Jump to content
  • 0

Milyen DAW-ot használjak ?


szocsaba

Kérdés

Sziasztok !

Mac-ről visszatértem Windowsra. Olyan DAW-ot keresek, mint a Logic Pro X, ahol mellékelve voltak loopok, nem csak dobsávok,hanem basszusmenetek, gitár témák, szinti menetek stb. 
Van ilyen ? Talán a Cubase Medabay ami hasonló ? Az a Cubase része ?

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
3 órája írta szocsaba:

Sziasztok !

Mac-ről visszatértem Windowsra. Olyan DAW-ot keresek, mint a Logic Pro X, ahol mellékelve voltak loopok, nem csak dobsávok,hanem basszusmenetek, gitár témák, szinti menetek stb. 
Van ilyen ? Talán a Cubase Medabay ami hasonló ? Az a Cubase része ?

Regebben szitokszo volt a FruityLoops emlitese, de allitolag kinotte magat. Igazabol nem tudom mit tud, de annak idejen pontosan onnan indult, amit te korulirtal. Vess egy pillantast az FL Studio-ra, hatha azt kinalja, amire szukseged van.

A MediaBay az mas, es funkcioja a Cubase-nek (a Medabay-t nem tudom mi), de amugy Cubase-hez is van annyi minden, hogy hiaba van meg, a letoltesi lehetosegeknek max 10-15 %-at toltottem le, es az is annyi hangminta es loop, hogy otletem sincs mik lehetnek kozte, mert en nem tudom/akarom raszanni azt a (majd egyszer kiszamolom mennyire) sok orat, hogy meghallgassam mind.

Nemtom mennyit segitettem. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta szocsaba:

Igen, mediabay. :)

Ránézek majd az FL Studiora, köszönöm.

Nem tudom ki hogy van pl. a Cubase-zel, szerintem mérföldkő volt mindig DAW szinten, bár a testreszabhatóság okán elég bonyolultnak is tartják és el lehet benne veszni. De! Óriási felh. tábora van, tutorial hegyek a neten mellé, a letölthető dolgok hozzá izmosabbak mint bármikor, az 5. verzióból még magyar tutorial dvd is született…
A régi fejlesztői aztán a Studio One-ban folytatták, mikor a Yamaha megvette a Steinberget, szóval az is egy lehetőség még, bár a Cubase media bay már pattern seq. megvalósításokat is támogat, a Studio One-nál nem tudom ez megvan-e. Viszont pl. a Logic Drummer és egyéb dolgaira sztem egyik sem fog teljesen hasonlítani, az ott eléggé zenészközpontú szemlélettel lett megcsinálva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...