Jump to content
Ménemszól.hu

Ableton Move


cursortoxyz

Recommended Posts

Ekkor: 2024. 10. 08. at 8:45 írta cursortoxyz:

Nekem nagy felelmem, hogy csak atportoljak az Ableton Note-ot hardverre es kapunk egy sampler+preset machinet, ami tud exportalni Liveba. Nyilvan azzal is tudnek mit kezdeni, de jo lenne ha lenne benne rendes synth engine es a gepen osszerakott projektekkel is megbirkozna.

Lesz Liveban preset hamarosan, hogy Move kompatibilis anyagot tudj majd készíteni és exportálni azt. Ellenben a "félelmed" beigazolódni látszik hiszen csak preseteket tudsz válogatni Moveban. 

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta djuice:

Épp látszik a fotón, hogy töltődik le az eszközödre, gondoltam látni fogod az újdonságokat benne.

Az újdonságlistát persze közzé teszik, azt mindenki láthatja, de hogy a 735MB-ban mit tölt, azt nem tudhatom.

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta nedcoleman:

Lesz Liveban preset hamarosan, hogy Move kompatibilis anyagot tudj majd készíteni és exportálni azt. Ellenben a "félelmed" beigazolódni látszik hiszen csak preseteket tudsz válogatni Moveban. 

Igazabol attol feltem, hogy olyan lesz mint a Note, hogy nem lehet bele sajat preseteket rakni, de mar exportaltam is ezt-azt. Jo lenne ha a Wavetable devicet is tamogatna exportra, de egyelore a Drift-el is teljesen boldog vagyok. :)

Link to comment
Share on other sites

Az látszik, hogy ez egy kialakulóban lévő dolog, még a fejlődés elején van. A MOVE meg még itt sincs, szóval annak a farvizén meg a NOTE-ot is sokáig kénytelenek lesznek fejleszteni, úgyhogy fogunk még kapni sok fícsőrt, pedig már most is tök jól használható alkotásra.

Ami nekem nagyon hiányzik belőle az a sample loop funkció, azzal aztán bármilyen minta ficcenetet lehetne szinti hullámformának használni :)

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Ami nekem nagyon hiányzik belőle az a sample loop funkció, azzal aztán bármilyen minta ficcenetet lehetne szinti hullámformának használni :)

Benne van a Drum Sampler FX szekciojaban. Mondjuk egyszerubb lenne ha a Mode-ot lehetne Loop-ra rakni, de ez van. Mondjuk single cyclet nem tud a 10ms minimum hossz miatt, de C4 eseten 3 cycle felett mar mukodik. :)

image.thumb.png.6ff7c74417cf76ff15ff6eba67cd2ad3.png

Link to comment
Share on other sites

44 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Benne van a Drum Sampler FX szekciojaban.

Én ilyet nem a deszktopból, hanem a NOTE-ból hiányolok. Hogy a sample egy szeletét loopolva lehessen oszcillátornak, ezzel együtt dallamhangszernek használni. A Koala samplerben is csak egy gombnyomás.

A Model:Samples-ben ennél tovább mentek, mert a Sample Start pont mozgatásával úgy lehetett pásztázni a mintában, mintha Wavetable szintink lett volna és közben játszani a billentyűzeten.

 

koala.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Koródi Csaba:

Én ilyet nem a deszktopból, hanem a NOTE-ból hiányolok. Hogy a sample egy szeletét loopolva lehessen oszcillátornak, ezzel együtt dallamhangszernek használni. A Koala samplerben is csak egy gombnyomás.

A Model:Samples-ben ennél tovább mentek, mert a Sample Start pont mozgatásával úgy lehetett pásztázni a mintában, mintha Wavetable szintink lett volna és közben játszani a billentyűzeten.

 

koala.jpg

image.thumb.png.3057584314868790bc74f167b2f07c54.png

Ott van benne, mert ugyanazt a deviceot hasznalja, csak Noteban nincs 16 Pitches layout, ugyhogy jatszani nem tudsz rajta kromatikusan. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta cursortoxyz:

Ott van benne, mert ugyanazt a deviceot hasznalja, csak Noteban nincs 16 Pitches layout, ugyhogy jatszani nem tudsz rajta kromatikusan.

Vagyis amit hiányolok, az nincs benne :)

Ez ott a Drum Samplerben teljesen mást csinál.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Vagyis amit hiányolok, az nincs benne :)

Ez ott a Drum Samplerben teljesen mást csinál.

De igy is tudsz dallamot jatszani, csak fajdalmas lesz: Usd be a dallam ritmusat, lassitsd le a tempot, automatizacioval allitsd be, hogy melyik trignel hany felhanggal hangolja el a sampler a hangmintat es kesz. A wavetable scanninget itt is meg lehet csinalni ha a loop offsetet modulalja az ember, de csak akkor kezd el loopolni miutan elerte a start pointot. De majd valoszinuleg jon a rendes Melodic Samplerbe is loop kesobb.

Eloszor at kell valtani a jobb szelen levo kis ikonnal az FX szekciora, aztan at kell allitani az FX-et a jobb felso sarokban stretchrol loopra. Plusz erdemes atrakni trigrol gatere a sample visszajatszast vagy kicsit elengedni az envelopeot.

Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

De igy is tudsz dallamot jatszani, csak fajdalmas lesz: Usd be a dallam ritmusat, lassitsd le a tempot, automatizacioval allitsd be, hogy melyik trignel hany felhanggal hangolja el a sampler a hangmintat es kesz.

Na igen, ez így tényleg fájdalmas lenne :) Én zenélem a zenét, nem programozom :)

 

50 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Eloszor at kell valtani a jobb szelen levo kis ikonnal az FX szekciora, aztan at kell allitani az FX-et a jobb felso sarokban stretchrol loopra. Plusz erdemes atrakni trigrol gatere a sample visszajatszast vagy kicsit elengedni az envelopeot.

Igen ezek megvoltak. Jó dolog ez, marha különleges dolgokat lehet majd csinálni vele a ritmusban, de a dallamjátszásban ez még nem az amire vágynék egy samplertől :)

De nem panaszkodok, mert ez az egész ökoszísztéma már így is marha jó, másrészt fognak még itt jönni dolgok... messze vagyunk még a végétől... de talán még az elejétől is :)

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)

Meg is jott a motyo 👀

Nagyon ossze van rakva, kb tenyleg olyan az osszeszereles minosege mint egy Pushnak. Az OS is nagyon reszponziv es meg a Livenal is gyorsabbnak tunik rajta az otleteles.

IMG_9841.thumb.jpeg.7f78c70bbcd1d4e078c6e6b0c8155668.jpeg

Szerkesztette cursortoxyz
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hello. Én csak napi szinten nézelődni vagyok itt és csendben olvasgatom amiket írtok és beszélgettek és azon gondolkozom, hogy pl. ez vagy bármi újdonság mit tud, amit nem tudtunk volna megcsinálni 25 évvel ezelőtt - zeneszerzés, dalszerzès szempontból? 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Ted Templeton:

amit nem tudtunk volna megcsinálni 25 évvel ezelőtt

A kérdés hogy akkor mivel és az megvan-e, működik-e még?

Ez a Move egy kis mobilis, új, kreatív eszköz. Ha régen mondjuk valaki RS7000-el dolgozott,

nyilván akkor is voltak vmilyen zenék. Ma meg mással, másképp inspirálódva, másmilyen zenéket lehet csinálni. Ez sztem egyszerű ilyen téren.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Ted Templeton:

amit nem tudtunk volna megcsinálni 25 évvel ezelőtt - zeneszerzés, dalszerzès szempontból? 🤔

Nem sok mindent. Van 1-2 akkoriban meg gyerekcipoben jaro, vagy akar meg nem is letezo tehcnika/technologia, ami itt mar megvan, vagy mar aramvonalasitott, modernizalt, esetleg finomitott, de mindenkepp olcsobb.

Illetve manapsag az ilyen mar-mar filleres kutyuk is tudnak olyan funkciot, hagzast, es fizikai felepitest kinalni, amit annak idejen csak a nagyon draga muszerek, es meg azok a nagyon draga muszerek is ma mar 25 evesek. Csajbol korulbelul optimalis eletkor, de azert a technika mashogy oregszik, ugyhogy abbol mindig jobb a fiatalabb. ;) 

Nomeg, pl ez a kutyu kb egy electribe helyet tudja elfoglalni egy setup-ban, es hat azon minden teren tulmutat, hangban, funkcioban, szolgalatatasban, es olyanra van megepitve, mint egy tegla. Ne ertsd felre, egy teglat is meg lehet semmisiteni, de biztos, hogy nem akarnad, hogy valaki a fejeden probalja megsemmisiteni azt.

Szoval valoban nem a spanyol viasz van feltalalva, de pl a vitorlas-hajo sem mai talalmany, annak ellenere a mai vitorlasok azert vannak annyival jobbak, szebbek, praktikusabbak, gyorsabbak, stb, hogy gyartjak is meg veszik is oket.

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
5 órája írta djuice:

A kérdés hogy akkor mivel és az megvan-e, működik-e még?

Ez a Move egy kis mobilis, új, kreatív eszköz. Ha régen mondjuk valaki RS7000-el dolgozott,

nyilván akkor is voltak vmilyen zenék. Ma meg mással, másképp inspirálódva, másmilyen zenéket lehet csinálni. Ez sztem egyszerű ilyen téren.

Es pl az RS7000 azert igazan nem hordozhato kategorias. Eleg boszme nagy joszag.

Az (eredeti) ararol nem is beszelve.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Ted Templeton:

Hello. Én csak napi szinten nézelődni vagyok itt és csendben olvasgatom amiket írtok és beszélgettek és azon gondolkozom, hogy pl. ez vagy bármi újdonság mit tud, amit nem tudtunk volna megcsinálni 25 évvel ezelőtt - zeneszerzés, dalszerzès szempontból? 🤔

Erre a kerdesre csak olyan valaszt tudok adni ami nem ad teljes kepet: Semmi ujat nem tudsz vele csinalni dalszerzes vagy zeneszerzes szempontjabol, amit ne tudtal volna eddig is. A valtozas leginkabb az, hogy eddig mennyi szivas volt ugyanezt megcsinalni.

Nekem eddig teljesen elkulonult a DAW meg a dawless workflow, aminek koszonhetoen nagyon sokszor csinaltam valamit Ableton Liveban amit kesobb megismeteltem hardveren, hogy ott is legyenek presetjeim, samplejeim, stb. Moveban ez a ket vilag talalkozik es siman at tudom dobni azokat a preseteket amiket gepen csinaltam illetve a Moveban megcsinalt projekteken tovabb tudok dolgozni gepen. Persze eddig is volt hasonlora lehetoseg, de nem ilyen egyszeruen es a vegeredmeny sem fogja megkozeliteni ezt.

Nyilvan mindenki maga donti el, hogy ez neki mit er es mennyire hasznos. Szamomra nagyon fontos, hogy a zenelessel kapcsolatos nem-kreativ munkafolyamatok (sample valasztas, felvetel, exportalas, mixing mastering, stb) gyorsak es fajdalommentesek legyenek, masok meg szivesen elmolyolnak orakat azzal, hogy savonkent felvesznek mindent MIDIben vagy audioban. Szamomra fontos, hogy kis helyet foglaljon el a motyo, hogy a kanapen vagy a Balatonon is tudjak zenelni laptop nelkul, masok meg okek azzal, hogy helyhez vannak kotve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deadzone:

Csak az Ableton-tól lehet közvetlenül megvásárolni, vagy van viszonteladó pl. itthon?

Európában nincs viszonteladó.

Fent is van az elsö jammem. Az elsö nagyobb limitációk amikbe belefutottam, hogy egy szettben csak 8 clipped lehet (ha telepakolod akkor nem tudod leállítani öket) és mivel nem lehet MIDI-vel muteolni mondjuk különbözö drum partokat, ezért nem nagyon van hely építkezni dob patterneknek. Mondjuk mivel kb azonnal vált setet az eszköz, ezért meg lehet oldani azzal ha szétszedi az ember a projektet, de azért remélem, hogy ezt hamar implementálják, mert így nehéz lesz komplexebb tracket építeni vele.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 10. 13. at 17:33 írta cursortoxyz:

Európában nincs viszonteladó.

Fent is van az elsö jammem. Az elsö nagyobb limitációk amikbe belefutottam, hogy egy szettben csak 8 clipped lehet (ha telepakolod akkor nem tudod leállítani öket) és mivel nem lehet MIDI-vel muteolni mondjuk különbözö drum partokat, ezért nem nagyon van hely építkezni dob patterneknek. Mondjuk mivel kb azonnal vált setet az eszköz, ezért meg lehet oldani azzal ha szétszedi az ember a projektet, de azért remélem, hogy ezt hamar implementálják, mert így nehéz lesz komplexebb tracket építeni vele.

Jó az az Ikeás hangfal és a muzsika is!

Szerkesztette Rolandsl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 10. 13. at 17:33 írta cursortoxyz:

csak 8 clipped lehet (ha telepakolod akkor nem tudod leállítani öket)

Ebbe épp tegnap futottam bele én is a NOTE-on. Ha nincs üres hely, akkor nem lehet egy klip-et leállítani. Érdekes ilyen apróságokba belefutni, viszont meglepne, ha így hagynák.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...