Jump to content
Ménemszól.hu

ÍGY KÉSZÜLT: A fénybe nézz (Ákos)


A/D

Recommended Posts

  • 5 months later...

Sziasztok!

Kicsit amatőr a kérdés, de a legjobbaktól érdemes tanulni.

Mit jelent az, hogy a nótát "stem-ekben" szállítottátok át? Mit takar ez a kifejezés?

Köszönettel: N.

sávonként kirenderelve audioba...

esetleg ha a sávok már busokba vannak rendezve véglegesre (dob, gitár, vonós stb.), akkor a busok kirenderelve, akár fx/return csatornákkal együtt...

annyi a lényeg hogy egy daw-ban felvett, editált, effektezett (véglegesített) részeket így könnyen mozgathatod bármely más daw-ba további munkára.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Kicsit amatőr a kérdés, de a legjobbaktól érdemes tanulni.

Mit jelent az, hogy a nótát "stem-ekben" szállítottátok át? Mit takar ez a kifejezés?

Köszönettel: N.

Jó kérdés! Stemnek az összetartozó szólamok gyűjtősávját nevezik. Mondjuk pl. a vonósfelvételt felveszik 30 sávra, de azt összeírják egy sztereóra és a továbbiakban így kezelik egyben, akkor az egy stem. Bizonyos esetekben elég az, ha ezeket a csoportokat egyben kezelik, ilyenkor stem mixről beszélünk. Nagyon jó példa erre, mikor mondjuk masternél nem sztereó anyagot adnak le, hanem csak pár stemet (pl. szintik egy stem, dobok még egy stem, stb), hogy még valamilyen szinten tudjanak arányt állítani. Vagy ugyanez a helyzet remixeknél is).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...