Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Amúgy meg (legalábbis jómagam) több, mint félszáz hangszer mellett, saját klubbal, stúdióval NEM vagyok ingyen kábelre rászorulva.

A kíváncsiság és a védeni akarás hajtott, amikor azt írtam elfogadok próbának egyet!!!!

 

Nincs ezzel semmi gond! Sőt, jobb lenne, ha minél több visszajelzés lenne arról, hogy ezek a kábelek hogyan viselkednek. Minden ilyen tapasztalat, vélemény, és hozzászólás elmozdíthatná valamerre a topicot. Már ha eddig kevés volna valakinek ami felgyűlt. :)

Link to comment
Share on other sites

Nincs ezzel semmi gond! Sőt, jobb lenne, ha minél több visszajelzés lenne arról, hogy ezek a kábelek hogyan viselkednek. Minden ilyen tapasztalat, vélemény, és hozzászólás elmozdíthatná valamerre a topicot. Már ha eddig kevés volna valakinek ami felgyűlt. :)

Akkor minden okés és PEACE! :D

Link to comment
Share on other sites

újabb előadás az  átveréstechnika világából:

 

 

Megjelenés ideje: 2013 dec 14

This is a video version of  Ethan & Co workshop "Lies, Damn Lies, and Audio Gear Specs" from the October 2013 AES show in New York City. Panelists are Ethan Winer, Mike Rivers, Scott Dorsey, and David Moran. This video explains how the fidelity of audio equipment is assessed and measured, and is an offshoot of my book The Audio Expert:

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

Ha átverésről kell mindenáron beszélni, akkor - bár ezzel nem leszek népszerű itt - a pro audios szakemberek felelőségéről beszélnék. Ugyanis egy audio terméket, legyen az kábel, vagy bármi más, senkinek sem köteleő megvenni. Meghallgatja és eldönti megveszi vagy sem. 

 

Viszont aki beül egy koncertre az még nem tudja mit vesz meg. Reménykedik a jó hangzásban és ha csalódik nem kéri vissza a jegy árát bosszankodva hazamegy. Hasonló a helyzet egy zene forrás pl. CD esetében, általában nem hallgatnak bele a vevők, megveszik fóliázva, aztán ha rossz a hang otthon bosszankodnak.

 

Nem tudom itt hány ember forog, akik átérzik ezt a felelősséget. Gyanítom nem sok.

Link to comment
Share on other sites

"Viszont aki beül egy koncertre az még nem tudja mit vesz meg. Reménykedik a jó hangzásban és ha csalódik nem kéri vissza a jegy árát bosszankodva hazamegy. Hasonló a helyzet egy zene forrás pl. CD esetében, általában nem hallgatnak bele a vevők, megveszik fóliázva, aztán ha rossz a hang otthon bosszankodnak."

 

Ebben történetesen egyet kell értenem.

Engem pl. nagyon bosszantanak a szarul szóló koncertek és gyakran megesik, hogy visszakérném a jegy árát, ha tehetném.

Persze az tény, hogy sok a hangosíthatatlan terem, de gyakran meg a dilettáns keverő emberen múlik a dolog.

CD-t pedig már vittem vissza pont azért, mert hallgathatatlanul szar volt,

de voltam olyan hülye, hogy látatlanban megvetten, bízva a névben.

Link to comment
Share on other sites

CD játszó ami DVD játszó, viszont a Sony egyik csúcs készüléke DVP-S7700, hangfalak Taylor Acoustic Kinizsi

 

visszaterhetünk erre ?

1) a "szekrenysorba" betett hangugarzo sokak szerint nem ajanlott elhelyezes.

2) a fül sokmindenhez hozzaszokhat

 

azaz, en ugy velelmezem, hogy a kepen latott elrendezes "szobaakusztikai hatasok miatt" hangzasbeli hibakat okoz, amikhez esetleg "Instrument" mar hozzaszokott.  Aki volt Nala, nem erzett / hallott ilyeneket, tenyleg jonak hallotta a hangot ?

 

Az biztos, hogy szobaakusztika, elhelyezes lenyegesen fontosabb, mint kabelek hatasa. 

Szerintem hangsugarzo es elhelyezese a legfontosabb egy lancban, utana jön a többi (erösitö, forras, .......................................kabelek).

 

Nekem kedvencem a http://www.stereophile.com/content/carver-challenge   (Is it possible to make a $700 "mainstream-audio" power amplifier sound exactly like a high-priced perfectionist amplifier?  - amiben Bob Carver epp a különbseg meresevel, vizsgalataval beallitotta egy erösitön egy masik tetszöleges erösitö torzitasait, hibait, es gyakorlatilag megkülönböztethetetlen hangot produkalt)

 

angol reszletek a cikkböl:

Bob explained that this would be a different kind of listening test. We would not be listening to his modified 1.0 or our own reference amplifier. We would be listening to the difference between them.

...

That first listening test in Bob's room was an ear opener. He had already achieved a surprisingly effective null—a 50dB reduction below the level measured at each amplifier's output.

...

The next day he had managed to boost that 50dB figure to 70dB, and felt ready to try some listening. By this time the difference signal between the amplifiers was audible only with an ear glued to the Rogers LS3/5A, even with the output of the amps cranked up.

Link to comment
Share on other sites

"Aki volt Nala, nem erzett / hallott ilyeneket, tenyleg jonak hallotta a hangot ?"

 

Teljesen igazad van, de mégis tök jól szólt.

Voltak alátétek alatta, tehát nem nagyon szólt a szekrény is vele együtt.

Otthoni igényes zenehallgatásra kifogástalan a cucc.

Ami nem jelenti azt, hogy professzionális  kábeltesztelésre is megfelel,

ahogy arról sokat elvitázgattunk már itt. 

Link to comment
Share on other sites

visszaterhetünk erre ?

1) a "szekrenysorba" betett hangugarzo sokak szerint nem ajanlott elhelyezes.

2) a fül sokmindenhez hozzaszokhat

 

azaz, en ugy velelmezem, hogy a kepen latott elrendezes "szobaakusztikai hatasok miatt" hangzasbeli hibakat okoz, amikhez esetleg "Instrument" mar hozzaszokott.  Aki volt Nala, nem erzett / hallott ilyeneket, tenyleg jonak hallotta a hangot ?

 

 

Szia!

 

Teljesen jogos a felvetésed a rendszerem rossz elhelyezéséről. Egyáltalán nem áltatom magam azzal, hogy ez elfogadható. Biztos, hogy nincs rendes térhatás, mert ahhoz szabadon álló hangfalak és más méretű szoba kéne. De szeretünk ebben a lakásban lakni. Ezzel együtt, ha pesti vagy, vagy jársz Pesten szívesen meghívlak egy zenélésre és beszélgetésre.

 

Arra a kérdésre, hogy a kábel számít többet, vagy az szobaakusztika nem tudok biztos véleményt mondani. Én minden kábelt beteszek a rendszerembe próbára, ha elkészül, és szoktam jelentős különbségeket hallani pl. a saját IC kábeleim között. Amit hallok a saját rendszeremben az általában visszaigazolódik ha elviszem máshoz. Különben és azt érzem ebben a topikban, hogy ti lebecsülitek a kábelminőséget, és a jó hangú kábelek úgy vannak itt beállítva, mintha szükségszerüen méregdrágák lennének, ami nagyon nem igaz. Persze itt előjön a kérdés, hogy kinek mi a drága. Én a hálózati kábeleimet 15-20 eFt-ért szoktam adni. Nagyon sok kézi művelet van ennek elkészítésében, kb. 2 estét dolgozok egy táppal, kb. 10 óra rámegy.

Link to comment
Share on other sites

Még valami a szekrénysorba rakott hangfalakkal kapcsolatban. Ilyen elhelyezésnél tényleg rázzák a hangfalak a szekrénysort és akkor szól az egész bútorzat, maszatolt lesz a hangzás. Úgy tudtam ezt kivédeni, hogy a hangfalak mögött dekopir fűrésszel kivágtam a hátlemezt és helyette felragasztottam fürészfog elhelyezéssel egy autórezgés csillapításra gyártott öntapadós, kátrányalapú lemezt. Az oldotta meg a problámát.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"A megszólalása már az első másodpercekben magával ragadott. Mintha ötvöznék egy kristálytiszta hegyi patak frissességét, gyorsaságát a Nílus, Földközi-tenger torkolatához közeli hömpölygő nyugalmával. Annyi életet vitt a zenébe, mint a hatalmas folyó a sivatag szárazságába."

100 ezer fölött van a cucc. Egy USB kábel. EGY USB KÁBEL! :D

Link to comment
Share on other sites

Elolvastam az egészet!

Sokkot kaptam! :-)

Sokkal olcsóbban megússzuk a fejlesztéseket, mint gondoltuk.

Minden műfajhoz más kábelt veszünk és az ügyfeleink felkapják a fejüket, hogy mennyivel jobbak a felvételek, mint eddig! :-)

Komolyan, még mindig nem hiszem el, hogy ilyen tesztek születnek!

Szerkesztette Gabó
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...