Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

USB kábel ügyben eszembe jutott valami.

Egy csomó külső vinyó nem hajlandó USB hosszabbítóval működni, csak ha az ő rövid kábelét

közvetlenül a gépbe dugjuk. Miért van ez?

Ennyire ótvar szarok ezek a kábelek?

Ezt amúgy simán el tudom képzelni.

 

Értem én, hogy tápot kell rajta adni a vinyónak, na de ne vicceljünk már, hogy tápfeszt nem tudunk elvinni

pár méterre egy kábelen! Totál nem értem a dolgot.

A Marsa űrszondát küldünk, de 3 méter kábel kifog rajtunk? 

Azzal persze egyet értek, hogy egy USB kábel vagy működik, vagy nem.
Olyan nem nagyon lehet, hogy rosszul szól,

max egy ótvar hangkártya rossz tápja esetén, de egyelőre még ez sincs letesztelve.

Link to comment
Share on other sites

Egy csomó külső vinyó nem hajlandó USB hosszabbítóval működni, csak ha az ő rövid kábelét

közvetlenül a gépbe dugjuk. Miért van ez?

Értem én, hogy tápot kell rajta adni a vinyónak, na de ne vicceljünk már, hogy tápfeszt nem tudunk elvinni

pár méterre egy kábelen! Totál nem értem a dolgot.

Ismerős a helyzet. Aktív USB kábel a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

USB kábel ügyben eszembe jutott valami.

Egy csomó külső vinyó nem hajlandó USB hosszabbítóval működni, csak ha az ő rövid kábelét

közvetlenül a gépbe dugjuk. Miért van ez?

Ennyire ótvar szarok ezek a kábelek?

Ezt amúgy simán el tudom képzelni.

 

Értem én, hogy tápot kell rajta adni a vinyónak, na de ne vicceljünk már, hogy tápfeszt nem tudunk elvinni

pár méterre egy kábelen! Totál nem értem a dolgot.

A Marsa űrszondát küldünk, de 3 méter kábel kifog rajtunk? 

Azzal persze egyet értek, hogy egy USB kábel vagy működik, vagy nem.

Olyan nem nagyon lehet, hogy rosszul szól,

max egy ótvar hangkártya rossz tápja esetén, de egyelőre még ez sincs letesztelve.

Szia Zoltán!

 

Én a Babyface-el is kínlódok, mert 500 mA a névleges áramfelvétele és a laptop USB hub-ok ezt nem bírják. Utána érdeklődtem ennek, azt mondták, hogy az 500 mA áramfelvétel felett túlterhelés miatt kapcsolnak ki a hub-ok, de jóval alatta is kiadhatnak az "eszköz" szoftverétől és esetleg utána tök lefagy a hub.

Link to comment
Share on other sites

Ha az USB nem tudja ellátni 500mA-rel, akkor éppen szólhat szarul is a hangkártya.

Legalábbis elméletben ezt gondolom, de sosem próbáltam.

Fogalmam sincs amúgy, hogy mennyit kéne bírnia az USB-nek.

Ha tényleg nem tudja ellátni rendesen táppal a hangkártyát, akkor ez esetben valóban az van,

amit itt mindenki mond, hogy tervezési hiba, mert nem USB-ről kellene kapni

a tápot a cuccnak, hanem egy rendes külső tápegységről.

Mondjuk ha nincs megfelelő tápellátás, akkor szerintem el sem volna szabad indulnia a kártyának,

ahogy a vinyók is megmakacsolják magukat.

 

Külső tápnál viszont elvileg nem szabad hallatszani különbségnek, bármilyen kábelt is raksz be.

Illetve hát talán Silk említett valamilyen rosszabb fajta audio átviteli protokollt, amit elvileg senki nem használ.

Ehhez már tényleg nem értek.

Stúdiótechnikában amúgy alapból az van, hogy ha valami szar, akkor az kuka és nem kezdjük el kábelekkel,

vagy egyebekkel befejteni a dolgot.

Link to comment
Share on other sites

A "legjobb" muszer. :)

Ahogy Tofi is írta, a kijelzés és a pontosság két kulonbozo dolog. Hogy egy muszer kijelzésén az utolsó számjegy ugrál, az rengeteg mindentol lehet, sok esetben nem a mérendo tárgytól.

A kéz kozelségére való elektromos jellemzo megváltozása az inkább a test kapacitása, mint a melegsége miatt van. Tehát ha melegedés miatt papírdobozba lett helyezve, az már jellemzi a mérés szakmaiságát.

De most oszintén, tényleg a kábel iránya lehet a probléma egy átlagos hi-fi lehallgatás esetén? Annál még az is nagyságrenddel fontosabb, hogy a 3. szomszéd milyen berendezést uzemeltet éppen!

Ráadásul, ha 5000 fontba kerul, hogy tápellátása legyen egy berendezésnek, akkor abból már tokéletes egyenáramú, akkumulátort lehet vásárolni, ami non plus ultra, bármely váltakozó forráshoz képest. Így az igazi high-end egyenáramról menne, mégsem úgy gyártják tobbséguket.

Hihetetlen, milyen meddo ez a topik, mégis ez porog leginkább!

Még mindig az a véleményem ill. reménykedem benne, hogy sok embert érdekel a jó hangzás és ezt akár hobbiként is, fejleszti otthon, van féltve orzott zenei gyujteménye, buszke az addig osszeépített rendszerére és tényleg szereti is hallgatni azt... de nem száll el, nem dol be mítoszoknak, hanem utánajár és nem b@ssza el az autó árát kábelekre.

Csak azért a hangzásjavító kavicsok, a CD-demagnetizaló és a csilliós digitkábel a téma, mert az a botrányos. A jobbfajta CD-szervók, a toroidtrafós erosítok, az akusztikai panelek stb. tekintetében nem lehet kétség, így az unalmas lenne.

A hifista pedig, aki reálisan gondolkodik (sokan valószínuleg audió vagy villamos szakmában dolgoznak), megintcsak nem téma, mert azon nem lehet porogni. :S

Ehh!

Link to comment
Share on other sites

Ha egy hangkártya USB-röl kapja a tápot...az eleve elég gyenge eresztés technikailag, mivel max 2.25W teljesítmény vehetö le (USB2.0) egyetlen HUB-ról. Ami azért elég kevés...vincseszternek, hangkártyának stb. Az, hogy mégis müxik, az rettenetes kompromisszumokkal járhat. Tehát hangminöséget egy hangkártyánál USB táppal felejtsd el eleve.

Link to comment
Share on other sites

Hát, az tényleg nagyon kevés.

Az viszont továbbra sem tiszta, hogy a 3-4 méteres kábellel miért nem megy a vinyó,

ha a röviddel meg megy?

 

Valószínüleg leesik a feszültség a szükséges alá a kábel ellenálláson.

 

Más. Pesten használ valaki az ábrán láthatóhoz hasonló kábelt? Most készült el ez nagyon extra huzalozással, valakinél ki lehetne próbálni? (Extrán a megszokottól eltérőt értem, mielőtt bárki belekötne)

 

post-4921-0-13231800-1384933796.jpg

Link to comment
Share on other sites

USB kábel ügyben eszembe jutott valami.

Egy csomó külső vinyó nem hajlandó USB hosszabbítóval működni, csak ha az ő rövid kábelét

közvetlenül a gépbe dugjuk. Miért van ez?

Ennyire ótvar szarok ezek a kábelek?

Ezt amúgy simán el tudom képzelni.

 

Értem én, hogy tápot kell rajta adni a vinyónak, na de ne vicceljünk már, hogy tápfeszt nem tudunk elvinni

pár méterre egy kábelen! Totál nem értem a dolgot.

A Marsa űrszondát küldünk, de 3 méter kábel kifog rajtunk? 

Azzal persze egyet értek, hogy egy USB kábel vagy működik, vagy nem.

Olyan nem nagyon lehet, hogy rosszul szól,

max egy ótvar hangkártya rossz tápja esetén, de egyelőre még ez sincs letesztelve.

 

Sajnos az USB portok terhelhetősége igen változó, ráadásul általában nem is specifikálják.

Ha 2 szabad port van, a legegyszerűbb megoldás az Y-kábel használata ( természetesen a HUB is jó megoldás ).

-000124.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ha egy hangkártya USB-röl kapja a tápot...az eleve elég gyenge eresztés technikailag, mivel max 2.25W teljesítmény vehetö le (USB2.0) egyetlen HUB-ról. Ami azért elég kevés...vincseszternek, hangkártyának stb. Az, hogy mégis müxik, az rettenetes kompromisszumokkal járhat. Tehát hangminöséget egy hangkártyánál USB táppal felejtsd el eleve.

Ne már, most akkor vesszen a DUET-et, vagy a FORTE-t is, mert azok is tudnak működni csak USB-ről, és az mennyire ótvar, avagy senki ne merje USB-ről hajtani őket, csak külső tápról?

("Duet 2 is easily powered by any available USB port on your Mac in most applications. However there may be scenarios where connecting the external AC power adaptor is preferred or required.

There are two factors contributing to increased power consumption:

output volume into low impedance headphones

phantom power for condenser mics.

If you have Duet 2 set at a reasonable volume, you are not drawing that much power over the USB bus and you will be able to connect any microphones that require phantom power. When you are using low impedance headphones and your volume is very high you are drawing more power over the USB bus and may need the AC adaptor to use power hungry condenser mics.

Duet 2 has a sophisticated built-in power management system and will notify you with a message on its display when the use of the external power supply is recommended.

In extreme cases (fault conditions, like accidental full volume on headphones) Duet 2 will automatically reduce the headphone output in favor of continued use of phantom power such that a possible running recording session will not be interrupted.")

("Forte can either be powered directly from the USB connection to a computer or from the supplied 5V DC, 1 A power supply.

IMPORTANT: The power supply must be used if 48 V phantom power is required. If Forte is powered directly from the USB port, phantom power will not be available.

IMPORTANT: Operating Forte from a USB port will place the unit in “USB Low-Power mode”. In this mode, the maximum output levels available from the main and headphone outputs are limited. If higher output levels are required (e.g., for headphones) then use the 5 V DC power supply provided.")

Link to comment
Share on other sites

Jó estét kivánok mindenkinek!

 

 A héten beszéltem B.-vel - aki egy zenei klubban hangosít - összekötő kábelekről. Azt mondta ő nem szereti az RCA összekötőket, csak XLR-t használ, mert azok jobbak. Eztek szerint itt is más a szempont pro-audios és Hi-Fi rendszerekben. Nekem ugyanis az a személyes tapasztalatom, hogy célszerű minél kisebb fém tömegű csatlakozókat használni, mert akkor jobb a felbontás.  Az XLR csatik érintkezői viszont elég nagy tömegűek. Mielőtt valaki magyarázná, hogy az RCA asszimetrikus és az XLR-nek a szimmetrikus rendszerből eredően jobb a zajelnyomása - hát ezt én is tudom, de nálam a gyakorlat mást mutatott.

 

A hét végén szívesen látok bárkit, aki CD lemágnesezés, vagy USB kábel témában érdeklődik, de nagyon jó IC kábelt is tudok mutatni (XLR-t és RCA-t is)

 

cables@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Nekem ugyanis az a személyes tapasztalatom, hogy célszerű minél kisebb fém tömegű csatlakozókat használni, mert akkor jobb a felbontás.  Az XLR csatik érintkezői viszont elég nagy tömegűek. Mielőtt valaki magyarázná, hogy az RCA asszimetrikus és az XLR-nek a szimmetrikus rendszerből eredően jobb a zajelnyomása - hát ezt én is tudom, de nálam a gyakorlat mást mutatott.

Én a Solingen csontozóra esküszöm. Csirke felbontásánál igen jó eredményeket értem el szimmetrikus rozsdamentes acél pengével, a sertéshez inkább a kerámiát javasolnám aszimmetrikus élezéssel. Azzal sokkal dinamikusabb az összhatás.

Link to comment
Share on other sites

Azt a csatlakozót szerintem régen megette a fene, amelyiknek "hangja" van.

Az RCA pl. azért rossz, mert nagyon könnyen sérül a csatlakozó is, meg a vezeték is,

meg az érintkezés sem túl biztos.

Sokszor a saját súlyát sem bírja el, nemhogy egy rendes kábelét.

Az XLR viszont akár évtizedekig kifogástalan, ha Neutrik és jól ha meg van csinálva.

A többi kuka, mert pár hét alatt mind szétesik, ha használva is vannak.

Link to comment
Share on other sites

Ma délelőtt volt kis időm és végigolvastam pár Forum-ot az XLR - RCA melyik jobb hangú.

 

Az eredmény nagyjából döntetlen, a legjobb (legszakmaibb) véleményeket ebben a topikban olvastam:

 

http://forums.stevehoffman.tv/threads/rca-vs-xlr-findings-questions.322488/

Nem is értem, hogy mire az összehasonlítás. A speakon vagy a csiptetős hangfalkábel jobb?

Link to comment
Share on other sites

Azt a csatlakozót szerintem régen megette a fene, amelyiknek "hangja" van.

Az RCA pl. azért rossz, mert nagyon könnyen sérül a csatlakozó is, meg a vezeték is,

meg az érintkezés sem túl biztos.

Sokszor a saját súlyát sem bírja el, nemhogy egy rendes kábelét.

Az XLR viszont akár évtizedekig kifogástalan, ha Neutrik és jól ha meg van csinálva.

A többi kuka, mert pár hét alatt mind szétesik, ha használva is vannak.

 

Na ebből a válaszból megértettem, hogy miért beszélünk el egymás mellett itt, ebben a topikban. Én tisztelem a pro audiós embereket és a fenti beírást tökéletesen értem és megértem. Ti naponta (vagy naponta többször) kábelezitek át a cuccokat, gondolom a munka is sürgető, ha nincs is kapkodás az átkábelezésben, azért nyomni kell a melót.

 

Mi Hi-Fi-sek viszont munka után, meg hét végeken általában ráérősen, élvezkedve foglalkozunk a rendszerünkkel, nem cserélgetjük a kábeleket. Teljesen más a hozzáállásunk, a szemléletünk. Ha egy Hi-Fi-snek azt mondod, hogy egy összekötő kábelen lévő csatlakozónak nincs "saját hangja" az bolondnak néz, teljes joggal. A csatlakozókat nemcsak a megbízhatóságuk, a stapabíró képességük különbözteti meg. Én sokszor szereltem ugyanolyan kábelre egymástól eltérő csatlakozókat és bizony a drágább, vagy inkább úgy mondanám a jobb gyártóktól, mint pl. a német WBT  származó, persze igen drága csatlakozókkal sokkal jobban szólnak a kábelek. De tovább mennék, az is hallatszik a hangban, hogy milyen ónnal történt a forrasztás és tudja-e a kábel készítője, hogy hogyan kell pl. egy összekötő kábelt "jól" forrasztani.

Link to comment
Share on other sites

Ha ezeket amiket leírtál tényleg mind hallod akkor egy teszten ahol 0.5dB különbségeket kellene meghallani vagy csupán hangerőben vagy fél dB eq itt ott vágni, emelni 20-ból 20-at el KELL találnod. Ha nem megy akkor - és bocsánat, hogy megelőlegezem az eredményt - etesd az unokáidat.

Link to comment
Share on other sites

Ha ennyire nagy para a csatlakozó "hifista szemmel", akkor miért nem szeditek szét a berendezéseiteket és forrasztjátok össze fixhuzalozással, csodakábellel és csodaónnal?

Nagyon sok pénzért szívesen csinálok hardwired kapcsolatokat bárki hifi rendszerében. Persze kérem előtte a kábelt is, meg a forrasztóónt is.

Link to comment
Share on other sites

Ha ennyire nagy para a csatlakozó "hifista szemmel", akkor miért nem szeditek szét a berendezéseiteket és forrasztjátok össze fixhuzalozással, csodakábellel és csodaónnal?

Nagyon sok pénzért szívesen csinálok hardwired kapcsolatokat bárki hifi rendszerében. Persze kérem előtte a kábelt is, meg a forrasztóónt is.

 

Van aki ezt csinálja. Csak ennek van egy nagy hátránya. A Hi-Fi hobbi lényege a folyamatos hangminőség javításra való törekvés, annak pedig lőttek, ha minden be van forrasztva.

Link to comment
Share on other sites

Ha ezeket amiket leírtál tényleg mind hallod akkor egy teszten ahol 0.5dB különbségeket kellene meghallani vagy csupán hangerőben vagy fél dB eq itt ott vágni, emelni 20-ból 20-at el KELL találnod. Ha nem megy akkor - és bocsánat, hogy megelőlegezem az eredményt - etesd az unokáidat.

Kicsit paraszt vagy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...