Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Nem szólna rosszul, de 100Hz alatt akkora zaj van benne végig, ami számomra teljesen élvezhetetlenné teszi.

Még 20Hz-en is irdatlan zsümi van benne. Ha 100Hz-től laposan levágom,  akkor viszont szépen kitisztul.

Ennek a tartománynak semmilyen szerepe nincsen egy hegedű felvételnél, így teljesen érthetetlen,

hogy miért nem raktak rá egy mélyvágót, ha már a zajszintet nem tudták kordában tartani.

Szóval akárki is csinálta, innentől kezdve számomra nem komolyan vehető az ember.

Otthon ebből a tartományból valószínűleg csak nagyon keveset hallasz, ha téged nem zavar.

Link to comment
Share on other sites

Nem szólna rosszul, de 100Hz alatt akkora zaj van benne végig, ami számomra teljesen élvezhetetlenné teszi.

Még 20Hz-en is irdatlan zsümi van benne. Ha 100Hz-től laposan levágom,  akkor viszont szépen kitisztul.

Ennek a tartománynak semmilyen szerepe nincsen egy hegedű felvételnél, így teljesen érthetetlen,

hogy miért nem raktak rá egy mélyvágót, ha már a zajszintet nem tudták kordában tartani.

 

 

Az kemény ... pedig ez eléggé "how to use an eq - level: noob" szint ... :D

Link to comment
Share on other sites

Nem szólna rosszul, de 100Hz alatt akkora zaj van benne végig, ami számomra teljesen élvezhetetlenné teszi.

Szemét sushi evők egy rendes CD se tudnak csinálni! De az is lehet, hogy fődrengés volt és 100 Hz-el rázta a studiót ahol felvették. Lényeg, hogy mi tudunk jó CDket csinálni.

 

Azt viszont nem értem, hogy mit vágtál le. A zember nem szinuszokat hall, hanem egy komplex zenei jelet. Ha mélyeket vágsz, akkor az szerintem beleszól az egész jelfolyamba.

Link to comment
Share on other sites

Levágta egy meredek hp filterrel 100 Hz alatt, mert sok zajt tapasztalt. Nem szól bele a többi tartományba a vágás. "Csak" tisztább, érthető lett tőle a felvétel. Komolytalan, ha ilyeneket benne hagynak. Már felvételkor ki kellett volna szedni.

Link to comment
Share on other sites

A zember nem szinuszokat hall, hanem egy komplex zenei jelet.

 

Az ember hallja a szinuszokat is. Ezen kívül bármely komplex zenei jel felbontható különféle (időben csillapított) szinusz függvények előjeles összegére.

 

 

Ha mélyeket vágsz, akkor az szerintem beleszól az egész jelfolyamba.

 

Csak a jelfolyam azon részébe, ami 100 Hz alá megy. Ha végig ott a zaj, akkor természetesen az egész felvételbe beleszól (nem csak bizonyos időbeli szeleteibe).

(Avagy mit ért jelfolyam alatt? Esetleg spektrumra gondolt ?)

Link to comment
Share on other sites

Amit levágtam, ott semmi sem szól egy hegedűben.

Zajt vágtam le, méghozzá jó sokat.

A lényeg, hogy messze nem ez a világ legjobb hegedű felvétele.

 

De ezek szerint bizonyos szinten szinező, equzó jellegűen összekábelezett lehallgató rendszereken igen.

Link to comment
Share on other sites

Az ember hallja a szinuszokat is. Ezen kívül bármely komplex zenei jel felbontható különféle (időben csillapított) szinusz függvények előjeles összegére.

 

Ez OK, ezt tudom én is! ( De nem időben csillapított, hanem növekvő frekvenciával egyre kisebb amplitudójú)

 

post-4921-0-38847600-1396971365.png

 

Csak a jelfolyam azon részébe, ami 100 Hz alá megy. Ha végig ott a zaj, akkor természetesen az egész felvételbe beleszól (nem csak bizonyos időbeli szeleteibe).

(Avagy mit ért jelfolyam alatt? Esetleg spektrumra gondolt ?)

Viszont most a Töfi vágásáról olvasva kezdtem azon gondolkodni, hogy a zenei jel minden időpillanatban végtelen sok színusz ősszege, akkor, ha kivágjuk a 100 Hz alattiakat, az minden időpillanatban beleszól a hangképbe.

Link to comment
Share on other sites

De a hegedűben nincsen 20Hz-es összetevő, meg 50Hz-es se nagyon.

Fogd és vágd le az alját. Nem fogod hallani a hegedű hangján, csak azt, hogy eltűnik a mély zaj.

Meg ezt nem úgy kell elképzelni, hogy 100Hz alatt minden eltűnik teljesen,

hanem onnan elkezd szép lassan csökkenni, 20Hz-nél meg már tényleg totál

nem marad semmi.

Link to comment
Share on other sites

De nem időben csillapított, hanem növekvő frekvenciával egyre kisebb amplitudójú

 

Ez két teljesen eltérő, egymástól függetlenül létező dolog. Amire én gondoltam az az amplitudónak (hangerőnek) az időbeli lefutása (lásd. ADSR burkológörbe), az utóbbi pl. tipikusan a felharmonikusok egy jellemzője.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Vannak kifejezetten jó handmade készülékgyártók itthon. Persze a körítés ezeknél is megvan…:) Minél ismertebb, annál inkább.

Én Godinát és Taylort hallottam már, és kifejezetten jó hangrendszerek voltak, bár annyit nem adtam volna értük, amennyiért árulják őket.

 

A legnagyobb zseni egyébként Gyík mester (talán mások is ismerik személyesen ezt az elég jellegzetes arcot…). Ő képes 5 db alkatrészből, egy szappanosdobozba olyan erősítőt építeni, hogy "nincs tovább", igaz ezek a modellek általában szappanosdobozban is maradnak…:D Én nem találkoztam vele vagy öt éve, de az a hír járja, hogy manapság van valami igazi terméke. Igaz lehet, mert sok évvel ezelőtt én gyártattam neki egy vastag aluminium készülékházat, ami prototipus volt elvileg, az akkor esedékes high-end show-ra. Több szabadalma is van, sőt az a hír járja, hogy annó a MosFet tranzisztorok fejlesztésében is benne volt, amikor Londonban élt. (60 felett lehet már). Legutóbb valami folyadék-potméterről mesélt hosszasan, amit meg is csinált. Valami gumicső, amiben viszkózus elektrolit van. Ha megcsavarod a két végén rögzített csövet, akkor szűkűl a keresztmetszete, sőt teljesen elcsavarva el is záródik. Valami ilyesmi volt a master-hangerő poti alapötlete. Úgy tudom szabadalmaztatta.

Link to comment
Share on other sites

Szerinted magyar termékekből ki lehet hozni egy fullos hi-fi lejátszórendszert?

Kb. ilyenekkel:   http://www.egalizer.hu/hifi/keszulekek/magyar.htm

A Godináról pl. jókat hallottam, de azt sem ismerem, a többit pláne. :-) 

Szerintem ki lehet hozni nagyon jó rendszert, de amit én eddig hallottam és a legjobbnak mondanám az pl. a nagy japán hi-fi gyártók 70-es évekbeli sorozatokon felüli csúcs termékei pl. a Pioneer Spec 1-2

elő/végfok erősítő. Ez döbbenetes hangú.

 

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/pioneer/SPEC1/Pioneer_SPEC1.htm

Link to comment
Share on other sites

Amúgy nem vágom ennek mi értelme, Instrument feltölt zenéket amik nála jól szólnak, és akkor mi van? Kéne vennem olyan hangcuccot amin nálam is jól szól a japán csávó hegedülése vagy mi?

Pontosan, de ne hangcuccot vegyél, hanem pár jó és olcsó kézzel gyártott kábelt amitől csodás lesz a hang

Link to comment
Share on other sites

És az kell, hogy meggyőzzön engem, hogy a japán gyerek cédéje neked jobban tetszik az új kábeleddel mint a régivel. Hűvös história.

Rávilágítsak, melyik pontokon biceg ez a marketing stratégia?

 

Pontosan, de ne hangcuccot vegyél, hanem pár jó és olcsó kézzel gyártott kábelt amitől csodás lesz a hang

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...