Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Persze, valóban össze-vissza változik, de az meg egy teljesen téves elképzelés,

amit amúgy sokan gondolnak, hogy a keverőnél szól a legjobban.

Egy amatőrnél talán, aki nem foglalkozik a közönséggel.

Én mindig a teljes területet bejárom, még buli közben is és igyekszem úgy

összehozni, hogy mindenhol élvezhető legyen.

Szar termekben ez sajnos lehetetlen, ott max az első 10-15 méteren lehet

valami hallgathatót csinálni. Ott már a pultnál is annyira zeng a legtöbb esetben, hogy ott is rossz.

Elöl viszont akár tök jó is tud közben lenni.

Link to comment
Share on other sites

A különbség a Hi-Fi-s és köztetek abban van, hogy Ti olyan zenét (felvételt, hangosítást) csináltok, ami nektek tetszik. Tehát saját. egyéni izlés. A hi-Fi-s is a saját füle szerint válogatja össze a rendszerét (persze van a pénz korlát itt is). Ez is saját izlés.

 

A baj ott van, hogy amig a Hi-Fis magának csinál jót vagy rosszat, addig Ti sajnos nem csak magatoknak, hanem egy jóval szélesebb közönségnek.

 

Magam úgy keveredtem ide, hogy valamikor tavasszal voltam egy jazz koncerten, ahol olyan rossz volt a hang, hogy az első számoknál kezdtek felállni az emberek és mentek az üres hátsó sorokba. Volt olyan hangszer pl. a zongora, amit nem lehetett hallani, a dob meg szinte szétverte az ember fejét. Szünetbe oda mentem a sráchoz aki hangosított és elmondtam neki ezt. Nagyon normálisan megköszönte a véleményt, variált a beállításokkal. Sokat javult a hang, a végén vastaps lett.

 

Tehát ez a gyerek figyelt rám, a hallgatóra és korrigált. Én itt azt érzem, hogy Ti itt valami rossszul értelmezett szakmai fölénnyel söpörtök le mindent, olyan dolgokat is, amit igazán nem is hallottatok. Pedig, mivel elvileg Ti másoknak, másokért dolgoztok, nagyon nyitottnak kéne lennetek.

 

Ennyi erővel meg lehetne vásárolni a kész hangsávokat és maga a hallgató keverné össze saját magának.

Megint másik, hogy sok olyan hangosításos egyén van akit én is elhajtanék.

Link to comment
Share on other sites

Nem akarlak megbántani Instrument, de az az oldal gyenge elméjüeknek szánt maszlag. A hatás amit részletez, kábé annyit számít, mint a galaktikus háttérsugárzás. A legszebb, hogy elmagyarázza bakker, hogy mért jobb az aranyozott hálózati dugasz. Na azon beszartam. Te ezeket az irtózatosan nagy baromságokat tényleg beveszed?

Erre ne is várj választ, nem fog jönni.

A LessLoss előtt pedig le a kalappal....mármint a marketingesük előtt, a márkanév is zseniális! :-)

Sokan linkelik referencia gyanánt, holott csak a tökhülyék előtt nem egyértelmű, hogy itt a vakítófaktor a maximumra van tekerve.

Szerkesztette earformance
Link to comment
Share on other sites

"Méghogy nincs mélye, áh!"

 

Hát akkor gyári hibás volt, amit tesztelni küldött a forgalmazó.

Ami itt volt, az egyértelműen jóval vékonyabban szólt, mint az 580 és a 650.

És nem csak én szerintem.

Attól még szólhatott rajta a 30-40Hz, ami a többin nem, de ez önmagában még semmit sem jelent.

A lényeg, hogy én nem tudtam vele mit kezdeni.

A zenehallgatást nem élveztem benne. Munkára pedig csak részben lett volna alkalmas.

i

Link to comment
Share on other sites

A tápkábel mizéria azért értelmezhetetlen számomra, mert bejön a cucc vagy 50-60 méter elég szar kábelen,

azután beraktok 1-2m iszonyat drága jó minőségű kábelt, majd tovább megy a készülékben a trafókig valami kis vékony, semmliyen kábelen.

Innentől kezdve értelmetlennek gondolnám a drága kábelt, mert a kábelre abszolút igaznak kellene lenni

a leggyengébb láncszem jelenségnek.
Vagyis, ha egy szar kábel van a rendszerben, akkor szar lesz az egész, hiába jó a többi.

Eddigi tapasztalataim szerint ez igaz is.

Bár én gitárkábeleket teszteltem alaposabban, nem tápkábeleket, ez tény.

Éppen ezért nyitottan állok a kérdéshez, de várnék egy nulltesztet.

Link to comment
Share on other sites

Na ez most kicsit hosszabb lesz...mert szeretném, ha megértené a fórumozó tagság, hogy MIÉRT VITÁZOK.

 

Elsöször is, a "hifi"-stákról egy rövid szösszenet. Van egy nagyon régi és öreg kedves barátom, aki számomra példaként szolgál a jó "hifista" kategóriához. Imád szerelgetni és imádja a jó muzsikát. Villamosmérnök volt annak idején, ergo nem véletlen a hobbi választása. Szép komótosan építget, átalakítgat magának ezt azt. Mindig kérdezgetett és mutogatta a cuccait, mert kiváncsi is volt, meg büszke is egy egy elkészült kütyüjére. Érdekes, ö soha nem demagnetizált, nem csinált UFO összesküvés elméletet a kábelezésböl. Nem csinált ugyan semmi "világmegváltó" motyót, de néha egész meglepö dolgokat összerakott fillérekböl. Igényes volt a cuccával, vigyázott rá. Tisztességes kábelei, jól összeszerelt dolgai voltak. Nem csilliárdokért vett ultrahighend, de egész élvezhetöen szólt, még stúdiós füllel is. De a lényeg, nem volt boldogtolan és élvezte az egészet. Én ezzel a hozzáállással tudok igazán azonosulni.

 

Amit viszont mindenben rettenetesen rühellek, az a kóklerság. Föleg az, mikor áltudományos dolgokkal támasztanak alá mindenféle irdatlan baromságot. Aztán ezzel vezetik és húzzák le a jóhiszemü érdeklödket. Mi itt a HITSPACE-ben kínosan ügyelünk arra, hogy letesztelgessünk/kipróbáljunk mindent amit csak képesek vagyunk, hogy a vevöinknek REÁLIS képet és tanácsokat adhassunk, ne holmi marketing rizsát. Ez nagyon fontos, mert ha az ember tisztességes információkhoz jut, és nem cseszi el az éveit a hülyeségben bóklászva mire rádöbben mekkora lóvá tették, még esélye is lehet valami hasznosat csinálni az életben, "viheti valamire". Ez egy nagyon fontos dolog, mert tölünk nyugatabbra ez az egyik tényezöje annak, hogy ök ott tartanak, mi meg itt.

 

Személy szerint engem hidegen hagy, hogy ki mekkora hülyeségekben hisz, szíve joga. Azt viszont nem fogom hagyni, hogy a jóhiszemü embereket félrevezessék, pont itt és nyilvánosan. Teljesen jogosnak gondolom tehát, hogy ész érvekkel és tudományos módszerekkel támasszuk alá "elméleteinket". Amíg erre képtelenek vagyunk, addig az "elmélet" marad fikció kategória, s így is kezelednö.

Link to comment
Share on other sites

A különbség a Hi-Fi-s és köztetek abban van, hogy Ti olyan zenét (felvételt, hangosítást) csináltok, ami nektek tetszik. Tehát saját. egyéni izlés. A hi-Fi-s is a saját füle szerint válogatja össze a rendszerét (persze van a pénz korlát itt is). Ez is saját izlés.

 

A baj ott van, hogy amig a Hi-Fis magának csinál jót vagy rosszat, addig Ti sajnos nem csak magatoknak, hanem egy jóval szélesebb közönségnek.

 

Magam úgy keveredtem ide, hogy valamikor tavasszal voltam egy jazz koncerten, ahol olyan rossz volt a hang, hogy az első számoknál kezdtek felállni az emberek és mentek az üres hátsó sorokba. Volt olyan hangszer pl. a zongora, amit nem lehetett hallani, a dob meg szinte szétverte az ember fejét. Szünetbe oda mentem a sráchoz aki hangosított és elmondtam neki ezt. Nagyon normálisan megköszönte a véleményt, variált a beállításokkal. Sokat javult a hang, a végén vastaps lett.

 

Tehát ez a gyerek figyelt rám, a hallgatóra és korrigált. Én itt azt érzem, hogy Ti itt valami rossszul értelmezett szakmai fölénnyel söpörtök le mindent, olyan dolgokat is, amit igazán nem is hallottatok. Pedig, mivel elvileg Ti másoknak, másokért dolgoztok, nagyon nyitottnak kéne lennetek.

Nekem úgy tűnik, hogy kezd átmenni a dolog személyeskedésbe. 

Ne felejtsük el, hogy a muzsika nem attól hat, hogy mennyire jó lehallgatón élvezik. A rossz minőség tud rontani az élvezeten, de azért még mindig inkább hallgatok Chopint Rubinstein előadásában, recsegős minőségben, mint mondjuk szuper hifi felvételen Lang Lang-tól. És teljesen közömbös, hogy milyen a kábel, mert a hangminőség mai mércével csapnivaló.

 

A pop iparban készült termékeket pedig sokkal inkább a hallgatók nyomják arra szintre, ahol van, mint a muzsikusaink, hangmérnökeink. Erre van igénye a fizetőképes többségnek. A magyar könnyűzenei élvonal tele van magasan képzett és nagyon tehetséges zenészekkel. Mégis a legtöbb lemezüket DJ-kel kell megreszelni, mert máshogy nem játszák a rádiók. Vajon miért? Mert a kedves hallgatónak ez kell. Most az undergrand végletről ne beszéljünk.

Egyébként pedig ez nem magyar jelenség, hanem globális, ahogy most szokás fogalmazni.

 

Szerencsére közben vannak gyöngyszemek, bőven. Tessék meghallani őket és nem sajnálni fizetni a termékükért, hiszen ebből élnének.

Ha nem fizet érte senki, akkor csinálnak tömegfost, amiért viszont sorba állnak.

Link to comment
Share on other sites

Engedtessék meg nekem, hogy elmondjam a véleményem. Nem vitázni akarok, csupán leírni pár év tapasztalatát néhány mondatban. Előre mondom, hangmérnökként dolgozom a 10 millió hangmérnök országában. Nem vagyok hangmérnök, csak akként dolgozom. Mint ahogy Magyarországon egy kezemen meg tudnám számolni az igazi hangmérnököket, akik ezt magas szinten tanulták az iskolában anno.  Eredeti szakmám villamosmérnök. 

Legnagyobb hobbim a hifizés (műszaki oldalról közelítve), hifis építések és szakmámból kifolyólag nagyon érdekel a pro audio. A stúdió monitorok és aktív hangfalak tesztelésével, kutatásával, vizsgálatával, méréseivel töltöttem az elmúlt néhány évet. Sok mindent láttam, sok mindent hallottam ezalatt olyannyira, hogy 1-2 éve saját fejlesztésű aktív monitorok készítésébe fogtunk. 

A hifi 2007-ben szippantott be gőzerővel. Mondanom sem kell milyen volt a hozzáállásom villamosmérnökként és aktív pákászként a vezetékeknek és alkatrészeknek hangra gyakorolt hatásával kapcsolatosan... Nem hittem benne. Egyáltalán. Drót...drót.... réz... réz... egyforma. Rengeteg összehasonlító szeánszra jártam, de nem voltam hajlandó elfogadni vagy befogadni a tényt. Azt hajtogattam, hogy amit nem tudunk mérni az nincs. Márpedig két kábel közti hangi különbséget mérni igen nehéz. Az összehasonlításokon nem hallottam különbséget, hiába mondta bárki is nekem, hogy: "Na? Ugye hallod?

Nem. Utóbb kiderült, hogy azért mert egyszerűen nem hittem el, hogy van különbség. Pedig van! Akkor jöttem rá, mikor szabad óráimban elkezdtem itthon, már elég nívós rendszerben többféle kábeleket hasonlítani. Senki nem kellett hozzá. Annak semmi értelme, mikor 1 birka elkezdi mondani a tapasztalatait egy szeánszon, és utána bólogat a másik 9. Nem. Ezt egyedül, nyugodt körülmények között, koncentráltan kell kipróbálni, jól ismert rendszerben és nem 1-2 perces ki be dugom húzogatom tesztekkel.  

akkor érzed mit tud igazán egy kábel vagy alkatrész, mikor azt hallgatod napokig, hetekig, majd cserélsz! Nem mondom hogy a különbségek eget verők, de butaság lenne tagadnom, hogy ezt meg lehet hallani. Ennek ellenére sosem költöttem sok tízezreket kábelekre, sokkal fontosabbnak tartom a minőségi készülékek alkalmazását, és azok összekötését minőségi de árban korrekt kábelekkel. Manapság is "egyszerű" , de tisztességes minőségű Klotz kábelekkel dolgozom!

Én azt tapasztaltam, hogy hallhatók a nem mérhető dolgok. Rohadtul nem akarok ebből vitát. Akár hülyének is nézhettek, de ugyanúgy megvetem a mérésektől és paraméterektől elvadult technicista embereket, mint a magukat mindent meghallónak hirdetett, milliókat kábelekre költő és állandóan nyughatatlan, komponenscserélgető  seggfej hifistákat.

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

A tápkábel mizéria azért értelmezhetetlen számomra, mert bejön a cucc vagy 50-60 méter elég szar kábelen,

azután beraktok 1-2m iszonyat drága jó minőségű kábelt, majd tovább megy a készülékben a trafókig valami kis vékony, semmliyen kábelen.

Innentől kezdve értelmetlennek gondolnám a drága kábelt, mert a kábelre abszolút igaznak kellene lenni

a leggyengébb láncszem jelenségnek.

Vagyis, ha egy szar kábel van a rendszerben, akkor szar lesz az egész, hiába jó a többi.

Még azt a többször (Silk által is) elhangzott fontos megállapítást - ami felett az ellen oldal mintha folyamatosan elsiklana - fűzném ehhez is (meg még sok előző hozzászóláshoz is) miszerint nem feltétlenül az a helyes irány, ha a kábellel akarunk kiváltani olyan funkciókat, amiket eredetileg mással kellene. Vö. "Minden legyen az, ami. A krumplileves legyen krumplileves, elvtársak!" A kábel meg kábel. Továbbítsa a delejt, ne pedig zabolázza.

Link to comment
Share on other sites

Ezek peidg már lehet, hogy nagyon elvetélt, vad gondolatok, de picit a CD vs LP és a hasonló ügyek kapcsán is vannak olyan érzéseim, hogy miért nem jó az az irány, hogy élünk a digitális média - pontos reprodukció szempontjából felmutatott - technológiai vívmányaival, és az egyéni ízlésfaktort (vinyl + cső "meleg" hangzása) nem a bonyolult - kavicsokkal, meg egyéb ezoterikus csodákkal tarkított - lejátszási lánnccal, próbáljuk meg elérni, hanem adott esetben cél effektekkel (harvder/szoftver). Pl. pakolok a lánc végére "allgemein" eq-t, excitert, expandert/compit, reverbet, a saját ízlésem szerint. Nem tudom, történtek-e már egyáltalán ilyen irányú kutatások/fejlesztések, és ha igen, akkor milyen eredménnyel. (Pl. egy lemezjátszó + egy csöves erősítő hatását komplexen emuláló célhardver/-szoftver.) Elhangzott, hogy valaki nem szereti a stúdió monitor linearitását. Ezt egy eq-val nem lehet pl. saját ízlésre alakítani? Ez persze tudom, hogy ettől sokkal bonyolultabb, és millió más is közrejátszik (pl adott esetben többé-kevésbé hibátlan szoba akusztikát is feltételez a dolog, ami elég nehezen kivitelezhető), csak maga az alapelv motoszkál ott néha bennem. Hogy oké, hogy az LP-t csöves jószággal jobb hallgatni, de ugyanezt a hatást nem lehetne-e valahogy másképp elérni digitális médiával is. (Részben akár már a hanghordozónál, azaz a masterelt anyagnál).

Ja és azt azért még jelezném, hogy én sem hangmérnök, sem egyéb szakember, sem hifista nem vagyok. Csak egy a téma iránt picit több érdeklődést mutató átlagember.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

A pop iparban készült termékeket pedig sokkal inkább a hallgatók nyomják arra szintre, ahol van, mint a muzsikusaink, hangmérnökeink. 

 

Ez ugyanaz mint a kertévék színvonalának problémája. Tyúk-tojás kérdés. Vajon erre van igény vagy szimplán ezzek butítják a "parasztot" ?

 

Szerintem nem B. József vízvezetékszerelő és neje kéri a hangmérnököket hogy kompizzák szét a zenét meg a producereket hogy rakjanak alá akkora 4/4 kicket, hogy rúgja széjjel a ház oldalát. 

 

/on

Link to comment
Share on other sites

Pont olyan ezeket olvasni, mint kocsmában lenni. Tizenhatszor tettetek már pontot a téma végére, de valaki a beszólásával mindig egy új lendületet ad neki.

Aki még egyszer post-ol az buzi.

Link to comment
Share on other sites

Ez ugyanaz mint a kertévék színvonalának problémája. Tyúk-tojás kérdés. Vajon erre van igény vagy szimplán ezzek butítják a "parasztot" ?

 

Szerintem nem B. József vízvezetékszerelő és neje kéri a hangmérnököket hogy kompizzák szét a zenét meg a producereket hogy rakjanak alá akkora 4/4 kicket, hogy rúgja széjjel a ház oldalát. 

 

/on

 

Állítólag az a buzi akit loszmenem-nek hívnak. Téged loszmenem-nek hívnak? :D

Na jó a viccet félretéve, szerintem kell egy bizonyos szintű zenei műveltség ahhoz, hogy az ember túllépjen az átlagos popzenén. Nem feltétlenül zenei tanulmányokra gondolok ezalatt, hanem mondjuk rengeteg zenehallgatásra. Én nagyon sok zenét hallgatok, és felszökik a vérnyomásom ha meghallok egy kertévés popzenét. De aki hetente 3 számot hallgat meg, azt is háttérzenének, azokat nagyon könnyű megfogni valami kis hatásvadász dallammal.

 

 

Zárjátok le a topikot! Azt mindenki kussoljon!

 

 

Miért? Az egyik legjobb és legszókimondóbb fórum ami az utóbbi időben indult. Igaz, hogy gerjeszt indulatokat, de szerintem sokat lehet tanulni belőle.

Szerkesztette AMDFan
Link to comment
Share on other sites

"nem feltétlenül az a helyes irány, ha a kábellel akarunk kiváltani olyan funkciókat, amiket eredetileg mással kellene"

Pár nappal ezelőtt pontosan ezzel kezdtem a vélemény nyilvánítást én is.

 

"Elhangzott, hogy valaki nem szereti a stúdió monitor linearitását. Ezt egy eq-val nem lehet pl. saját ízlésre alakítani?"

Ezt is mondtam korábban, hogy sokkal több értelme lenne, mint a varázskábeleknek és varászkavicsoknak.

Kell egy profi konverter, egy profi hangfal, meg egy profi master EQ és kész.

Ebből mindenki azt teker ki magának amit akar.

A master EQ csöves is lehet, ízlés szerint.

Szerkesztette Cserfalvi Töfi Zoltán
Link to comment
Share on other sites

Nekem úgy tűnik, hogy kezd átmenni a dolog személyeskedésbe. 

 

Szerintem meg, most kezd jó lenni, mert beírnak olyanok is, akik ritkán szólalnak meg.

 

 

 ... A magyar könnyűzenei élvonal tele van magasan képzett és nagyon tehetséges zenészekkel.

 

Ezt nem vitatnám, de nem tudom megállni, hogy el ne meséljek valamit. Jó pár vagy 6-7 éve télen történt. Egy ismerős házaspárral egy hétköznap felmentünk Óbudán a Bécsi út feletti üzletváros egyik éttermébe vacsorázni. Valamelyikünknek szülinapja volt. Baromi sokan voltak egy szabad asztal volt pont az ajtónál, amit kétpercenként nyitogattak a ki-be jövők és zúdult be a hideg. Kérdeztem a pincért, hoigy mi ez a sok ember. Azt mondta, hogy lemezbemutató koncert van a Latin duo játszik pár perc múlva. Hú megörültünk neki, kár, hogy messze ülünk a zenészektől!  Csak addig szomorkodtunk, amig el nem kezdtek játszani. Komolyan mondom olyan hangerővel nyomták, hogy nem lehetett, nemhogy beszélgetni, de szinte enni sem, még torzitás is volt, akkora volt a hangerő. Szóltam a pincérnek, hogy nem lehetne kérni kisebb hangerőt. Nem, ezek nagyon híres zenészek - valami ilyesmit mondott. Én akkor arra gondoltam, hogy a híres zenészek hangosítója miért nem állít be olyan hangerőt, ami bírható egy kis étteremben.

 

 

Beírtam a kommntedbe 

Link to comment
Share on other sites

Na ez most kicsit hosszabb lesz...mert szeretném, ha megértené a fórumozó tagság, hogy MIÉRT VITÁZOK.

 

Elsöször is, a "hifi"-stákról egy rövid szösszenet. Van egy nagyon régi és öreg kedves barátom, aki számomra példaként szolgál a jó "hifista" kategóriához. Imád szerelgetni és imádja a jó muzsikát. Villamosmérnök volt annak idején, ergo nem véletlen a hobbi választása. Szép komótosan építget, átalakítgat magának ezt azt. Mindig kérdezgetett és mutogatta a cuccait, mert kiváncsi is volt, meg büszke is egy egy elkészült kütyüjére. Érdekes, ö soha nem demagnetizált, nem csinált UFO összesküvés elméletet a kábelezésböl. Nem csinált ugyan semmi "világmegváltó" motyót, de néha egész meglepö dolgokat összerakott fillérekböl. Igényes volt a cuccával, vigyázott rá. Tisztességes kábelei, jól összeszerelt dolgai voltak. Nem csilliárdokért vett ultrahighend, de egész élvezhetöen szólt, még stúdiós füllel is. De a lényeg, nem volt boldogtolan és élvezte az egészet. Én ezzel a hozzáállással tudok igazán azonosulni.

 

Amit viszont mindenben rettenetesen rühellek, az a kóklerság. Föleg az, mikor áltudományos dolgokkal támasztanak alá mindenféle irdatlan baromságot. Aztán ezzel vezetik és húzzák le a jóhiszemü érdeklödket. Mi itt a HITSPACE-ben kínosan ügyelünk arra, hogy letesztelgessünk/kipróbáljunk mindent amit csak képesek vagyunk, hogy a vevöinknek REÁLIS képet és tanácsokat adhassunk, ne holmi marketing rizsát. Ez nagyon fontos, mert ha az ember tisztességes információkhoz jut, és nem cseszi el az éveit a hülyeségben bóklászva mire rádöbben mekkora lóvá tették, még esélye is lehet valami hasznosat csinálni az életben, "viheti valamire". Ez egy nagyon fontos dolog, mert tölünk nyugatabbra ez az egyik tényezöje annak, hogy ök ott tartanak, mi meg itt.

 

Személy szerint engem hidegen hagy, hogy ki mekkora hülyeségekben hisz, szíve joga. Azt viszont nem fogom hagyni, hogy a jóhiszemü embereket félrevezessék, pont itt és nyilvánosan. Teljesen jogosnak gondolom tehát, hogy ész érvekkel és tudományos módszerekkel támasszuk alá "elméleteinket". Amíg erre képtelenek vagyunk, addig az "elmélet" marad fikció kategória, s így is kezelednö.

 

 

De olyan qrva egyszerű lenne (a blog kedvéért), hogy elmész, meghallgatod, leírod a véleményedet. :)

Link to comment
Share on other sites

Kiváló lehetőség a CD demagnetizálás tesztre. Ma kaptam két lemezt a svájci INTAKT Recordstól, baromi jó minőségű akusztikus jazz mindkettő. Direkt nem mágneseztem le a két lemezt, ha valakit érdekel a demag vele megcsináljuk, meghallgatjuk. Persze lehet hozni saját kedvenc CDt is!

 

Akit érdekel dobjon pár sort cables@freemail.hu

 

post-4921-0-70070000-1383163206.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...