Jump to content
Ménemszól.hu

A Roland mini MPC-je


faceeasyg

Recommended Posts

Válaszolta (szerkesztve)
12 órája írta djuice:

Ebben én special nálad azt nem értem, hogy régen is volt samplered (Emu), amivel kreatívkodni tudtál, de azért adtad el, mert neked ez a világ (samplerezés) nem jött be, még nagyon sokaknak akkor igen.

Ezt már privátban is többször kifejtettem: a kettő teljesen különböző termékcsoport. Azon kívül, hogy mindkettőnek szerepel a nevében a "sampler" szó, tulajdonképpen közük nincs egymáshoz.

A szóban forgó EMU egy 5 kilós vasláda, amit 220-ba kell dugni, a fájlbemenet SCSI meghajtók, és layerekkel, meg billentyű és velocity zónákkal kell benne létrehozni tetemes munkával és nyomkodással olyan multisamplét, ami nem biztos hogy lesz olyan szofisztikált, mint bármilyen hangszín, amivel azelőtt is rendelkeztem. Nincs benne sem szekvenszer, sem dalírási lehetőség, sem semmi. A világ minden idejét el lehetett rajta tölteni, hogy olyan hangszínt csináljak, amit aztán soha nem tudtam felhasználni. Szóval nem, nem tudtam vele kreatívkodni egyáltalán.

A címbéli P6 pedig egy kreatív sampler, 10 dekás, 6 sávos szekvenszeres mintavevő, amiben komponálni is lehet. A bemenet lehet beépített mikrofon, külső mikrofon, LINE bemenet és USB Audio bemenet. Akkumulátorral működik és bármilyen munkafolyamatra nyitott, akár ambient, akár techno, akár bármiféle fúziós stílusban utazik az ember.

 

12 órája írta djuice:

Szóval akkor mitől gondolod (ez kérdés mert nem tudom az okát), hogy most egyszeriben egy ilyen kiherélt Roland samplerrel kreatívabb tudnál lenni, mint bármikor?

Ezért, amit itt leírtam. Mert ez egy komponáló eszköz és ha akarom, akkor egy leejtett kiskanál hangjával játszok benne dallamot. A granulár szinti részéről nem is beszélve.

 

12 órája írta djuice:

Gondolom nem azért, mert ezzel a vonaton ölben is lehet bindzsizni, mint anno a Yamaha QY-al (vagy mi volt az). Persze az seq. volt nem sampler, na de kreatívkodni azon is tudtál csak másképp!

De igen, akár a vonaton, akár a kanapén, akár nyaraláskor a teraszon, akár konkrétan a zeneasztalban használható produktumot létrehozni stb. A Yamaha QY-ban egy nagyon kezdetleges GM előtti hangforrás volt, az tényleg csak vázlatolni volt jó, hogy aztán nagy gépeken újrahangszereljem. De ez milyen megkülönböztetés, hogy az egyik seq, a másik meg sampler? Többször elhangzott és ha megnézed a terméket, látható, hogy ez a Compact P6 egy 6 sávos szekvenszeres sampler. Önmagában elég az alkotáshoz. Ergo pont nem kiherélt, hanem épp egy szekvenszerrel megspékelt alkotó eszköz.

 

12 órája írta djuice:

Viszont ha ezt te nem látod, mi volt ennek a cuccnak a létrejöttének indító ötlete a Rolandnál, az csak egy önáltatás, hogy nem, egészen biztosan nem, engem ezzel nem akartak lehúzni, mert csak a javamat akarja a Roland, hogy művész lehessek.

Itt kicsit félrementél. Nem azt gondolom, hogy a ROLAND azért csinált ilyen eszközt, hogy az ilyen koródi csabikákat ne húzza le. Hanem azt gondolom, hogy a lehúzásért cserébe nem szemetet, hanem használható dolgot csináltak. Ennyi.

 

12 órája írta djuice:

Félreértés ne essék, ettől még mindennemű döntés joga a tiéd és ha ennyire szeretnéd biztos ki fogod előbb utóbb próbálni, csak az igényeid és az elmúlt évek hozadéka valahogy számomra azt sugalja, ez ugyanúgy egy tiszavirág életű cucc lenne az arzenálodban mintsem a kütyü bajnok.

Már többször tisztáztam, hogy a kütyüzés a hobbim része. Az hogy nem halmozok fel mindent is, az csupán anyagi kérdés. Az hogy valaminek mennie kell egy újabb kipróbálásáért konkrétan anyagi ok, ha tehetném egyetlen cucctól sem válnék meg, hogy mást kipróbáljak. Ha az anyagiak megengednék, akkor is kipróbálnék egy ilyen cuccot, ha konkrétan épp nem lenne rá szükségem :)

 

12 órája írta djuice:

szerintem ez most egy elég sutára sikeredett eszköz, ami többet adhatna már így 2024-ben.

Vicces, de úgy beszélgetünk itt, hogy téged sosem érdekeltek az ilyen kütyük, és sosem készítettél egyikkel sem semmit, de talán nem is volt neked egyik sem. Én pedig a lehető legtöbbet kipróbáltam amihez hozzáfértem és minddel készítettem is valamit, nem egy szerepel kiadott, kész zenéimben is. Ja és iPad-en is próbáltam elég Granular samplert, szóval még a tekintetben is vannak tapasztalataim. Hidd el, van viszonyítási alapom, hogy hova kell tenni fejben (vagy az asztalon :) ) egy ilyen P6-ot.

Az egyetlen kapaszkodód, hogy jönnek-mennek nálam a cuccok, de ez meg mint említettem anyagi ok, ami szerintem nem vethető senki szemére.

 

 

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

Ja, és egy jó hír azoknak, akik ezt értik és értékelik:

A P6 MIX IN bemenete megjelenik az USB AUDIO interface-en. Ezt a bemenetet a legtöbb berendezésen csak az AUDIO kimenetre szokták rákötni, nem szokott bemenni az AUDIO interface-be (ha egyáltalán van az eszközben AUDIO interface). Lényeg a lényeg, hogy aki hozzám hasonlóan az ilyen eszközökön futtatja végig a mixet, az a P6-al a végén az USB AUDIO interface-en keresztül meg tud érkezni a számítógépbe, vagy iPad-be is.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta faceeasyg:

Nem csak 40 evvel ezelotthoz kell hasonlitani, hanem a ceg mai aktualis kinalataban levo cuccokhoz. Nyilvan az olcso, hordozhato kiskutyu nem tudhat tobbet, mint a dragabb studiokutyujuk.

Ha az elektron kihozna egy modal: samples mkII-et, ami tudasban es szolgaltatasban tobbet nyujtana, mint a digitakt meg az octatrack, akkor minden digitakt meg octatrack tulajdonos a szivehez kapna, teljesen jogosan. Illetve a ceg azon nyomban el is felejthetne a digitakt-bol meg octatrak-bol szarmazo bevetelet.

A 40 evvel ezelotti allapotot annak peldazasara hoztam be, hogy a zenei kreativitast nem szabad hogy korlatozzak az ilyen korlatok (sot!). Tudod, ha veszel egy kasztanyettat, akkor tudod, hogy azzal annyit lehet csinalni, amennyit, es ezert arra hasznalod, amire valo. Lehet vele zenelni? Igen. A korlatai ellenere hangszer? Igen. Tudsz vele fasza zongorahangot csinalni? Nem, de igazabol mar a kerdes is ... hmm... minimum erdekes.

Nem zsakbamacskat arul a Roland, mindenki tudja, hogy mennyit lehet varni a cucctol, es az alapjan eldontheti kell-e vagy sem.

Nem orulok vagy szomorkodok miatta, csak en igy latom. :) 

Egyrészt most is csomó dologban többet tud a P-6 mint a 404, másrészt ha a teljes sample memóriát is tudná használni a P-6 (136 másodperc stereo) akkor sem érné utól ilyen téren a 404-et. (25 óra stereo, 16 perc limit per sample)

De mindegy, ha szerinted 2024-ben az 512 kB sample limit normális, akkor elfogadom a véleményed. :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Koródi Csaba:

mindkettőnek szerepel a nevében a "sampler" szó, tulajdonképpen közük nincs egymáshoz

Értem, hogy az egy vasláda volt de tulkép akkor sem a méretei miat gyűlt meg vele a bajod ha jól emlékszem, hanem összeszedegetni meg összeszerkesztgetni benne a hangjaidat, amik végül azt mondtad nem lettek olyanok, mint a gyári presetek.
A P6-nál meg egyértelműsítetted, hogy egyáltalán nem a gyári tartalma fog neked bejönni, hanem amit összegyurmázol rajta. Mindenesetre legyen szerencséd, hátha ezen egyszer csak másképp fog tetszeni ez a világ, én mindenesetre a korlátozottságai okán ebben nem nagyon bízom, de végülis neked kell hogy tetsszen nem másnak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Koródi Csaba:

úgy beszélgetünk itt, hogy téged sosem érdekeltek az ilyen kütyük

De pont hogy igen olyan oldalról, hogy mint újdonság nem ismerem és szeretném megérteni mire jó. Te fellelkesültél rajta, én is elkezdtem jobban megérteni mitől lehet ez egy cool eszköz, de számomra nem adja el magát.
Ugyanakkor megértelek, itt x embernek nem tetszik és most kicsit olyan, mint ha mi le akarnánk beszélni róla.
Magam részéről nem ezt mondom, csak azt hogy sztem sem akkora durranás és ez egy vélemény. Ha viszont téged a kiskanál leejtés hangja fog belőle inspirálni, teljesen rendben van. Mondjuk erre már eleve vannak eszközeid felvenni, de arra kíváncsi lennék, itt a P6 beépített mikrofonja milyen szintet hozna “lemez” készítéshez. (?)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 09. 14. at 8:26 írta cursortoxyz:

Ugyanaz az ACB engine van benne mint az elozo generacios dragabb Rolandokban es USB audion keresztul meg a DAC sem zavar be, ugyhogy nem kene kutyaul szolnia.

A kutyát egy TD3-hoz hasonlítva értem. (de mindegy is ez a topic most úgy sem a T-8-ról szól)

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta djuice:

Magam részéről nem ezt mondom, csak azt hogy sztem sem akkora durranás és ez egy vélemény.

A vélemény elfogadható, a lebeszélés felesleges :)

 

1 órával ezelőtt írta djuice:

Ha viszont téged a kiskanál leejtés hangja fog belőle inspirálni, teljesen rendben van. Mondjuk erre már eleve vannak eszközeid felvenni,

Igen, ez is igaz... amitől az ilyen cucc más, az a form factor. Egy ilyet be tudok tenni a többi cuccaim közé és együtt tud működni mindegyik mindegyikkel, két kábel bedugásával, ha pedig kiveszem onnan, akkor tud működni önállóan is. Ha ugyanezt iPhone-al vagy iPad-el csinálom, akkor oda kell még camera kit, USB hub, hangkártya, MIDI interface, valami állvány ami nem borul fel ha nyomkodom a kijelzőt és az egész egy kupleráj lesz baromi kényelmetlen kábelmenedzsmenttel és az iPad-ből szerencsétlenül kiálló kis pöcs csatlakozóval, és csak utána jön maguknak az eszközöknek és szoftvereknek az összeszinkronizálása.

Ebben és a hasonszőrű eszközökben nem az a lényeg, hogy mindent is tudjanak (nyilván 4-5x ennyiért), hanem hogy illeszkedő kirakósdarabok a meglévő cuccokhoz, amikhez újabb funkciót adnak hozzá, akkor és ott megfizethető áron. Ha mondjuk valakinek van már egy komplett PCM, VA összeállítása, akkor ahhoz lehet hogy elég már csak egy kicsi a SAMPLER-ből, nem kell csillióért akkorát venni, ami lefed minden addigit.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta cursortoxyz:

De mindegy, ha szerinted 2024-ben az 512 kB sample limit normális, akkor elfogadom a véleményed. :)

Nem az a velemenyem, hogy ez normalis, hanem az, hogy ez a teny zeneszt nem tarthat fel kreativitasa kieleseben. ;) 

Ebben a termekben szerintem igenis benne van a kutyuzesi faktor, meg a barmikor elerhetoseg, ahogy Csabi is irta (nem szo szerint). Pontosan azert akkora, amekkora. Mert egyebkent inkabb gyujtson ossze az ember meg1x ennyi penzt, es vegyen egy MPC-t hasznaltan, de ennek szerintem nem az a lenyege, hogy mindent is megcsinal, hanem hogy berakod a zsebedbe, es nem kell halozat kozeleben lenni. Ugy egyebkent egy kis hulye samplernek meg az asztali setup-ban is megvan a helye.

7 órája írta cursortoxyz:

Egyrészt most is csomó dologban többet tud a P-6 mint a 404, másrészt ha a teljes sample memóriát is tudná használni a P-6 (136 másodperc stereo) akkor sem érné utól ilyen téren a 404-et. (25 óra stereo, 16 perc limit per sample)

Akkor kezdjen el az ember kotozkodni, hogy a 404-ben miert nem lehet 25 ora a samplehossz? ;)  (a 16 perc is inkabb HD Recorder, semmint sampler kategoria szvsz)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta djuice:

 itt a P6 beépített mikrofonja milyen szintet hozna “lemez” készítéshez. (?)

Ezt nem tudhatod. Csomo "szar minosegu" kreten hangmintat hasznalnak emberek tok jol, tok sok fele zeneben. Meg rendes mainstream eloadok muveiben is. Ugy ertem Grammy dijas alkotasokban is elofordulnak, sot nem is olyan ritkak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta faceeasyg:

Akkor kezdjen el az ember kotozkodni, hogy a 404-ben miert nem lehet 25 ora a samplehossz? ;)

Volt Juno DS-em, ami utána kerülővel a Csabié lett. Mikor megjelent sokan fikázták, pedig nem rossz kis keyboard. Ez is már a pille könnyű kategória. Próbára is elviszi bárki a hóna alatt, szóval mobil és még a billentyűzete sem kutyaütő minőség. Namost a lényeg ebből, hogy volt a cuccban egy multipad media player is (a player sampler mellett). Usb-ről azonnal beolvasta és kiosztotta a multipadokra a tartalmat. Gyakorlatilag a pendrive volt a memóriakorlát. Akkor egy P6-ban mit kell mégis kilobájtokkal baszakodni? Ez nem szivatás a köbön a pénzünkért?

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta faceeasyg:

Nem az a velemenyem, hogy ez normalis, hanem az, hogy ez a teny zeneszt nem tarthat fel kreativitasa kieleseben. ;) 

Ebben a termekben szerintem igenis benne van a kutyuzesi faktor, meg a barmikor elerhetoseg, ahogy Csabi is irta (nem szo szerint). Pontosan azert akkora, amekkora. Mert egyebkent inkabb gyujtson ossze az ember meg1x ennyi penzt, es vegyen egy MPC-t hasznaltan, de ennek szerintem nem az a lenyege, hogy mindent is megcsinal, hanem hogy berakod a zsebedbe, es nem kell halozat kozeleben lenni. Ugy egyebkent egy kis hulye samplernek meg az asztali setup-ban is megvan a helye.

Akkor kezdjen el az ember kotozkodni, hogy a 404-ben miert nem lehet 25 ora a samplehossz? ;)  (a 16 perc is inkabb HD Recorder, semmint sampler kategoria szvsz)

Igen, azért vettem meg amit leírtál. De ettöl függetlenül a hordozhatóság és a hangszer képességei/ára között még mindig nincs kapcsolat, te pedig azzal érvelsz, hogy mivel ez kicsi (olcsó) ezért nem tudhat sokat. Nincs ilyen összefüggés. Vannak nagy hangszerek, pici hangszerek, olcsó hangszerek, drága hangszerek és ezeknek mindenféle kombinációja. Ráadásul nem is azt mondom, hogy legyen 1 giga memória, hanem csak azt, hogy annyi memóriát foglaljon már el egy nyomorult sample amekkora a fájl mérete, ne pedig fixen 20 MB / 40 = 512kB-ot.  :)

Viccelhetsz ezzel, de aki az SP404-et koncert stem lejátszásra vagy installációkhoz használta volna (több helyröl is elöjött) az nem örül most, mert az elözö SD kártyáról streamelt és nem volt benne ilyen limit. ;)

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta faceeasyg:

Aki nem veszi meg, annak biztos nem, aki meg megveszi, hat annak sem, maskulonben nem venne meg. ;) 

Ezek alapján a flopit is vissza lehetne vezetni, mert az is elég volt régen, sőt a lyukszalagot, lovas szekeret, petróleum lámpát is, most mit akarjunk még urizálni hogy akár jobb is lehetne?! :lol:

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta djuice:

Ezek alapján a flopit is vissza lehetne vezetni, mert az is elég volt régen, sőt a lyukszalagot, lovas szekeret, petróleum lámpát is, most mit akarjunk még urizálni hogy akár jobb is lehetne?! :lol:

Ha ugy latod, kezdjel el floppit gyartani ujra, es majd a piac eldonti, hogy bejon-e az uzleti szamitasod, vagy sem. Ilyen egyszeru.

Tekintve, hogy mekkora renenszansza van a "bakelitnek", miert ne lehetne egy reteg, aki igenis floppit akar. De igazabol nem ez a lenyeg, hanem hogy

A kerdesedre, miszerint ez nem szivatas-e a kobon a penzunkert, az a valasz, hogy nem, mert mint irtam is, aki nem veszi meg, annak aztan nincsen benne penze, amiert szemben ez szivatas lenne, aki meg megveszi, az meg tudja, hogy mit vesz, es nyilvan nem erzi szavatasnak, maskulonben nem venne meg.

Alapbol nehezen ertelmezheto a tobbes szam elso szemely alkalmazasa a kerdesedben, mivel te nem is tervezed megvenni, ugyhogy neked semmi penzedbe nincsen, amiert szemben hogy lehetne barmi is szivatas, plane amit nem is fogsz birtokolni es hasznalni.

Remelem igy erthetobb, hogy en nem az mondom, hogy lovas szekeret kellene gyartani vagy petroleumlampat. Ez olyan valami, ami a te fejedben szuletett meg, velhetoleg annak (nem egyenes) folyomanyakent, hogy amellett is erveltem, hogy annak idejen 6 masodperc sample time-al is kurva nagy zeneket csinaltak, ugyhogy nem erzem, hogy ez a kreativitast gatlo tenyezo kellene, hogy legyen. Tudod, hogy mik a hatarai/korlatai, es eldontod, hogy neked ez belefer-e vagy sem.

Ha arra szavazol, hogy nem, akkor a Roland teged nem szivat semmivel, plane nem a penzedert. Hacsak nem te finansziroztad a fejlesztest, de azt nem valoszinusitem.

Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Ha ugy latod…

Igen, úgy látom hogy felesleges ennyit ragozni. Te úgy véded a P6-ot, hogy tulkép. kijelentetted az elején, te sem akarod megvenni.
Mások meg azért nem, mert felesleges pénzkidobásnak látnánk, amiért egy brutál lekorlátozott eszközt adna el egy neves gyártó. De akinek meg is éri kipróbálni, nem élte hangszere lesz erre van egy Amstelem!

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
30 perccel ezelőtt írta djuice:

De akinek meg is éri kipróbálni, nem élte hangszere lesz erre van egy Amstelem!

Nekem meg arra van egy barmilyen ihatobb sorom, hogy senki aki megveszi nem is varja 200 dollarert elete hangszeret.

Es meg arra is van egy, hogy biztos lesz valaki, akinek pedig megis.

31 perccel ezelőtt írta djuice:

Te úgy véded a P6-ot, hogy tulkép. kijelentetted az elején, te sem akarod megvenni.

Hogy ezt vedem-e, vagy barmilyen sampler-t, ami csak 6 masodpercre kepes, az nem biztos, hogy egyertelmuen megallapithato a hozzaszolasaimbol.

 

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...