Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Háthogy engem egyáltalán nem érdekel hogy neked mi, milyen kábelen, és mennyire tetszik.

 

Ha valamit akarok venni, akkor keresek olyan gyártót, aki konkrét műszaki paraméterekkel, és korrekt árral kápráztat el, nem ezotériával, és olyan referenciái vannak amiket ismerek és elismerek.

Persze, ha ez az audió biznisz ilyen okkult tudomány lenne, és nem lehetne egzaktul mérni egy adott eszköz minőségét, és magányos mesterek árulnák titkos kazamatáikban a feketemágiával átitatott kábeleiket, akkor megfontolnám, de szerintem akkor is inkább maradnék a kecskevérben áztatásnál, meg szűzlányok áldozásánál.

 

Tudomtudom, menjek el hallgassam meg, de nekem nagyon drága ám az időm, és a hangcuccommal sincs bajom, szóval nem megyek sehova, ha helyette itt fórumozhatok ^^

 

Persze, ird le

Link to comment
Share on other sites

Hát, sok értelme nincs. Az egész topik egy flame. :-)

 

És megélt 1000 hozzászólást. Vajon mohawk gondolta volna? :)

 

Mindenesetre számomra sok hasznosat tudott nyújtani. Végleg (na jó ilyet nem mond az ember, de legalább egy jó ideig - amíg újra meg nem hülyülök/hülyítenek) megerősítette az ezotériával kapcsolatos álláspontomat.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Jó estét!

 

Feltöltöttem Töfihez egy Referencia felvételként számon tartott számot a TBM kiadó egyik lemezéről. Kéretik fikázni... :)

 

post-29996-0-02865400-1397154255.gif

 

A Tree Blind Mice (Három Vak Egér) lemezkiadó alapítását tudtommal komoly anyagi ráfordítással maga a japán kormány kezdeményezte a 70-es évek elején, a japán Hi-Fi gyártók támogatása volt a cél. Olyan felvételeket vártak a kiadótól, amelyek megkívánják a kiváló rendszereket és ez sikerült is máig nemigen készültek hangminőséget tekintve jobb felvételek a TBM lemezeknél.

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem ezt a zongorás dolgot, de eszméletlen zajos.

Főleg az elején, amíg csak zongora van.

És ez aztán a teljes spektrumban, nem csak lent.

Csak azt nem értem, hogy miért?

Ekkora zajszintek már 30-40 éve sem voltak egy rendes stúdió felvételen.

A muzsikálás biztos jó (azt nem is néztem most), de ez így megint csak élvezhetetlen a számomra.

Ez volna a minőségi, audiofil zenehallgatás?

Én ezt tényleg nem értem.

Arra számítottam, hogy valami állat jó minőségű cuccokat hallhatunk, de nagyon nem ez történik.

Ezt a zajt viszont kizárt, hogy nem hallod otthon, mert ez minden tartományban szól.

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem ezt a zongorás dolgot, de eszméletlen zajos.

Főleg az elején, amíg csak zongora van.

És ez aztán a teljes spektrumban, nem csak lent.

Csak azt nem értem, hogy miért?

Ekkora zajszintek már 30-40 éve sem voltak egy rendes stúdió felvételen.

A muzsikálás biztos jó (azt nem is néztem most), de ez így megint csak élvezhetetlen a számomra.

Ez volna a minőségi, audiofil zenehallgatás?

Én ezt tényleg nem értem.

Arra számítottam, hogy valami állat jó minőségű cuccokat hallhatunk, de nagyon nem ez történik.

Ezt a zajt viszont kizárt, hogy nem hallod otthon, mert ez minden tartományban szól.

Na már féltem, hogy nem lesz leszólva. Az egész világon szuper audiofil referencia ez a lemez, de lám a kis magyar stúdióban csak kibukik, hogy milyen silány.

Este még tennék fel egy köpködni valót, azt olasz jazz zenészek írták CD-ROM-ra. Kiváncsi leszek, hogy annak mi lesz a hibája!

Link to comment
Share on other sites

Instrument, engem azért érdekelt a lemez címe, mert a zene tetszik, de az elején a zongora tényleg zajos. A korábbi hegedűs fáljban én például nem hallom a mélytartományban a zajokat, mert csak 5 colos mélysugárzó van a hangfalaimban, de ezen igen.

 

Van egy régi Chet Baker koncertfelvétel amikor Tokióban játszott, az szerintem még ilyenebb, de mégis szeretem hallgatni... csak éppen nem igazán audiofil élmény.

Link to comment
Share on other sites

Készséggel el tudom fogadni, hogy nem baj ha szar minőségű a felvétel,

amikor a muzsikálás színvonala pótolja a minőséget.

Ez esetben viszont tényleg semmi értelme, a kábelekkel és egyebekkel való hókusz-pókusznak.

 

Tehát akkor most az audiofil ember jó zenét akar hallgatni, akármilyen minőségben,

vagy akármilyen zenét jó minőségben, vagy jó zenét jó minőségben?

Én ez utóbbi tippeltem volna, de ilyen eddig nem láttunk.

Link to comment
Share on other sites

Meg nem csak a zaj (engem az annyira nem is zavart be kell valljam, monnyuk főleg olyan zenéket hallgatok ahol kötelező a zaj :] ) hanem ilyen furcsa a sztereó tér ebben is. Feltételezem egy hangszert több mikrofonnal vettek fel amit aztán szétpanorámáztak, ez önmagában nem zavarna, ha pl a zongora egymáshoz viszonylag közeli billentyűi nem tök máshol lennének a térben, ráadásul mintha minden egy kicsit ellenfázisban szólna valamivel. 

Link to comment
Share on other sites

Készséggel el tudom fogadni, hogy nem baj ha szar minőségű a felvétel,

amikor a muzsikálás színvonala pótolja a minőséget.

Ez esetben viszont tényleg semmi értelme, a kábelekkel és egyebekkel való hókusz-pókusznak.

 

Tehát akkor most az audiofil ember jó zenét akar hallgatni, akármilyen minőségben,

vagy akármilyen zenét jó minőségben, vagy jó zenét jó minőségben?

Én ez utóbbi tippeltem volna, de ilyen eddig nem láttunk.

Érdekes dolgok fognak még itt kiderülni!

 

De most te ne sértődj meg Töfi. Amikor nálam voltatok és hallgattuk azokat a nektek is szépen szóló "audiofil" CD-ket. Utána, ha jól emlékszem betettünk egy zenét, amit te hoztál. Hát az ott nálam a kis lakásban is valami ordinári szar, egybemosott csörömpölés volt. Még mondtál is valamit, hogy ezek nem audiofil felvételek. Vagy rosszul emlékszem?

Link to comment
Share on other sites

"Meg nem csak a zaj (engem az annyira nem is zavart be kell valljam, monnyuk főleg olyan zenéket hallgatok ahol kötelező a zaj :] ) hanem ilyen furcsa a sztereó tér ebben is. Feltételezem egy hangszert több mikrofonnal vettek fel amit aztán szétpanorámáztak, ez önmagában nem zavarna, ha pl a zongora egymáshoz viszonylag közeli billentyűi nem tök máshol lennének a térben, ráadásul mintha minden egy kicsit ellenfázisban szólna valamivel. "

 

Igen, valóban nagyon furák a terek benne.

Link to comment
Share on other sites

Istrument!

Hogy én milyen általam jól ismert felvétellel akartam meghallgatni a számomra ismeretlen cuccodat, az most hogy jön ide?

Arról van szó, hogy amiket most mutattál, azokkal van baj rendesen és nem értjük, hogy ez mitől audiofil.

 

Amiket vittem amúgy abszolút profi felvételek voltak, de mivel nem metált hallgatsz, hanem jazzt,

meg akusztikus zenét, nyilván nem tetszett. Minden bizonnyal azt sem tudod, hogy hogyan szoktak szólni az ilyen lemezek,

de ez totál nem ide tartozik. A zaj viszont zaj, az esetleges fázisproblémák is jól felismerhető dolgok.

A felvétel minőségének semmi köze az ízléshez és egyéb dolgokhoz.

Link to comment
Share on other sites

eleve hogy lehet komolyan venni egy olyan kiadót, ami a zene helyett a hangminőséget helyezi előtérbe ? ez nekem kicsit olyan mint a parasztvakító demó videók amikkel a media marktban demonstrálják, hogy a legújabb hd tévének milyen baszabehu képfelbontása van. nem sok köze van a valódi "műélvezethez".

Link to comment
Share on other sites

Őszintén szólva én azért jöttem ide - hangosok közé - hogy jobb felvételeket szerezzek demo célokra a kábeleimhez. De azt kezdem érezni, hogy nagyon rossz helyen járok.

 

Őszintén csodálom, hogy ilyen szemlélettel: Minden szar, csak az baromi jó, amit én csinálok meg tudtok élni!

 

Az általatok lenézett hifisták közül is csak a legparasztabbja beszél úgy, kezdi azzal a mondandóját, hogy szar az, amit a másik csinál.

 

Ha valaki elhinné azt ami itt elhangzik, akkor aligha értené, hogy világ miért nem az fikázó stúdiósok felvételeit hallgatja, ha valami jót akar hallani. Én vagy 40 éve hallgatok külföldi lemezeket és azokhoz képest nagyon gyenge magyar felvételeket hallok.

 

Ha mégis vannak jó jazz, vagy más akusztikus felvételei valakinek kérem írjon nekem engem nagyon érdekelnek ilyenek és talán én is tudok segíteni az illetőnek ebben, abban.

 

Amúgy elköszönnék, érdekes volt itt lenni!

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

Instrument!

Állandóan félremagyarázod a dolgokat.

Senki nem mondott semmi ilyesmit, amiről te beszélsz.

Csupán bátorkodtunk felhívni a figyelmedet arra, hogy az általad valami csodának gondolt felvétel nem túl jó.

Ekkora zajszinttel te is tudsz zongorát felvenni egy diktafon segítségével.

Megint jössz a magyar felvételekkel, amiket itt senki nem hozott fel referenciának.

Valóban ritka az igazán jó magyar felvétel, de ez gyakran pénzkérdés és könyvet lehetne írni a témáról.

Ne menjünk bele, mert nagyon nem ide tartozik.

Egyébként ilyen szintű magyar felvételt meg biztosan lehet találni, mert ezekben semmi különleges nincsen.

Jó lenne ha felraknád a lemez többi részét is, mert érdekelne, hogy mind ilyen zajos-e.

Vagy valami másik lemezt.

Link to comment
Share on other sites

Kutakodtam kicsit és ezek a TBM lemezek korábbi LP felvételek CDs újrakiadásai. Amit én találtam azon is van zaj, bár kevesebb. Csak úgy simán fotelből hallgatva teljesen jók, nem is igazán értem hogy Instrument miért az ilyen apró technikai kütyükben keresi a jó hangzás titkát.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...