konzumer valami került bele, nagyrészt hifi és házimozi cuccokban használják ezt a konvertert főleg harman/kardon-nak az olcsóbb szériáiban. Lehetséges, hogy az us2000-ben más dolgokat alkalmaznak, de az ára elég baráti. Bár anyiért meg van ff saffire pro40 ami ár értékben még mindig a legolcsóbb és legjobb megoldás lehet. Az FW sorozatot, csak látásból ismerem, em hallottam még a hangját, nem dolgoztam vele, bár régen elég "drágák" voltak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

NEkem van egy Tascam US122L kicsike hangkártyám, amit tudok hurcolászni a laptoptáskámban. Nem tudom, hogy az US2000 azokat a konvertereket és analóg meghajtókat, preampot használja e, minden esetre szerintem elég gagyi a hangja. Az egyetlen pozitívuma legalábbis macbook pro os x10.6.8-alatt, hogy a driver az atom stabil. Elég össze esett hangképe van. Kicsi a headroom, tök más jön ki mint ami bemegy stb... Komolyabb dolgokra van egy digi003 rack-em, az porig alázza a kis tascam-ot, csak azt nem nagyon szoktam hurcolászni,mert nagy, nehéz. Párhuzamosan hallottam kisebb ff scalett és saffire kártyák mellett a kis tascam kártyám, azok is sokkal jobban teljesítenek az us122l től. Kicsit utánna olvastam, hogy miért olyan amilyen a hangja, konverterekből egy elég konzumer valami került bele, nagyrészt hifi és házimozi cuccokban használják ezt a konvertert főleg harman/kardon-nak az olcsóbb szériáiban. Lehetséges, hogy az us2000-ben más dolgokat alkalmaznak, de az ára elég baráti. Bár anyiért meg van ff saffire pro40 ami ár értékben még mindig a legolcsóbb és legjobb megoldás lehet. Az FW sorozatot, csak látásból ismerem, em hallottam még a hangját, nem dolgoztam vele, bár régen elég "drágák" voltak.

 

Hát ja, a FW-t anno 450.000-ért vettem és szerintem megérte az árát. Nem egy Apogee, de nem is annyiba került. A FF Saffire Pro 40-n viszont nem látok USB-t és pont ez az amiért váltani akarok...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát ja, a FW-t anno 450.000-ért vettem és szerintem megérte az árát. Nem egy Apogee, de nem is annyiba került. A FF Saffire Pro 40-n viszont nem látok USB-t és pont ez az amiért váltani akarok...

Hú teljesen igazadvan, badarságot mondtam. A  Focusrite scarlett 18i20 kártyát akartam ajánlani! Köszi, hogy megemlítetted. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!
Évek óta szerkesztek zenét PC-n, azonban most szembesültem először azzal, hogy kevés a hangkártya, ami alaplapi (volt régen egy Creative Audio PCi, de az már a múlté)
Tehát valahogy megvoltam az alaplapival, a latency is kezelhető volt, de mostanában már komolyabb darabnál recsegés ropogás van, ha az ASIO bufferméretét változtatom, akkor meg késés, a DAW szoftver kiírja, hogy kévés a memória stb., szóval küszködök.

Külső hangkártya lenne jó inkább...

Ami van:

- Pentium DualCore CPU, 3,07GHz, 8GB RAM, 64 bites Win7-tel
- M-Audio Keystation Pro midibillentyűzet
- Mixcraft 6 -os DAW, amivel nagyon meg vagyok elégedve, ProTools-ban, Cubase-ben elvesztem...

Amire kellene:
- midibillentyűzetes zeneszerkesztésre, továbbra is a Mixcrafttal, a midibill USB-n csatlakozik a PC-hez, de MIDIs csati is van rajta
- bírjon el jó sok vst-t, van úgy, hogy 10-20 KONTAKT is megy (menne) egyszerre.....
- PC-n van Firewire is
- fejhallgató kimenet
- aktív hangfal kimenet
- esetleg Jack-es gitárbemenet
- mikrofonbemenet úgyis van rajta mindegyiken sztem..

Mivel nagyon gyenge vagyok a kérdésben, lehet, hoyg hülyeséget írok, de ez úgy működik, hogy Firewiren keresztül csatlakozik a PC-hez, a midibill a PC-be megy majd, vagy a hangkártyába?

Ja, és mivel 30.00 Ft megállít sajnos, használd is érdekelne.....jójó, tudom, hogy 100E alatt szarok vannak meg minden ilyesmi, kérlek ne ilyeneket írjatok, mert tényleg nincs több rá..
milyen lenne nekem jó ennyiért és hol keressem?

Köszönöm, és várom a válaszokat,

Link to comment
Share on other sites

  • 0

- bírjon el jó sok vst-t, van úgy, hogy 10-20 KONTAKT is megy (menne) egyszerre.....

Szerintem ezen inkább egy erősebb gép és több RAM fog segíteni.

 

Hangkártyailag:

 

A HS jelenlegi kínálatból mondjuk ezek, tudják, ami neked kell (árban is):

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/roland-ua-11-duo-capture.html

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/m-audio-mtrack.html

 

Ha nem kell bemenet: http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/native-instruments-traktor-audio-2-mk2.html

 

Máshol biztos találsz más típusokat, használtan pedig biztos találsz picit jobbakat.

 

A midibill meg jó úgy USB-n, ahogy van...nem érinti a hangkártya csere.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

 

Én otthonra vettem egy emu 0404 usb-t. Teljes mértékben elégedett vagyok vele: zenét hallgatok rajta , meg ha szórakozni támad kedvem midizgetek.

Ár érték arányban is jó, és használtan szerintem megkapod 30.000 ért, vagy még olcsóbban.

 

Van rajta két mikrofon előerősítő, ami combo hi-z is (gitárnak jacken keresztül), olyan amilyet ennyi pénzért számítani lehet, talán egy hajszállal jobb :).

Van midi ki-bejárat. Azaz ha erre dugod rá a keyboardot, akkor a kártya driverét használod.

Nekem 5-6 kontaktot elbír 2 ms beállítással 44.1 khz-én, ami asszem kb. 4-6 ms mire meghallod, ez még nem vészes. Aztán vsti-től függően kell menni egyre nagyobb bufferre. 15 - 20 vsti elmegy 10 ms-es beállítással. (A végén kell feljátszani a padokat :)) Vagy használni a freeze funkciót 5-6 vsti után a dawban. Mondjuk én általában i7-procival használom. A dualCore-al kevesebbet bír , ha jól emlékszem 3-4 kontakt után már emelni kell a buffert.

Van rajta Fejhallgató kimenet, szimmetrikus kimenet 2x6.3as jack, illetve egy aszimmetrikus 3.5-ös kimenet. 

- s/pidif - digital/coaxial. 

+ monitoring.

192 khz-ig bírja.

Amúgy szerintem ebben a kategóriában, elég sok "kártya" található nagyjából hasonló paraméterekkel, de azokat nem próbáltam. Egy Sound blasterhez képest óriási a különbség.

 

Bár ha nem vagy lusta használni a freeze funkciót, és csak midizni akarsz, egy kx - asio driverrel, vagy stb + pl:sound blaster live-al is el lehetsz 500 forintból 5-8 ms-en. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én sok vsti-vel dolgozom, nálam az volt a legnagyobb előrelépés, amikor a két magos procit lecseréltem négy magosra anno, pedig az csak egy kis amd volt. Most egy négy magos i5-öm van, és az alaplapi kártyával nyomom asio4all driverrel. Épp van egy projectem kb 30 sávval meg jó sok vsti-vel és bevallom őszintén, az alap driver beállításokhoz hozzá se nyúltam még, nincs is okom, mert meg se reccsen a legjátszás. A 8 giga ramod szerintem elég, én régen 3-mal szenvedtem, és még azzal is befejeztem a 80-120 sávos projectjeimet. (bár sokszor fájtalmas volt) Haver is sokáig egy core2duo-val nyomta, és nagyon lelkes volt, amikor vett egy 6 magos amd-t. Ő is nagy vsti guru amúgy.

Csak használj 64bites daw-t, különben 4 gigánál limited lesz.

Érdekesebb mulatság, ha élőben akarsz vsti-t feljátszani úgy, hogy már van 50 sávod. Nem tudom, létezik-e olyan erős berendezés amin trükközés nélkül meg lehet ezt oldani.

Hangkártyából meg szerintem olyat érdemes nézni, aminek jó a driver támogatása. Nálam ebből a szempontból az emu eljátszotta a lapjait, a legutolsó (egyetlen) driver, amivel működött nekem win7 alatt, valami ősrégi béta driver volt. Mivel ez részben számítástechnika kategória, szerintem valami új típust érdemes nézni. Én is tervezek majd venni valamit, és nálam ez a fő szempont, hogy "valami új fajta" legyen. Amúgy én focusrite scarlettre voksolok, mert az elég sok embernek van, és sokan elégedettek is vele, bár az picit drágább. De van választék bőven, szerintem egy kutya itt mind ebben az árban, de ha nem akarsz külső forrásból felvenni, akkor inkább procira költs ne kártyára.

Amúgy ez a kis maudio kártya amit mohawk linkelt, még nekem is szimpatikus. Utána is járok mindjárt kiféle-miféle jószág ez. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, most infót gyűjtöttem a témában és úgy néz ki, hogy 4 magosra kellene cserélnem a CPU-t, ez inkább használhatóbb megoldás lenne.

Egyébként most próbáltam ki először a sáv freeze-t a DAW-ban, hát mondhatom, nem kis meglepetés ért, amikor a legkritikusabb vst-k lefagyasztása után az addig 40-90% közötti CPU terhelés a 10%-ot sem érte el.... :-)

 

Így már mindjárt más, csak ugye ez az én egyáltalán nem gyors munkámat némileg lassítja. Mostanában leginkább klasszikus zenét csinálok, így a zenekari hangzás odaver rendesen a vasnak...

 

Szóval nekem van ez a kétmagos, ha 4-re cserélném, az mennyibe fájna vajon?

Mennyire alaplapfüggő ez?

Az alaplapom MSI G41M-P26, milyen 4magos CPU illeszthető erre elérhető áron?

 

És ha meglenne a 4 magos, gondolom, az egész felgyorsulna, a hangszerbetöltésekre gondolok pl.

A latency-re ez milyen hatással lenne?

 

A DAW-om sajnos 32 bit-es, de nagyon szeretem, mert egyszerűen nagyszerű (Mixcraft 6) Előtte Reason volt sokáig, de ugye az nem veszi be a vst-t, így ejtettem, meg bonyolult is, nagyon jó, de csak az év 2. felére lesz a Mixcraft7-es 64bit-es...

Úgy érted a 4 Gigát, hogy max 4 gigát lát, hiába van nekem 8?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

 

Én otthonra vettem egy emu 0404 usb-t. Teljes mértékben elégedett vagyok vele: zenét hallgatok rajta , meg ha szórakozni támad kedvem midizgetek.

Ár érték arányban is jó, és használtan szerintem megkapod 30.000 ért, vagy még olcsóbban.

 

Van rajta két mikrofon előerősítő, ami combo hi-z is (gitárnak jacken keresztül), olyan amilyet ennyi pénzért számítani lehet, talán egy hajszállal jobb :).

Van midi ki-bejárat. Azaz ha erre dugod rá a keyboardot, akkor a kártya driverét használod.

Nekem 5-6 kontaktot elbír 2 ms beállítással 44.1 khz-én, ami asszem kb. 4-6 ms mire meghallod, ez még nem vészes. Aztán vsti-től függően kell menni egyre nagyobb bufferre. 15 - 20 vsti elmegy 10 ms-es beállítással. (A végén kell feljátszani a padokat :)) Vagy használni a freeze funkciót 5-6 vsti után a dawban. Mondjuk én általában i7-procival használom. A dualCore-al kevesebbet bír , ha jól emlékszem 3-4 kontakt után már emelni kell a buffert.

Van rajta Fejhallgató kimenet, szimmetrikus kimenet 2x6.3as jack, illetve egy aszimmetrikus 3.5-ös kimenet. 

- s/pidif - digital/coaxial. 

+ monitoring.

192 khz-ig bírja.

Amúgy szerintem ebben a kategóriában, elég sok "kártya" található nagyjából hasonló paraméterekkel, de azokat nem próbáltam. Egy Sound blasterhez képest óriási a különbség.

 

Bár ha nem vagy lusta használni a freeze funkciót, és csak midizni akarsz, egy kx - asio driverrel, vagy stb + pl:sound blaster live-al is el lehetsz 500 forintból 5-8 ms-en. :)

 

Így ahogy leírtad a végén, csak midizek (egyelőre) és ha fagyasztok, nincs gond, 4 ms-on van az ASIO és sok KONTAKT-nál növelem a buffert, de inkább fagyasztok, mint hogy veszítsek a latency-ből...

A végén amit írtál annyit még:

 

2000 óta (!!!) tehát 14 éve van a gépemben egy Creative Sound Blaster 128-as hangkártya, amit már sajnos a win7-re nem tudtam feltelepíteni, egyszerűen nem tudok hozzá drivert találni, ami van, nem megy fel,  gondolom a 64bit-es rendszer miatt...

 

Ha valahogy ezt mégis meg tudnám oldani, nagyobb sikert érnék el, mint a jelenlegi alaplapival?

 

Vagy ha így van, milyen olcsóbb PCi-s kártyát tudnál ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát csak gyorsan rákerestem az alaplapodra, lga775-öt támogat, core2quad proci bele menne, de ilyet nem nagyon gyártanak már, csak használtan tudsz szerezni. Szerintem 10-20 ezer körül odaadják már. Az újat meg érdemes meggondolni, mert akkor már alaplapcsere is kell, talán még ram csere is, meg lehet hogy videokártya csere is, meg még ki tudja. Szerintem egy használt quad célszerűbb.

A freeze dolog meg jót tesz a performancenek, de ha úgy szerkesztesz zenét mint én, hogy egyik pillanatban jön egy villámcsapás, és rájösz hogy a french hornnál a velocity 1:31-nél túl erős, vissza kéne egy picit húzni belőle, akkor ugye unfreeze meg újrafreeze. Aztán nálam így percenként jönnek az isteni szikrák és mindig máshol lelem meg a hibát, más hangszernél... hát 40-50 sávnál így már elvész a zeneszerzés öröme (főleg amikor fél óra múlva rájövök, hogy mégiscsak jobb volt úgy az a french horn)

A hangszerbetöltés szerintem nem fog felgyorsulni, mert annál már a merevlemez sebessége a gyenge láncszem, de a projectet nem kell újratölteni tízpercenként, csak max nap elején. (ha meg mégis, akkor valami gubanc van a dawoddal) Ezen csak az ssd vagy a raid segít, de az nagyon drága erre a célra, meg felesleges is.

Ha 32 bites a windowsod, akkor max 4 gigát tud a géped kezelni összesen. (videokártya memóriával együtt) Ha 64 bites a windowsod, akkor már nagyon sokat, de a 32 bites programok csak 4 gigát. A feladatkezelőben meg tudod nézni, épp mennyinél jár a mixcraft. Végülis a maradék 4 giga meg marad a windowsnak, még mindig jobb mintha 32 bites lenne az operációs rendszer, mert így az egész 4 giga megmarad a dawnak. Én amúgy Reaper párti vagyok, ez a pici program egyszerűen mindent tud. Talán nem olyan csicsás mint a nagyok, de ha az ember elmélyül benne, rájön hogy szinte korlátlanok a lehetőségek. A 64bites reaper például meg tud nyitni 32bites plugineket, és hát sok plugin még most is csak 32-es. Meg aztán mindent lehet routeolni mindennel, nincsenek korlátok benne. Amúgy meg tudom érteni, hogy sokakat elriaszt, én például eleve úgy állok egy új daw elé, mintha az ellenségem állna velem szemben.

Na de visszatérve a procira. Annak idején valami tekintélyes méretű project közepén jártam, amikor már képtelen voltam új hangszert vagy vst-t berakni, mert legnagyobb bufferrel se ment már jól a lejátszás, recsegett, ropogott, nem lehetett dolgozni vele. Egy két magos athlonom volt akkor, vettem egy négymagosat ugyanabba az alaplapba. Na hát mindjárt más lett a dolog, le tudtam játszani a túlhangszerelt projectemet, még új sávokat is adtam hozzá. Azóta nem is értem el a procilimitet. Az athlon amúgy elég gyengének számít a mai világban, de én azzal a négy maggal vígan el voltam ezután, nem tudtam annyi vst-t berakni egy projectbe, hogy kifullassza a procit. Az más kérdés, hogy közben jött a ram limit...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha már a RAM-ok szóba kerültek, annyit fűznék hozzá, hogy 32 bites oprendszer alatt csak

2GB RAM-ot tud használni egy-egy program. Bár a gyakorlatban még ennyit sem.

1,4-1,6 GB között mindegyik összeomlik.

Ezért még 32 bites programnak is érdemes felrakni 64 bites oprendszert, ahogy te is mondod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a részletes választ, de azt hiszem, jelenlegi kereteim közé szorítva már afelé tendálok, hogy főleg a latency miatt az alaplapi helyett mégiscsak jobb lenne egy PCi-s kártya, mert hiszen a Creative SB 128-at már kételen vagyok szóra bírni.

Ennek fényében mit tudnátok ajánlani?

A Creative 128 megás volt, ez mennyire lényeges?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, most infót gyűjtöttem a témában és úgy néz ki, hogy 4 magosra kellene cserélnem a CPU-t, ez inkább használhatóbb megoldás lenne.

 

Itt nézz szét Core2Quad ügyben:

http://hardverapro.hu/aprok/hardver/processzor/socket_775/?kategoria_gyartokhoz=48&gyartokereses=31&hirdetesVaros=-1&hirdetesTipusa=-1&GYORSKERESO_TOKEN=P3J259PK6K96G8598213&gyorskereses=quad&gyorskereses_hidden=Gyorskeres%C3%A9s+itt%3A+Socket+775

 

Ez pedig talán segít picit eligazodni a modellek között:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_Core_2_microprocessors#Quad-Core_Desktop_processors

 

A helyedben 45nm-es gyártástechnológiájú (Yorkfield modellek), minél nagyobb órajellel és L2-es gyorsítótárral megáldott / minél alacsonyabb TDP-vel rendelkező példányt néznék. 65 W TDP-s mellé talán nem kell processzorhűtő cserén is elgondolkodni, a 95W-osoknál már elég sanszos, hogy azt is cserélni kell/érdemes.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...