Jump to content
  • 0

Zaj-baj


snaper

Kérdés

Sziasztok,

Kifogytam az ötletekből, így hozzátok fordulok segítségért.
Zaj van ... baj van.

Alapjában véve elég csendes a setup, nem is volt semmi gond, idáig. Egy projekt miatt sokat kellene mintáznom lemezről.

A studó egyik végében van egy Hi-Fi torony, nem az all-in-one vonal, rendes high-end elemek, full Yamaha setup, a lemezjátszó pedig Pro-Ject.

Az egész egy hosszú, 12 méteres RCA-val rá van szúrva a patch panelre, mert hol oda akarok játszani, hogy halljam milyen lesz konzumer setupon a zene, hol meg onnan akarok felvenni.
A baj, hogy valamiért zaj jön ... valahonnan ...

https://www.dropbox.com/s/rssk64b6lqt3j3y/Recorded Sample 01.wav?dl=0

Ez itt fenn ni.

Lőttem egy földhurok izolátort, ma jött meg, többféle helyre próbáltam felszúrni a rendszerbe, a legtöbb helyen rosszabb lett, sokkal hangosabb lett a zaj.
eBay-ről jön egy másik, de már nem tudom mi lehet a gond.

Ami biztos, ha lehúzom a patch panelből az RCA-t, akkor megszűnik a brumm.
Szinte biztos, hogy valahol a kábellel lesz a baj, csak azt nem tudom mi, és miért nem seít rajta a rohadt izolátor. 
Szerencsémre van egy "fölös laptop + digi 002" kombó itthon, így azt odatelepítettem a hifihez, most ideiglenes jó lesz, de mindenképpen kell találnom megoldást, mert szeretném a rendszet használni..

BT jeladó?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Igen, valóban, volt brumm a kábelen.
Érdekes viszont, hogy ha több ilyen rövidebb, gagyi RCA-t toldókkal elviszek a patch panelbe, akkor meg nincs zaj ... szóval nem tudom, nem a távolsággal van ott a gond, hanem, hogy egybefüggően rohadt hosszú a kábel.

Nem is a ez lesz amúgy a baj, a zaj konkrétan a lemezjátszóból jön, a motorból.

Fasza, belépő szintű audiophile lemezjátszó, a magyar képviselet kb. rögtön megtalált azzal, hogy hát ennyi pénzért ennyi jár...
A vicc, hogy az öreg Dual, ami helyére beraktam ezt a Pro-Ject-et sosem csinált ilyet.
 

Most megyek tovább magához a céghez, mert hallható a motorzaj, bakker, 2 hónapos termékről van szó.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 07. 18. at 6:55 írta snaper:

Igen, valóban, volt brumm a kábelen.
Érdekes viszont, hogy ha több ilyen rövidebb, gagyi RCA-t toldókkal elviszek a patch panelbe, akkor meg nincs zaj ... szóval nem tudom, nem a távolsággal van ott a gond, hanem, hogy egybefüggően rohadt hosszú a kábel.

Nem is a ez lesz amúgy a baj, a zaj konkrétan a lemezjátszóból jön, a motorból.

Fasza, belépő szintű audiophile lemezjátszó, a magyar képviselet kb. rögtön megtalált azzal, hogy hát ennyi pénzért ennyi jár...
A vicc, hogy az öreg Dual, ami helyére beraktam ezt a Pro-Ject-et sosem csinált ilyet.
 

Most megyek tovább magához a céghez, mert hallható a motorzaj, bakker, 2 hónapos termékről van szó.

 

A zajosabb kábelnek a kapacitásával lesz a baj. Jobban hanglova van az 50 Hz-re. Ettől még minden kábelre igaz, hogy minnél hosszabb annál nagyobb felületen érik a környezeti elektromos zajok, ezért ha lehet törekedjünk a lehető legrövidebb kábelezésre. Az, hogy a lemezlejátszó tápegysége vagy motorja nem árnyékolt kellőképpen az sajnálatos dolog, elég sok készülékben nem fordítanak erre figyelmet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem az árnyékolással lesz a baj, hanem a vibrációval...rendesen rázza a motor az egészet.
De, a vicc az, hogy kiderült, én vagyok a hülye. 

Azt a magyarázat kaptam a gyártótól, Ők nem tehetnek arról, hogy a HIFI minden más része jobb kategória mint a lemezjátszó, ennyi pénzért ennyi jár, és tudnak ajánlani a sajátjukból olyat ami nem rezonál ennyire.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én ugyanezt a zajt akkor kaptam, mikor anno megépítettem a NAD3020 phono-elektronikáját (a HIFI Magazin jóvoltából, lásd itt). Persze csupaszon, elemről hajtva. Nem is segített rajta semmi, csak egy vas doboz/ház készítése hozzá. Na de nem ez a lényeg. A fenti esetben azt gyanítom, hogy a hangszedő kábele túl hosszú, nem pedig a RIAA utáni rész (ami lehet akár asszimmetrikus is). Mivel ezek a hangszedők jele eleve borzasztóan kicsi, elég sok esetben problémát okozhat. Csak tipp, az is lehet hogy félreolvastam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta snaper:

Nem az árnyékolással lesz a baj, hanem a vibrációval...rendesen rázza a motor az egészet.
De, a vicc az, hogy kiderült, én vagyok a hülye. 

Azt a magyarázat kaptam a gyártótól, Ők nem tehetnek arról, hogy a HIFI minden más része jobb kategória mint a lemezjátszó, ennyi pénzért ennyi jár, és tudnak ajánlani a sajátjukból olyat ami nem rezonál ennyire.

Külön kezelném a két dolgot, a kábel minőségét és a zaj forrását. Írtad ugye, hogy több összetoldott, másik kábellel nincs zaj. A zavarforrás ugyanaz. Ebből az következik, hogy van az a kábel amivel nem kapsz zajt.

A lejátszó zaja sajnálatos de adottak praktikák amivel lehet csökkenteni. Egyébként melyik az a konkrét lejátszó típus?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Áh, már mindent kizártam, bocs, ezt nem írtam.
Zaj egyáltalán nincs, de automatice jön, ha elindítom a lemzjátszót. Szíj nélkül, ha rajta a lemezen a tű és elindítom a motor már ott is van, sajnos biztos a motor vibrál rohadtul mindent, azt meg összeszedi a tű.

Egy Pro-Ject Primary a lemezjátszó.
 

És nem, nem az ára miatt vettem ezt, hanem azért mert ez az egyetlen MATT lemezjátszójuk, hogy b*sznák meg :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...