Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

 

Ja és a kábeleket is demagnetizálják. Valamint demagnetizáló CD! is van, demagnetizáló trackekkel!!! ("the DeMagic cleans the entire signal path of magnetism which has built up during playback due to DC leakage and other influences on all the parts used in the audio components")

Valamint a kedvencem a fából készült potisapka, aminek rezgései ellensúlyozzák a potméter által okozott torzításokat. potom 485 dollárért.

 

Amennyiben érdekli a díszes társaságot az összes jelenleg fellelhető ilyen hülyeség, akkor érdemes idekattintani:

LINK

Jómagam vettem a fáradtságot és összegyűjtöttem   :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben érdekli a díszes társaságot az összes jelenleg fellelhető ilyen hülyeség, akkor érdemes idekattintani:

LINK

Jómagam vettem a fáradtságot és összegyűjtöttem   :roadrage:

Jó kis gyűjtemény :) Még csak az első pár oldalt néztem át de hihetetlen mik vannak.

A kedvencem eddig a "hangzó" (egyszerű fakorong a közepén valami izével), azt írja a beszúrt cikkben, hogy:

"Színesebb és izgalmasabb muzsika szól, a szólamok összetettebbek és nem egy tömeget hanem precízen felépített hangszercsoportokat hallok."

Tehát mondjuk egy három szólamú fúgából egy négy szólamú fúga lesz? Mert ekkor lesz összetetteb egy szólam, máshogy nemigen :)

Link to comment
Share on other sites

vannak még gyöngyszemek, ha beindul a bolt 


furu_gt2_const_drop.jpg
 


... But as with any system component you need quality, well-engineered and built USB cables to get there.

Furutech turned its Pure Transmission engineering talents toward creating the highest quality 2.0 USB cable possible. They begin with silver-plated α (Alpha) OCC conductors and a special-grade high-density polyethylene insulation/dielectric. As illustrated below the GT2 features three-layer shielding and specially engineered 24k gold-plated USB 2.0 connectors. As with the more highly specified GT3, the cable wrap includes damping and insulating materials keeping mechanical ringing from affecting the sound. A carefully engineered clamp improves grip and keeps both mechanical and electrical distortion at bay.

The result is much as you will hear from our higher-specification GT3 USB 3.0 cable: Clear and open highs, elegant midrange textures, powerful but in-control bass, an enhanced sense of the sheer palpability of the music you’ll enjoy. The GT2 creates real musical experience from the data stored on your computer. Furutech builds each and every cable in their line the same way; optimized engineering solutions applied to advanced materials and processes, backed by utterly meticulous build quality.

Features

  • Main conductor: Silver-plated (Alpha) OCC Conductors
  • Main Insulation: Special-grade high-density polyethylene
  • 3-layer shield construction for improved noise insulation
  • Connectors: Furutech-engineered 24k gold-plated USB series Connectors
  • The best damping and insulation materials for improved frequency extension and tonal balance
  • Cable Types
    • GT2 USB-A (Type A-A) / USB-B (Type A-B) / USB-mini B (Type A-mini-B)
  • Cable Lengths
    • 0.6m (2ft) / 1.2m (4ft) / 1.8M (6ft) / 3.6m (12ft) / 5.0m (16.5ft)
    • 7.0m (23ft) and 10.0m (33ft) by request

About Furutech
Furutech makes a wide variety of high performance 15A and 20A A/V cable and power connectors and parts, as well as distribution/filtering products like the new 120Hz standard xv1.3 HDMI cable, Ag-12 Silver Tonearm Cable, Pure Power 6, e-TP4+4, e-TP609, e-TP619 and e-TP60 Power Distributors, and e-TP80 Power Filters, deMag Disc and Cable Demagnetizer, the deStat, a fan-driven, Balanced Ion Drive device for totally eliminating static from LPs and CDs, DF-2 LP Flattener, lightweight and stylish FRD Room Diffusion Panels, PC-2 Disc Pure Cleaner, and their own very special NANO Liquid Contact Enhancer, plus even more fine cable and OEM products.

 

csodálatos termékei vannak a cégnek (mijajza "Balanced Ion Drive", gugli csak starwars-os linkeket dob) további infók
a sokatmondó nevű http://kacsa-audio.hu/furutech -n , riszpekt a cégnek, ezzel domén névvel eladni valamit :D

és a szokásos anyázás http://www.avguide.com/review/furutech-gt2-usb-cable-playback-26 erről is 

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

csodálatos termékei vannak a cégnek (mijajza "Balanced Ion Drive", gugli csak starwars-os linkeket dob) további infók

a sokatmondó nevű http://kacsa-audio.hu/furutech -n , riszpekt a cégnek, ezzel domén névvel eladni valamit :D

és a szokásos anyázás http://www.avguide.com/review/furutech-gt2-usb-cable-playback-26 erről is 

 

Ebben a boltban a saját fülemmel hallottam azt, hogy egy másik vásárlónak azt ajánlotta az eladó, hogy érdemes a hálózati média lejátszóhoz minőségi UTP kábelt venni, mert jobb lesz a hangja, sőt a számítógéphez is érdemes, mert még a színeken is észre lehet venni internetezés közben. Ha nem hallom a saját fülemmel nem hiszem el. Pedig szerettem volna feltenni néhány kérdést IC kábelekkel kapcsolatban, de miután ezt hallottam, csendben fizettem az XLR csatikért és sietve távoztam.

Szerkesztette AMDFan
Link to comment
Share on other sites

"... sőt a számítógéphez is érdemes, mert még a színeken is észre lehet venni internetezés közben."

Ez nagyon durva! Félő, hogy sok ilyen van az összegyűjtött csodaketyerék között is.

Az a "hangzó" pl. valóban elképesztő.

Ez tényleg az a kategória, amikor TV-n keresztül leveszik rólad a rontást, ha betelefonálsz.

Én büntetném mindkettőt.

Link to comment
Share on other sites

viszont EEVblog-ot nem ismertem ( http://www.youtube.com/user/EEVblog/videos ), ezért már megérte ide tévedni :)

 

témával kapcsolat bejegyzése :

 

(próbáltam bárminemű komolyan vehető videót találni a témában, háát nem sikerült, akinek igen plíz csatolja ide, thx)

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

Ebben a boltban a saját fülemmel hallottam azt, hogy egy másik vásárlónak azt ajánlotta az eladó, hogy érdemes a hálózati média lejátszóhoz minőségi UTP kábelt venni, mert jobb lesz a hangja, sőt a számítógéphez is érdemes, mert még a színeken is észre lehet venni internetezés közben. Ha nem hallom a saját fülemmel nem hiszem el. Pedig szerettem volna feltenni néhány kérdést IC kábelekkel kapcsolatban, de miután ezt hallottam, csendben fizettem az XLR csatikért és sietve távoztam.

És akkor az amd vagy az intel proci szól jobban vagy van dedikált hifi processzor is?

Link to comment
Share on other sites

Instrument írta tegnap:

"Zeneszerető emberek vannak, akiket meg Te hifista névvel jelölsz,
azok megpróbálják a zenét az eredetihez minél jobban hasonlító hangzással élvezni."

 

Ha valóban ez a cél, akkor a sok hókusz-pókusz helyett csak venni kell egy komolyabb hangkártyát.

Otthoni zenehallgatásra pl. egy Apogee Duett biztosan kiváló megoldás.

Mint azt tegnap leteszteltem a CD-n a kezedbe kapod az eredeti master wav fájl, amiből a CD készült.
E
nnél jobban nem tudsz hasonlítani az eredetihez.

A jó minőségű kábeleket természetesen nem gondolom hókusz-pókusznak,

csak az Earformance által belinkelt ezoterikus kütyükre célzok.

Link to comment
Share on other sites

muhaha ez a hangzó nagyon vicces, nagyfaterom asztalos, fa díszdobozokat készít, és ő készítette a képen is látható dobozkát a hangzóhoz (és talán a kis fa korongot is, de ebben nem vagyok biztos). Annó mikor a megrendelésekkel kapcsolatban bejárt az öreghez az Eleven Hang feltalálója váltottam vele néhány szót a dologról :D Nem gondoltam volna, hogy itt fogok belebotlani a nagyfater termékeibe :D

(a tisztánlátás kedvéért a nagyfaternak semmi köze a "hangzókhoz" pusztán tőle rendelték a "csomagolást")

Link to comment
Share on other sites

Úgy látszik van aki keményen kihasználja, hogy az átlagember nem sokat tud az elektronikáról, a digitálisról meg aztán főleg semmit.

Lehet, hogy én is elkurvulok és kitalálok valami orbitális baromságot.

Valószínűleg többet lehetne vele keresni, mint a stúdiózással. :)

Könnyebb lenne a dolgod, abban biztos lehetsz. 

A teleshop jellegű műsorok tele vannak ötletekkel, hogyan lehet hiszékeny emberek pénzésből megélni.

Ebből következik, ha olyan kábelt találsz fel, amelyik zenehallgatás közben fogyaszt vagy eltünteti a narancsbőrt, nagyon hamar milliomos lehetsz:-)

Link to comment
Share on other sites

Nem kell túlspirázni. Fakockára ráragasztva egy vasgolyó, az oldalára ráírva hogy Highland Referce Audio Systems, meg rábiggyeztve egy baszom húzós árcédula, kész is a legújabb csoda rezgéselnyelő hangfal (bocsánat, hangsugárzó) alátét. Év poénja lenne olvasgatni róla a fórumos review-kat. "Nálam bevált. A magasak szárnyra kaptak, a mélyek határozottan érthetőbbek lettek, azon kapom magam, ha kiveszem az alátéteket, nincs is kedvem tovább hallgatni a muzsikát. Működik !"

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ma volt egy kis időm jobban belenézni ebbe a belinkelt fórumba.

Hát, halljátok, teljesen elképesztő dolgok vannak benne!

Egy esetleges audio mythbusters sorozathoz egy életre elegendő a téma.

 

A magam részéről röviden összefoglalva megint csak azt tudom mondani, hogy ha nem jó a rendszer,

akkor venni kell egy jót, nem pedig varázsolni.

Pl. az RCA csatlakozás egy gagyi dolog, talán csak a régi Tuchel rosszabb megoldás nála.

Helyette vegyünk olyan cuccokat, aminek a környékén sincs RCA csatlakozó.

Minek ebbe százezres kábeleket tömködni?

Persze, legyen jó minőségű a kábel, de egy szint után értelmetlen a dolog, mert csak hangszínszabályzónak használják

a különféle jó kábeleket. Persze a tudtukon kívül. A lényeg, hogy hangszínszabályzásra az EQ való, nem a kábel.

Nyilván sok hasonló dolgot lehetne találni egy HIFI cuccban.

Link to comment
Share on other sites

Locus Design Cynosure V2 USB kábel ( $3,500 USD 1.5m, minden további láb  $900 USD )  jellemzése : 

 

Everything sounds more forward, clearer, sharper, more focused and just damn better; it's the equivalent of a component upgrade. You can hear how much fun Paul Simon had making this record; and to address other forms of music, let me return to the ever popular "John Ward: Consort music for five and six viols" by Phantasm, a 24/192 download from Linn. The strings has an analog like warmth to them and everything became genuinely harmonious, like I would expect from a good phonograph cartridge; in fact, I was so moved by the sound of the Cynosure v2 that I played the 24/96 download of The Köln Concert by Keith Jarrett through my Woo 22 headphone amp and Whiplash Audio TWag v2 balanced Beyerdynamic Tesla T1's (the hour was getting late) and could hear the harmonics and overtones of the piano reaching for the sky while still maintaining a quality of musical integrity and catching each note that Jarrett played with a Koetsu-like clarity (and I mean the original Koetsu). It's about as close to the thrill of driving a Porsche 944 down highway 101 as I've ever gotten while listening to modern jazz on a home stereo system.

http://www.positive-feedback.com/Issue56/cynosure.htm

 

wtf ... de tetszik a plasztikus leírás róla :)

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

Szeretnék elmondani valamit, amit talán a legelején kellett volna.

 

Itt úgy tűnhet a felületes olvasónak, hogy én képviselem,vagy védem a méregdrága audiofilnek kikiálltott kábeleket és a furcsa kiegészitő, hangzás javító elemeket. Pont ellenkezőleg.  Az én kábeleimnek semmi köze sincs a méregdrága audiofil kábelcsodákhoz. Az AVX-en rengeteg vitám volt amiatt, hogy egy olyan kábel fejlesztési szemléletet követek, amely teljesen idegen az ottani DIY készítők szemléletétől, ami gyakorlatilag a nagy kábel gyártók (Nordost, Sciltec, Cardas) termékeinek a koppintása.

 

Az én kézzel gyártott kábeleim kizárólag nagyon régi, vissza rendeződött szemcseszerkezetű rézdrótból készülnek. Csak pamut vagy teflon szigetelést használok. Az én kábeleim nem a szemnek készülnek, nincsenek rajtuk vastag műanyag bevonatok, mert azok csak tompítják a hangot. Az elv, hogy minél kevesebb anyag legyen a huzalok körül.

 

Nem használok egyetlen kivétellel (USB táp vonalak) árnyékolást. A zaj elleni védelemre egy speciális huzal szerkezetet használok, amit évek alatt fejlesztettem ki. 

 

Nem utolsó sorban a kábeleim olcsók, és csak úgy adom el azokat, ha én is hallottam a hangjukat az érdeklődő rendszerében. Más szóval elmegyek mindenkihez még vidékre is és ennek köszönhetően sok esetben az derül ki, hogy egész más kábelt kell cserélni, nem ott lehet a hangon igazán javítani, ahol a tulaj gondolta.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ez abszolút lejött nekem és a beírások zöme szerintem nem is konkrétan neked szól,

csak sok minden előkerült itt a téma kapcsán és ezek a varázs cuccok eléggé meglepték itt a jónépet. :)

A kábeleid kifejezetten érdekelnek, hogy mit mutatnak stúdió körülmények között.

Egyébként ha megnézed a drága stúdiókábeleket, akkor látod, hogy ott sem a sztenderd megoldásokat

alkalmazzák. Ennyi erővel simán te is kikísérletezhetsz jól szóló kábeleket.

Link to comment
Share on other sites

Szeretnék elmondani valamit, amit talán a legelején kellett volna.

 

Itt úgy tűnhet a felületes olvasónak, hogy én képviselem,vagy védem a méregdrága audiofilnek kikiálltott kábeleket és a furcsa kiegészitő, hangzás javító elemeket. Pont ellenkezőleg.  Az én kábeleimnek semmi köze sincs a méregdrága audiofil kábelcsodákhoz. Az AVX-en rengeteg vitám volt amiatt, hogy egy olyan kábel fejlesztési szemléletet követek, amely teljesen idegen az ottani DIY készítők szemléletétől, ami gyakorlatilag a nagy kábel gyártók (Nordost, Sciltec, Cardas) termékeinek a koppintása.

 

Az én kézzel gyártott kábeleim kizárólag nagyon régi, vissza rendeződött szemcseszerkezetű rézdrótból készülnek. Csak pamut vagy teflon szigetelést használok. Az én kábeleim nem a szemnek készülnek, nincsenek rajtuk vastag műanyag bevonatok, mert azok csak tompítják a hangot. Az elv, hogy minél kevesebb anyag legyen a huzalok körül.

 

Nem használok egyetlen kivétellel (USB táp vonalak) árnyékolást. A zaj elleni védelemre egy speciális huzal szerkezetet használok, amit évek alatt fejlesztettem ki. 

 

Nem utolsó sorban a kábeleim olcsók, és csak úgy adom el azokat, ha én is hallottam a hangjukat az érdeklődő rendszerében. Más szóval elmegyek mindenkihez még vidékre is és ennek köszönhetően sok esetben az derül ki, hogy egész más kábelt kell cserélni, nem ott lehet a hangon igazán javítani, ahol a tulaj gondolta.

Annyira eljössz vidékre, hogy még válaszolni se tudtál, hogy meghallgatnék szívesen 2 kábel közti különbséget.

Link to comment
Share on other sites

Miután tisztáztuk a meghallgatás lehetőségét Wendelmar-al, másokat is biztatnék erre, különös tekintettel arra, hogy a hét végén elkészült két új tápkábel változat, amit nagyon szívesen tesztelnék érdeklődőknél.

 

Az eddigi beirásokban, ha jól emlékszem esett egy két szó a készülék alátétekről is. Tudom sokan ezeket is a lehúzásra szolgáló kiegészítők körébe sorolják, de azért ez nem egészen egyértelmű. Én is dobtam már ki 15 eFt-t egy acélgörgős, üveg szerkezetre ld. alább. 

 

post-4921-0-25096400-1383496577.png

 

Viszont minden kipróbálva eljutottam a grafit alátétekhez. A grafit egy elég titokzatos anyag, látszólag merev, tehát nem várható tőle semmiféle rezgés csillapítás, viszont kristályrács rétegei egymáson igen könnyen elmozdulnak. Nekem ez nagyon bevált, aki kipróbálná, szívesen adok kölcsön egy készletet készülék lábak alá tehető grafit lapokból. Én nem árulok ilyeneket, de tudok forrást ajánlani!

Link to comment
Share on other sites

Nem írtad le, hogy mihez használod az alátétet.

Bakelitnél simán számíthatnak ezek, mivel elektromechanikus a szerkezet.

CD-nél viszont kizártnak tartom, biztosan átverés.

A leírt tesztjeim szerintem teljesen egyértelműen bizonyították.

Hacsak nem tudod vele befolyásolni az órajelet, ami viszont kizártnak tűnik,

de minimum SCI-FI kategória.

Annyit tegyél meg egyszer, hogy vedd fel a CD kimenetét alátéttel és anélkül és rakd fel valahová a két fájlt,

hogy meghallgassuk. Ebből minden kiderül.

Link to comment
Share on other sites

Üdvözöm az urakat!

 

Nem teljesen a témában de a digitális hangrögzítésről szeretnék némi elmélkedést indítani, ha már annyira le lett szólva az analóg, meg hogy a CD már űberkirály minőség:

 

No szóval ugye a 44100Hz-t mindenki vágja, csak a ugye azzal is tisztába kell lenni, hogy ez micsoda - másodpercenként ennyi ponton veszünk mintát a jelből -- vagyis a legnagyobb frekvencia, amit ábrázolni tud, az 22050Hz. Ilyenkor van 2 eltérő hangerő-pont, legyen A és B, a jel ekkor: ABABABABABAB és ha A =/= B, akkor kapunk egy jelet. De ez milyen jel ugyan? Szinusz? Háromszög? Négyszög? Fűrész? Ennyiből nem lehet megmondani, de valamit mégis csinálni kell, legvalószínűbb a "kösd-össze-a-pontokat" módszer szerint háromszög -- ill a kimeneti szűrő hatására tompul valami szinusz szerűséggé...

22050Hz-től nagyobb frekit pedig képtelenség előállítani ebből.

Igen ám, de ilyen frekit pontosan van-e esély egyáltalán rögzíteni? Ha egy negyed-fázissal odébb indul a mintavételezés, ugyan mi lesz az eredmény? Pont bele a lyukakba: 0000000... Ok ez sem olyan könnyen belőhető. Mindenesetre az nyilvánvaló, hogy peak-to-peak helyett valahol középütt lesz a minta -> csökken a dinamika.
Láttuk a 22050Hz-t... de mi a helyzet pl 22049Hz-cel? Vagy 22000Hz-cel? Hát nem nyilvánvaló?! Ilyet nem lehet teljes biztonsággal leírni, helyette csak az ABABABA ... között néhol van AA illetve BB...

Gyerünk lejjebb, 11025Hz már 4 ponttal leírható --- még mindig nem lehet a szinuszt a háromszögtől megkülönböztetni... de még itt is szinte csoda kell, hogy peak-to-peak legyen a felvett jel, ne pedig valami négyszög-fűrész-szerű jel.

Még egy lépés vissza, 22050 és 11025 között 16537,5Hz -- csak azért hogy legyen valami nem 2 egészszerese -- itt minden görbéhez 3 pont tartozik  --- és itt is a gond: egy szinuszt hogy lehet 3 egyforma darabra vágni, hogy még valamelyest felismerhető legyen? Hát sehogy! Semmilyen trükközéssel nem lehet mást, csak fűrész jelet visszanyerni a szinuszból (fele 11025Hz, másik fele 22050Hz) és a peak-ek se lesznek rendben.

Remélem belátható, hogy a nagyobb frekvenciákon elég pontatlan már a hang leírása.

 

 

Tehát hogy nincs értelme a 96 vagy 192kHz-nek... ezek szerint mégis van! Régen én is kételkedtem benne, de mikor ezt a korábbi folyamot végiggondoltam, rá kellett jönnöm, hogy nem volt igazam. Tehát még ha nem is megy ki 48 vagy 96kHz a kimeneten, mert megfogja a kimeneti szűrő, van értelme, mert pontosabban tudja a jelet leírni a nem is annyira extrém magasakban!

 

Analóg esetben igaz, nincs ekkora precizitás, de pl fázis-csúszások, vagy bizonyos frekvenciák nem változtatják úgy meg a tárolt jelet.

Adalékként a bakelit készítésekor biztos jobb minőségű DAC-on megy keresztül, mint egy átlag földi halandó tulajdonában lévő cucc.

 

 

Analóg jelek null-tesztjéhez tehát valami sokkal komolyabb eszközt tessék beszerezni: oszcilloszkóp, spektrum-analizátor.... még stúdió-kártyák is elég pontatlanok ezekhez képest. Ott már biztos tetten lehetne érni az eltéréseket, nem kell mindenféle humbug, hogy nem mérhető!

 

 

A tudomány pedig igenis kezdi beismerni, hogy bizony nem tud mindent, ezért folynak a kutatások! De azért a hallható frekvenciatartomány már elég jól ismert... annyira nagy titkok, csodák már nem születnek itt. A technika az, ami változik:

-elektrosztatikus hangszórók - http://en.wikipedia.org/wiki/Electrostatic_loudspeaker

-ultrahangos hangszóró - http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Spotlight
-plazma hangszóró - http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_speaker

ezek mind többet tudnak a sima hangszóróknál, és még csodakábel sem kell...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...