Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség - Milyen hangkártyát vegyek?


endilv426

Kérdés

Sziasztok!

Már vagy 7-8 éve foglalkozom számítógépes zene szerkesztéssel, de eddig csak a Reasonnal dolgoztam, így csak egy alap gép és olcsó hangkártyám volt. Most úgy döntöttem, hogy átállok a "vasakkal" való munkára.

A következő szintetizátorokat tervezem venni:

Access Virus B vagy C (desktop)

Clavia Nord Rack 2x

Roland SH-201

A kérdésem az lenne, hogy ki milyen hangkártyát ajánlana, hogy vegyek az ezekkel történő munkára? Már rengeteg hangkártyát megnéztem, mindnek találtam előnyét, hátrányát és így nem tudok dönteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Köszi. Ha szimetrikus mikrofon bemenetet látok, akkor mivel ennél lehet gainelni, vajon ebbe bele lehet dugni egy jack kimenettel rendelkező midi hangszert, szintit, samplert stb.?

Persze! Huhh de drága ez a TC hangkari, én nem merném megvenni, ha nekem kb. ennyi manim lenne szerkentyűt választani, akkor én tuti inkább egy Apogee Duet, ill. 802 Mackie VLZ kombót választanék. ...és akkor a monitorozás is meg van oldva. Én eddig csak az Apogee One hangját hallottam, de az alázott minden hangkarit, amit eddig ismertem, és állítólag a Duet még jobb.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Persze! Huhh de drága ez a TC hangkari, én nem merném megvenni, ha nekem kb. ennyi manim lenne szerkentyűt választani, akkor én tuti inkább egy Apogee Duet, ill. 802 Mackie VLZ kombót választanék. ...és akkor a monitorozás is meg van oldva. Én eddig csak az Apogee One hangját hallottam, de az alázott minden hangkarit, amit eddig ismertem, és állítólag a Duet még jobb.

És mit takar pontosan az "eddig ismertem" hangkártya? Nagyon ingerel engem ez az Apogee, de sajnos jelenlegi hangkártyámmal nem lehet összehasonlítani a kompatibilitás hiánya miatt. A választ előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Amit eddig hallottam az a PC-s korszakomból egy E-mu 1212M, az első M-Audio Firewire kártya, volt egy Focusrite Saffire is, már nem emlékszem a pontos típusra sajna, volt egy előbb említett TC kártya is, a Konnekt 6-os, és most egy Presonus Firestudio Mobile is, persze ezek egyik sem egy nagy szám, és biztos sokan megharagszanak rám, de tök ugyanaz mind, mondhat bárki bármit, meg dobálózhat adatokkal, akkor is szinte teljesen tök ugyanaz a hang jön ki mindegyikből, nincs egetverő különbség ezekben az "olcsó" kártyákban! ...viszont kipróbálhattam egy Apogee One kártyát is, sajna ezt csak gitárral-énekkel vizsgáltam, és nem vagyok egy nagy audiofil, de simán megvan a minőségi különbség, tényleg hallható, kitisztul a világ tőle. Sajna a Duet-et nem tudtam még próbálni, de valahol itt azt olvastam, hogy az jobb, és erősebb, mint a One, úgyhogy nálam az One alapján simán befutó, az úgymond elérhető kategóriában.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Amit eddig hallottam az a PC-s korszakomból egy E-mu 1212M, az első M-Audio Firewire kártya, volt egy Focusrite Saffire is, már nem emlékszem a pontos típusra sajna, volt egy előbb említett TC kártya is, a Konnekt 6-os, és most egy Presonus Firestudio Mobile is, persze ezek egyik sem egy nagy szám, és biztos sokan megharagszanak rám, de tök ugyanaz mind, mondhat bárki bármit, meg dobálózhat adatokkal, akkor is szinte teljesen tök ugyanaz a hang jön ki mindegyikből, nincs egetverő különbség ezekben az "olcsó" kártyákban! ...viszont kipróbálhattam egy Apogee One kártyát is, sajna ezt csak gitárral-énekkel vizsgáltam, és nem vagyok egy nagy audiofil, de simán megvan a minőségi különbség, tényleg hallható, kitisztul a világ tőle. Sajna a Duet-et nem tudtam még próbálni, de valahol itt azt olvastam, hogy az jobb, és erősebb, mint a One, úgyhogy nálam az One alapján simán befutó, az úgymond elérhető kategóriában.

Köszönöm az infót! Viszonylag nagy beruházás egy PC-s felhasználónak a váltás, de ha tényleg annyira érezhető/hallható a különbség, akkor megéri váltani akár (szerintem) Hackintos-ra is. Hétvégén lesz a napja, hogy meghallgatom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hangártyát a legtöbb esetben nem a hangja alapján veszek. Én nem hallottam még jelentős eltérést azok hangja között, kivéve az előfokkal és/DSP-vel szerelt eszközök esetében. Ott viszont nem a hangkártya szólt máshogy.

Sokkal fontosabb paraméterek:

- ki-,é  bemenetek száma

- csatlakozók kialakítása és minősége

- monitorozási lehetőségek

- fejlhallgató kimenetek száma és kezelhetősége

- gyártó (diverek frissítése, szerviz...stb)

- késés 

A TC ezek alapján egy jó középkategória. Sajos volt rá példa, hogy megszüntették termékük gyártását a támogatással együt.Minőségben nem kimelkedő (nem hangra, hanem építésre hondolok). Szolgáltatásokban közepes.

Jelenleg az Apogee kínálja a legértékesebb megoldásokat, minden szinten. Adott kategóriában jobbat csak jelentősen drágábban kapsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

és az lehetséges hogy a kábel egyik végén a  szintibe 6,3-as jack-el megyek bele  és a kábel másik végén szimetrikus dugó van, amit meg bele dugok a hangkártya mikrofon bemenetébe?

  

Persze! Huhh de drága ez a TC hangkari, én nem merném megvenni, ha nekem kb. ennyi manim lenne szerkentyűt választani, akkor én tuti inkább egy Apogee Duet, ill. 802 Mackie VLZ kombót választanék. ...és akkor a monitorozás is meg van oldva. Én eddig csak az Apogee One hangját hallottam, de az alázott minden hangkarit, amit eddig ismertem, és állítólag a Duet még jobb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hello.

van akinek volt Focusrite Forte-je de eladta es mast vett mondjuk apogee duet 2. es volt akinek forditva?

tudom hogy leragott csont,de nem tudok donteni.en csak megbanni nem akarom a vetelt.

mar par embert zaklattam ezzel.

igy van meg ugy van. a focusrite lemasolta az apogee-t. 

Nem ismerem egyiket sem, de szerintem nem tudsz rosszul dönteni. Nézd meg és amelyik jobban tetszik (nem a hangja), azt vedd meg!

Nem hiszek a hallható hangzás kölünbségben a két termék között. Jobban számít a hozzá tartozó szoftver. Azokat vizsgáld inkább és könnyeb lesz a döntés:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Írjak róluk összehasonlító tesztet? :) Addig is azt javaslom, hogy ha hangminőség számít, akkor Apogee all the way. Az Apogeet nem lehet megfogni hangban. 

 

Ezt a videót meg tesztet érvénytelennek gondolom amiatt, mert azt mondják, hogy a Duet zajos, magas sípoló hangja van, ami egyértelműen nem igaz. Mérésre is jobban specifikál a Duet.  Szóval ha a kártya defektes, vagy a gépüknek, USB hubjuknak, bárminek volt baja, akkor tök fölöslegesen csináltak A/B tesztet a srácok. Ami az összehasonlítást illeti, tudnék írni olyan tesztet, ami ezt alázná. Higgyétek el, kitelik tőlem! ;)

 

Kivételesen nem hülyeség a kommentek egy része, idézem:

 

 

  • Diego Fuentes 1 week ago

    These guys thinks they are experts, I have both and sell forte, because Apogee is better.

     

    Reply · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gif1.jpg 

    Fiddler25 1 week ago

    I have Apogee Duet 2 (iPad version) and it doesn't generate any "weird noises". Its simply sounds beautiful.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

" ha hangminőség számít, akkor Apogee all the way. Az Apogeet nem lehet megfogni hangban. "  

 

Azért feltételezem, hogy Apogee és Apogee között is van különbség hangban.  

Hiába van például ugyan az a converter a symphony-ban mint a Duet2-ben.

Tehát hangban képes lenne hozni a Duet2 mondjuk egy Rosetta200 vagy egy Symphony I/O hangját? kötve hiszem

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Írjak róluk összehasonlító tesztet? :) Addig is azt javaslom, hogy ha hangminőség számít, akkor Apogee all the way. Az Apogeet nem lehet megfogni hangban. 

 

Ezt a videót meg tesztet érvénytelennek gondolom amiatt, mert azt mondják, hogy a Duet zajos, magas sípoló hangja van, ami egyértelműen nem igaz. Mérésre is jobban specifikál a Duet.  Szóval ha a kártya defektes, vagy a gépüknek, USB hubjuknak, bárminek volt baja, akkor tök fölöslegesen csináltak A/B tesztet a srácok. Ami az összehasonlítást illeti, tudnék írni olyan tesztet, ami ezt alázná. Higgyétek el, kitelik tőlem! ;)

 

Kivételesen nem hülyeség a kommentek egy része, idézem:

 

 

  • Diego Fuentes 1 week ago

    These guys thinks they are experts, I have both and sell forte, because Apogee is better.

     

    Reply · pixel-vfl3z5WfW.gif pixel-vfl3z5WfW.gif
  • pixel-vfl3z5WfW.gif1.jpg 

    Fiddler25 1 week ago

    I have Apogee Duet 2 (iPad version) and it doesn't generate any "weird noises". Its simply sounds beautiful.

 

Légy szíves írj róluk tesztet! Szerintem többen kíváncsiak lennénk rá. Jön a karácsony, sokunkban megfogalmazódik ilyenkor a kérdés, hogy ugyan, mivel kellene meglepni magamat...  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem egy kompakt kis hangkártyára lenne szükségem laptophoz. A scarletten vagy a fortén gondolkodom, elég lenne egy jó minőségű bemenet előfokkal, csak nem tudom, megérné-e kb háromszor annyit kiadni a fortéra. A duet biztos jobb lenne, de nem akarok macre váltani. Más alternatívát meg nem nagyon tudok, valahogy nem bízom a többi gyártó hangkártyáiban. Van valakinek tapasztalata ez ügyben? Minél olcsóbban szeretnék jó minőséget, mondjuk egy alig hallható javulásért nem akarok sokkal többet kiadni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kezdtem bele a kérdésembe, de úgy látszik bedöglött ott a téma, illetve kibővült a paletta úgyhogy itt folytatom. Szóval kíváncsi lennék, az alábbi kártyákkal van-e valakinek tapasztalata, illetve melyiket ajánlaná minőség, megbízhatóság terén ezen az árszinten? Hozzáteszem, eléggé a Steiberg felé húzok és most bejelentették az UR44-es változatot is a termékskálájukon, sajna továbbra is S/PDIF nélkül, de idevonatkozóan kérdezném, hogy ha egy szintin van S/PDIF kimenet, akkor lehetséges lenne rajta keresztül pl. a 16 sávos szekvenszer dolgait független sávokként felvenni egyszerre, mert akkor nem kérdéses hogy csakis S/PDIF csatis kártyát választunk?

Köszönöm!

 

 

M-Audio M-Track Plus T6MC.m_trackplus_top_b_jpg.jpg




Steinberg UR22 RTEmagicC_steinberg_ur22_front_mirror_16


Tascam US-366 us-366_i_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

.. egy szintin van S/PDIF kimenet, akkor lehetséges lenne rajta keresztül pl. a 16 sávos szekvenszer dolgait független sávokként felvenni egyszerre, mert akkor nem kérdéses hogy csakis S/PDIF csatis kártyát választunk

 

SPDIF-en egy sztereó csatorna utazik. Tudna többet, hiszen pl. házimozi rendszereknél 5.1 megy rajta de az más fajta kódolás (DTS, AC3), mint amit a stúdó eszközök használnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

SPDIF-en egy sztereó csatorna utazik. Tudna többet, hiszen pl. házimozi rendszereknél 5.1 megy rajta de az más fajta kódolás (DTS, AC3), mint amit a stúdó eszközök használnak.

 

Értem, köszi! Akkor az ADAT meg az AES/EBU tud többet egyszerre biztos.

Várom a Hitspacet hogy bejelentsék az UR44 árát, mert még nem tudni, de lehet hogy meglépjük a végén a kicsit, az UR22-t! Külföldi árakat nézve 100 felett volna a 44-es, ami viszont több mint 2x annyit nem ér szerintem. Na majd kiderül a végén.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Értem, köszi! Akkor az ADAT meg az AES/EBU tud többet egyszerre biztos.

Várom a Hitspacet hogy bejelentsék az UR44 árát, mert még nem tudni, de lehet hogy meglépjük a végén a kicsit, az UR22-t! Külföldi árakat nézve 100 felett volna a 44-es, ami viszont több mint 2x annyit nem ér szerintem. Na majd kiderül a végén.

Az AES/EBU is csak két csatornás. Az ADAT tud 8 csatornát, 16 bit / 48 kHz felbontásban.

Itt egy összefoglaló - sajnos angolul, de hátha megy : http://www.soundonsound.com/sos/feb08/articles/qa0208_1.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...