Jump to content
Ménemszól.hu

Ableton Move


cursortoxyz

Recommended Posts

3 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Kíváncsi leszek az árára, meg arra is, hogy nekem Ableton Note felhasználónak tud-e olyat mutatni, ami miatt összetörném a malacperselyt :)

Nekem nagy felelmem, hogy csak atportoljak az Ableton Note-ot hardverre es kapunk egy sampler+preset machinet, ami tud exportalni Liveba. Nyilvan azzal is tudnek mit kezdeni, de jo lenne ha lenne benne rendes synth engine es a gepen osszerakott projektekkel is megbirkozna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

jo lenne ha lenne benne rendes synth engine es a gepen osszerakott projektekkel is megbirkozna

Hát igen, ez lenne az igazi. Én egyébként a fordítottjára számítok, ahogy a NOTE-on is van: hogy van benne egy halom synth Preset, amit a deszktop Ableton a beépített VST-vel nyitja meg, ahogy a NOTE-ban összerakott projektet is nyitja felhőből a Deszktop Ableton, de beledolgozni már nem lehet visszafelé a NOTE felé, hanem a Deszktop-ról már le kell menteni rendes proketben.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta kib:

Nem "lassan", egy jó ideje ez már így van. Az elektronikus zenében az SP 404 lett az "iparági standard" erre a célra, azt használják laptop helyett, mert laptoppal színpadra állni már nem menő, helyette kiraknak egy SP 404-et, a komplett szám (zenei alap) azon van rajta, egyben, csak megnyomják a Play gombot és ennyi. A még menőbbek MPC-t használnak SP 404 helyett ugyanerre a célra :)

Pedig az SP-404 (mkII) sokkal többre képes.
Van a birtokomban egy, és nagyon jó trackeket lehet összerakni vele. Pl. nálam a fő szerepe az, hogy mondjuk az UVI Falconból "mintázok" jó hangzásokat, effekteket, és azokat töltöm rá egy-egy padre. Utána összeállítom a szekvenciát. jó dolgokat lehet vele így alkotni.

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
34 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Hát igen, ez lenne az igazi. Én egyébként a fordítottjára számítok, ahogy a NOTE-on is van: hogy van benne egy halom synth Preset, amit a deszktop Ableton a beépített VST-vel nyitja meg, ahogy a NOTE-ban összerakott projektet is nyitja felhőből a Deszktop Ableton, de beledolgozni már nem lehet visszafelé a NOTE felé, hanem a Deszktop-ról már le kell menteni rendes proketben.

En is erre szamitok, de azert remenykedek. Mondjuk ugye a samplerrel kb mindent meg lehetne oldani, de azert orulnek ha a Note 14 beepitett instrumentjen kivul azert ebbe pakolnanak mast is.

9 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

450 Euro. Mennyi lesz az itthon?

Tudtommal az Ableton mar nem ad el viszonteladoknak hardvert, ugyhogy szerintem csak kozvetlenul toluk lehet majd venni 450 euroert. 

=======================

Ugy nez ki mar elorendelheto es az oktatovideok is fent vannak. 👀

https://www.ableton.com/en/shop/move/?hardware_variant=default&live_edition=intro-12&license_type=new&edu=False

https://www.ableton.com/en/move/learn-move/

Szerkesztette cursortoxyz
Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

En is erre szamitok, de azert remenykedek.

Kint van a cucc a honlapon :) Alapvetően tetszik... hát miért ne tetszene, hisz' az összes ilyen kütyünek a célcsoportja vagyok :)

Az egy érdekes elgondolás, hogy a MOVE-on elkezdett melót a NOTE-on lehet folytatni. Ez két kérdéskört vet fel a számomra: Az egyik, hogy ha a NOTE meg tudja nyitni a MOVE projektet, akkor a MOVE nem tudhat több szoftszinti hangszínt, mert akkor nem tudná a NOTE megnyitni, vagyis feltehetően az a sok tartalom, az sample... A másik, hogy ahhoz hogy a NOTE tudja szerkeszteni a MOVE projektet, ahhoz a MOVE nem tudhat többet a NOTE-nál...?!

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Tudtommal az Ableton mar nem ad el viszonteladoknak hardvert, ugyhogy szerintem csak kozvetlenul toluk lehet majd venni 450 euroert. 

Ez ÁFÁs ár, úgyhogy a napi árfolyam dönti el, hogy mennyi az annyi. 400 Ft-os EUR-ral számolva 180.000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No, hát így most pár tutorial megnézése után azt mondom, hogy nagyon tetszik, de egy az egyben a NOTE van a hardverben, még a piktogrammok és a működésük is ugyanazok. Így hááála az égnek nem érzek kényszert hogy megvegyem :) A NOTE már eddig is tök jól bejáratva működött az iPhone-om és az iPad-em között.

Illetve még egy karcsúsítást is találtam: a MOVE 4 TRACK, a NOTE pedig 8.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Kint van a cucc a honlapon :) Alapvetően tetszik... hát miért ne tetszene, hisz' az összes ilyen kütyünek a célcsoportja vagyok :)

Az egy érdekes elgondolás, hogy a MOVE-on elkezdett melót a NOTE-on lehet folytatni. Ez két kérdéskört vet fel a számomra: Az egyik, hogy ha a NOTE meg tudja nyitni a MOVE projektet, akkor a MOVE nem tudhat több szoftszinti hangszínt, mert akkor nem tudná a NOTE megnyitni, vagyis feltehetően az a sok tartalom, az sample... A másik, hogy ahhoz hogy a NOTE tudja szerkeszteni a MOVE projektet, ahhoz a MOVE nem tudhat többet a NOTE-nál...?!

Igen, csak annyit tud amennyit a Note viszont ezerszer hasznalhatobbnak tunik a hasznalat dedikalt gombokkal. Vegigneztem az osszes videot es a workflow engem teljesen meggyozott. Sample alapu drum rackekbol azert lehet itt nagy megfejteseket csinalni meg akkor is ha keves a 4 track.

Le is adtam a rendelest a supportnal, remeljuk nem fogy el mire valaszolnak. :)

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

szerintem a sampleoket is a Drum Sampler jatssza vissza Simpler vagy Sampler helyett.

A NOTE-ban van külön "Drum Sampler" és "Sampler" instrument, szerintem a MOVE-van is így kell lennie.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

A NOTE-ban van külön "Drum Sampler" és "Sampler" instrument, szerintem a MOVE-van is így kell lennie.

Igen, csak a Move manual Melodic Samplerkent hivatkozik ra. Gyorsan megneztem es az Ableton Note projekt kiexportalva Sampler instrumentet hasznal, viszont visszafele csak Drum Sampler-t lehet exportalni Note/Moveba Instrument Rackben, Simpler/Samplert nem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Azért az Ableton-ékban van egyfajta marketing bullshit faktor :)

A kérdésre, hogy miért csak négy sávos a MOVE, írnak egy olyan bullshit-et, amitől a 4 sáv mindjárt pozitívum lesz :)

"Move is designed for portability and immediate music-making. Move’s processor is optimized for working with four-track Sets. By transferring Sets created on Move to Ableton Live, you can take them into the refinement, editing, and finishing stages, as well as adding complexity and additional tracks."

Anno ugyanezt tették velem, amikor a NOTE megjelent és értékelésben megírtam nekik, hogy jó kezdet, de hogy napjainkban nincs semmilyen MIDI billentyű támogatása az azért eléggé nonszensz... erre írtak egy olyan bullshit választ, hogy érezzem feature-nek, merőben új koncepciónak a MIDI hiányát:

"Hi there, thanks for your feedback! In Note MIDI notes are recorded to clips via a feature called Capture. It is a rather new concept compared to the traditional MIDI recording. "

Aztán pár hónap múlva beletették :D Igazándiból azóta tartom használhatónak :)

Link to comment
Share on other sites

Egy ilyet lehet én is bejátszok. Viszont a 4sáv nekem nagyon karcsú. Már ideje hogy fejlődnek a korral, az első push-okat nagyon utáltam használni.
 

ennyiért meg pláne :)

image.png.79c8fd42849431356912ad81961a7bf3.png

Szerkesztette Rolandsl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta djuice:

Épp látszik a fotón, hogy töltődik le az eszközödre, gondoltam látni fogod az újdonságokat benne.

Az iOS app updatek nem inkrementalisak, szoval nem csak az ujdonsagokat tolti le, hanem a teljes appot nullarol. Itt a change log.

Note 1.2

New

  • Arpeggiator: New Arpeggiator Options accessible through the side-bar next to the pads.
  • Drum Sampler: Added a second parameter page to access new playback effects.
  • Drum Sampler: Added a new X/Y Pad to manipulate the playback FX with touch.
  • Move: Sets can be shared with Ableton Move - a new portable hardware instrument for intuitive music making.
  • Dynamics Presets: Added new special presets for Dynamics that contain a Compressor device.
  • Saturator: Added a new saturation curve to the device.
  • Delay & Reverb FX: New visualisations for filter and diffusion types.
  • Browser: You can now see device icons across all of Note's instruments and effects for each preset.
  • Ableton Cloud: Now supports up to 8 sets as opposed to 5 sets previously.
  • Join Discord: Added a link to join Ableton's Discord & Note group to app settings.
  • Sound Content: Additional sound content for drum tracks.

Tweaks

  • Drum Sampler: Drum Sampler now shows filter type icons.
  • New Tracks: Improved default octaves for new tracks based on bass or melodic.
  • Naming: Long sample/preset names are now shortened with an elipsis.
  • Samplers: Updated list of default parameters that reset when loading/recording new samples.
  • Main FX: Menu is now staying open when adding FX devices or solo/muting other tracks.
  • Content: Sampler & Drum Rack have moved to Templates.
  • Content: Templates folder is now top of the list.
  • Content: Empty drum rack and melodic sampler presets are top of templates list.

Fixes

  • Session View: Fixed a crash when dragging clips on iOS 18.
  • Drum Sampler: Fixed a crash when changing Gate/Trigger mode.
  • Session View: When adding a new track the browser would not be opened automatically.
  • Note selection: Notes would be selected that were starting outside the loop.
  • Session View: Scrolling when swiping on the track headers would not work.
  • Transport: Start/Stop would not happen on touch-down.
  • Crash: Fixed a crash when accessing effects devices.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 10. 08. at 12:32 írta Koródi Csaba:

Azért az Ableton-ékban van egyfajta marketing bullshit faktor :)

A kérdésre, hogy miért csak négy sávos a MOVE, írnak egy olyan bullshit-et, amitől a 4 sáv mindjárt pozitívum lesz :)

"Move is designed for portability and immediate music-making. Move’s processor is optimized for working with four-track Sets. By transferring Sets created on Move to Ableton Live, you can take them into the refinement, editing, and finishing stages, as well as adding complexity and additional tracks."

Anno ugyanezt tették velem, amikor a NOTE megjelent és értékelésben megírtam nekik, hogy jó kezdet, de hogy napjainkban nincs semmilyen MIDI billentyű támogatása az azért eléggé nonszensz... erre írtak egy olyan bullshit választ, hogy érezzem feature-nek, merőben új koncepciónak a MIDI hiányát:

"Hi there, thanks for your feedback! In Note MIDI notes are recorded to clips via a feature called Capture. It is a rather new concept compared to the traditional MIDI recording. "

Aztán pár hónap múlva beletették :D Igazándiból azóta tartom használhatónak :)

Aztán közzé tették ezt:
 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...