Jump to content
  • 0

Rendszer tesztelés


djuice

Kérdés

Hali!

Hangrendszer tesztelésre légyszi ajánljatok már vmi jó kis dinamikus rock anyagot, amivel lehet dübörögtetni.
Jazz párti vagyok alapvetően így nem is igazán tudom merre és mit keresgéljek. Lehet esetleg pop is, ilyen Tina Turner vonal vagy hasonló, de rock is jöhet, viszont a metált és hard rockot kerülném. :) 

Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
12 órája írta deneverstudio:

A metal dolgokat most kihagyom, de itt van pár, ami  tök jól szól szerintem.

Nickelback - When We Stand Together - 2011
https://www.youtube.com/watch?v=Y96WY5Do_bs

Scorpions - Raised on Rock - 2010
https://www.youtube.com/watch?v=58sXTGNI0VQ&list=PLA91690421548B60F&index=11

Lynyrd Skynyrd - Last of a Dyin' Breed - 2012
https://www.youtube.com/watch?v=rLYUpZb9T7s

Duran Duran - Pressure Off - 2015
https://www.youtube.com/watch?v=5qFhSWA9Cz4

Enrique Iglesias - Bailando - 2014
https://www.youtube.com/watch?v=NUsoVlDFqZg

 

najó lehet hogy a nickelback jól szól de ki bírja hallgatni :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm szépen, hogy érdeklődésre méltó témában sikerült ennyire a lecsóba csapnom és hogy önzetlenül vevők vagytok a dologra. Felőlem persze, mindent vesézhettek itt nyugodtan, műfaji határok nélkül, csak indító postnak szántam a dolgot. Bevallom én nem vagyok metál rajongó és ezért mellőztem a dolgot, de nyugodtan beszélgessetek arról ami jól esik. Én nem vagyok admin, tehát nincs beleszólásom.

Mellesleg akkor ugyanúgy jazzre, latinra vagy népzenére is ki lehet terjeszteni a dolgot. Pár ismerősöm pl. nagyon esküszik utóbbi terén a hazai Kalálka lemezek natúr karakterére is. Nem tudom erre mit mondotok ha ismeritek?
Ennél fogva nem is szorítkoznék szent grál jelleggel 1 db lemez megjelölésére a rockot tekintve sem. Kigondoltam a napokban hogy amúgy is érdemesebb lenne a best ofokból összevágni ízlésesen akár ki-ki alapon is mondjuk, egy órás egybefüggőre kevert és úgy betrackezett anyagot, hogy a szerzői jogokat sem sértve akár fel is lehessen vhova tölteni. Részleteket kiragadni fél percben szerintem különféle zenékből, ami a lényeget mutatja nem igen lehet aggályos.

Amit kérdeznék viszont, hogy master elrontásánál mikre gondoltok konkrétan a lemezeknél?
Nekem pl. nagyon sarkított példát említve azok a legkiábrándítóbb (régi felvételek), mikor pl. az 50-60-as években csontra kipanorámázták a full zenekart és az éneket 1-1 oldalra és barlang méretű reverbbel nyakonkenték oldalanként monóban! :( 
Ilyen téren az is érdekelne, hogy a Dire Straitst említve mik az aggályos régi "hátrara fésült, vaxozott, lakkozott" jellegek, amitől ódivatú ma esetleg? (Bár mondjuk az örökzöldeknek pont az a lényege a mai kommerszekkel szemben, hogy 40 év múlva is elő fogják venni.)

Közben találtam egy stílusilag (nem hangminőség vagy keverést tekintve) demóba illő dolgot, melyre az elején a dinamikus, dübörgősebb rockot jelenti számomra. Szóval ilyesmire gondoltam:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
24 perccel ezelőtt írta djuice:

Amit kérdeznék viszont, hogy master elrontásánál mikre gondoltok konkrétan a lemezeknél?

Például vannak akik elmebeteg módon széttorzítják és számomra hallgathatatlan az egész.
Erre számos példát lehet találni, de a legtöbb esetben már a mix el van rontva végzetesen.
Pár éve például egy Manowar lemezt cseszett el valami nagyokos, de annyira, hogy újra ki kellett adni jobb verzióban.
Búg az alja, mint az állat. Süt róla, hogy a csávó semmit nem hallott 80Hz alatt.
Valami amatőr sufni mix volt. Hihetetlen, hogy ilyen rutinos öreg rókák is bele tudnak futni ilyen dolgokba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Például vannak akik elmebeteg módon széttorzítják és számomra hallgathatatlan az egész.
Erre számos példát lehet találni, de a legtöbb esetben már a mix el van rontva végzetesen.
Pár éve például egy Manowar lemezt cseszett el valami nagyokos, de annyira, hogy újra ki kellett adni jobb verzióban.
Búg az alja, mint az állat. Süt róla, hogy a csávó semmit nem hallott 80Hz alatt.
Valami amatőr sufni mix volt. Hihetetlen, hogy ilyen rutinos öreg rókák is bele tudnak futni ilyen dolgokba.

Sztem csak mindenki tulszivta magat, amikor a listening volt...:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szinten innen, csak mas verzioban pedig a Laibach lemezek, pl a legujabb, vagy a Jesus Christ Superstar. Ez utobbi egyebkent altalaban is etalon 94-bol. Ebbol a lemezbol eredezteti magat (bevallottan) pl a Rammstein. 

Industrial-martial-metal. Zuzos elektronika, meg zuzosabb gitarok, es mindent vivo enek.

Tofi: ismered ezt a lemezt?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2017. 05. 11. at 17:45 írta deneverstudio:

Érdekes, hogy mik jönnek ilyenkor elő, mint etalon hangzások. Legalábbis engem eléggé meglepett némelyik, ahogy most belehallgattam.Ilyenkor persze könnyen összekeveredik, hogy mik a kedvenc zenéink és mi az ami szakmai szempontból valóban jól szól.  Írnék pár meglátást, hogy én hogy hallom ezeket most az ATC-n.

Toto - Falling in between: a lábdob nekem szörnyű gáz, de az egész dob elég fura

Journey- Red13: Nekem ez kicsit demósan szól. Annak persze tök jó.

Muse: Ez vélhetően tök jó, de a Youtubeon tudtam csak megnézni őket és ott ez elég ótvar minőségben van felrakva.
Persze még így is hallatszik, hogy üt.

Dire Straits - Brothers in arms: Tök jó zene, meg minden, de szerintem ez túl régi ahhoz, hogy etalonként nézegessük. Nyilván tök profi felvétel, de ma már úgy szól, mint egy zenélő képeslap, ami persze sok régi anyagra igaz. Ezekből a régi dolgokból jó ötleteket lehet ellesni, de mint hangkép szerintem a nagy részük már régen nem aktuális.

Toy Matinee-Toy Matinee: Ahogy belenéztem a dalokba, nekem elég kesze-kuszán szól a lemez, annyira más mind, de amúgy mind profi volt a maga nemében.

Daft Punk: Random Access Memories: ez teljesen profi

Sheryl Crow: The Globe Sessions: ez is nagyon rendben van

Sting: Ten Summoner's Tale: régi ugyan, de tök profi

Phil Collins: ...But Seriously (Remastered): Kövezzetek meg, de ez nekem nem igazán szól jól. Persze csak a többihez képest.

Foo Fighters - Sonic Highways: ez nagyon rendben van

ÁHÁ! :) Szóval már az ATC-ken nyomod. Milyen erősítő lett végül hozzá?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Nekem van egy kedvenc netes rádióm,amit sokat hallgatok.

http://www.hotmixradio.fr/frenchy

Több adó is van,ezen belül!De én kimondottan ezen belül -frenchy - adóról beszélnék!

Ha meghallgatjátok!

Itt nagyon szépen szól minden az én fülemnek!Semellyik más netes rádió nem szól így! 

Mitől lehetséges ez?

Én ezt a "telt" hangzást szeretném elérni!

Kösz az építő válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta deneverstudio:

Régi Studer van hozzá.

Zsír, örülök, hogy sikerült ezt az upgradet meglépned. Nem akarom szét offolni a témát, másik topic-ban majd kifejthetnéd a tapasztalataidat a Genelec-ről váltás, illetve az ATC és Studer kapcsán.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta fullfleo:

Zsír, örülök, hogy sikerült ezt az upgradet meglépned. Nem akarom szét offolni a témát, másik topic-ban majd kifejthetnéd a tapasztalataidat a Genelec-ről váltás, illetve az ATC és Studer kapcsán.

Hát még én hogy örülök! :)
Szívesen beszélek részletesen is róla, de melyik topicban gondoltad?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Végighallgattam majdnem az összeset. Ez nagyon stílusfüggő. Hogy mi a cél végül, mi fog azon készülni. 

A toto miközben etalon szinte mindenben, néhol olyan kását produkált pl, hogy elsírtam magam - csak koncerten hallottam tőlük a falling in betweent. 
Az új sting dalok meg annyira puritánok, hogy csak na. De jól szólnak, tény. 

Metallica - Master lemeze jó a dögre. Nagyon nagyot szól ('86)

Én Santana Shaman lemezét használom mostanában tesztelni általában.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...