Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha ReFace első képek... ...vélemény?


wolf77

Recommended Posts

Ha jól látom, a CS csak VA cucc, nem analóg? Ettől függetlenűl örülök, hogy (talán) Yamaháéknál is elkezdődik valami.

 

Csak VA, de a yamaha AN motorja van benne, az egy igen jól sikerült VA :)

 

jaj csak a DX-re raknának millió potit az lenne(nekem) az ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nagyon elszúrták ezt a kampányt, majdnem a ciki kategória.

Nem értem miért nem csinálnak egy DX7 2.0-t, amihez van egy 8-9"-os touch LCD.

Talán egyszer az is eljön

Ahogy talán egyszer az is hogy kiadják ujra a tr909 tr808 es egyéb jo hangszereket változtatás nelkul

Link to comment
Share on other sites

Végül is nem tudom miért kellett új és névtelen topic ennek tagek nélkül hogy később kereshető se legyen, de ti tudjátok...

Engem inkább a 345£-os áruk aggaszt meg a 8 hang polifónia a kis DX-nél. Hangra nem lennének szarok, de lehetett vna 1-be is kihozni ezeket egy közös vasban mint ahogy Csabi is írta a microstationt. A 4 kis cucc árán már kijön egy komoly CP4 stage piano is házon belül! :(

Azért a 90-es években volt SY, VL1, VP1 ami újítás volt. Ez csak az újszülöttnek minden vicc új alapon egy remake a mai fiatalságnak az újra felfedezéshez. Komolyabb, innovatív dolgokra csak később számítsunk!

Sorry... nem direkt volt, folytatni akartam a topicodat, csak elbénáztam...

Link to comment
Share on other sites

Nézegetem ismét ezeket a ReFace bemutatókat, és egyre jobban tetszenek.

Alapvetően - a SonicState-es videók alapján - komoly belbeccsel rendelkeznek ezek a hangszerek, és fel lehet úgy fogni, hogy veszünk egy/két/több jó árú modult ráadás mini billentyűzettel.

 

A "feature"-ök alapján elsősorban (otthoni) stúdiókban tesznek jó szolgálatot. Teljeskörű DAW támogatás, számítógépre menthető "setup"-ok... 

 

A CS és a DX megpiszkálta a fantáziámat.

Link to comment
Share on other sites

inkább csinálták volna meg modulba, de szerintem arra megy ki, hogy divatot akarnak csinálni ezekből a kis dizájnos, játéknak tűnő valamikből, új reneszánsz....... várjuk ki a végét, igazából a DX érdekelne engem is, mert vagy veszel egy "ki tudja milyen állapotban lévő kopott eredetit" vagy egy zsír új garanciásat és FM lesz ez is.... alternatíva meg csak NI FM8 plugin..... kiváncsi leszek mindenesetre....
u.i. azért TAL-on kívül pluginban senki nem modellezte meg "hűen" a JUNO 106 Rolandot, az már igazán jöhetne... :) plugin és vasban is!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ez a kis reface DX nekem is felkeltette az érdeklődésemet. Viszont van egy észrevételem azzal kapcsolatban, amit szerte a világban, mindenféle fórumon és youtube videó kommentekben lehet olvasni. Rengeteg, főleg negatív írás olvasható azért, mert sokan a méltán "nagy" DX7 - hez mérik a hangját. Szerintem ez nem fair, mert a DX7 az 6 operátoros. Miért nem a régi, de szintén híres 4 operátorosokhoz hasonlítják, mint pl. DX 21, 11, 9,.....stb., de leginkább a DX100. Ez utóbbi is adott egy pár világhírű hangot az elektronikus zenéhez annak idején. Ráadásul a DX100 is minibillentyűs, 4 OP, és 8 poly. Én leginkább ehhez hasonlítanám, ha egyáltalán valamihez is hasonlítani kellene, bár érthető okokból ez rendben van, és elkerülhetetlen.............. Azt lehet még hallani a reface sorozatról, (többek közt Sonicstate videók), hogy igen jól vannak összerakva, minőségi munka, masszív, méretéhez képest nehéz....stb. Ez nálam hatalmas plusz pont, de majd meglátom ha megérkeznek.

Link to comment
Share on other sites

Még a DX7-el összehasonlítva is vannak előnyei, Pl.: van feedback mind a 4 operatoron, ami a DX7nél csak az egyiken volt. Vagy vannak beépített effektek. Több mint valószínű a D/A convertere is jobb, mivel a DX7ben egy 12 bites. Elvileg zajosabb is volt a DX7. Mondjuk ez az egész olyan, hogy valaki imádja a lo-fit, és szándékosan konvertálja le a sampleket, meg veszi át őket szalagra, majd vissza, stb.

De az biztos, hogy a Reface DX sterilebb, és abból még lehet lofit csinálni, fordítva viszont nem igazán megy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Reface DX vásárlásra vetemedtem. Régóta szerettem volna egy FM szintit, és egy minibillentyűs cuccot, amit könnyű cipelni fellépésekre. Ebben megtaláltam mindkettőt. Leírom a friss észrevételeimet.

Pros: Nagyon tiszta, és dinamikus a hangja. Nagyon jól összerakott, masszív, cseppet sem gagyi érzetű hangszer, eddig nem ezt tapasztaltam a mini kategóriában. Olyan basszusokra képes, ami talán még egy analóg masinának is becsületére válna, bár itt most nem a gyári presetekre gondolok. Szóval szép a hangja. ......

Con: Az LFO-ja elég gyengécskére sikerült, csak hangerőt, és hangmagasságot tud modulálni. Pedig mennyi lehetőség lenne még benne, ha pl. tudná modulálni az algoritmusokat, Feedback, Freq funkciókat, például S/Hold formában.   .........És én bizony keveslem azt a 32 patch helyet, amit beleraktak.

Vásárláskor voltak olyan kedvesek a boltban (HS), hogy megcsinálták ott helyben az azóta kijött software frissítést (mert egy lusta disznó vagyok), amivel már a loop funkció kvantálható. Talán egy későbbi frissítésben pofozgatnak majd az LFO-n is.

Röviden ennyi.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...