Jump to content
Ménemszól.hu

TEO-5


faceeasyg

Recommended Posts

6 órája írta draco draconis:

A demo nekem nem jött át. Egy UB-Xa ugyanígy szól, viszont 16 poly bitimbrál, és poly AT. Még olcsóbb is vmivel. De azért egy pillanatra elgondolkoztam rajta :D

Ebbe azert vegre belefert a klasszikus state variable filter, meg ugye buszken villantja az Oberheim logot, es ahhoz kepest eleg megfizetheto. Szerintem nem is akar mashogy szolni, mint egy Oberheim, az meg, hat, Oberheim hang. ;) 

Ugyhogy... van ilyen is. Lehet valasztani.

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
Ekkor: 2024. 05. 17. at 6:58 írta faceeasyg:

Ebbe azert vegre belefert a klasszikus state variable filter, meg ugye buszken villantja az Oberheim logot, es ahhoz kepest eleg megfizetheto. Szerintem nem is akar mashogy szolni, mint egy Oberheim, az meg, hat, Oberheim hang. ;) 

Ugyhogy... van ilyen is. Lehet valasztani.

Az OB lógó nekem nem jelent semmit se önmagában. A variable state filter persze annál többet, de csak ennyi az előnye.

De hát olyan idől vannak, amik sose lesznek már, ki kell használni: ki azt vegye melyik tetszik neki. :)

Ráadásul mindkettő SMD, szóbal még ez se lejhet döntő.

Ps.: az analóg overdrive is előny, jut eszembe :D

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ekkor: 2024. 05. 21. at 12:06 írta draco draconis:

Ráadásul mindkettő SMD, szóbal még ez se lejhet döntő.

Ez egy onallo temat megerne. Igazabol maga az SMD sokkal kevesbe hatarozza meg a minoseget, mint a minoseg es nem minoseg kerdese. SMD-bol is lehet minoseget csinalni, meg through-hole-bol is szart.

Nyilvan en is jobban bizok egy olyan pl elofokban, amiben alkarnyi kondenzatorok viritanak, de nominalis mukodes mellett az audio vegeredmeny igy is ugy is jo.

De ez egy nagyon erdekes kerdes, amirol szivesen vitatkoznek.

Ekkor: 2024. 05. 21. at 12:06 írta draco draconis:

A variable state filter persze annál többet, de csak ennyi az előnye.

Nekem ez tette be a kaput. Emiatt kivanom. Es valoszinusitem, hogy az MS-5 utan ez lesz a kovetkezo beruhazas. Szoval nem vagyok ellene a behringernek, pl a heten erkezik az masodik 2600-asom. ;) Eshat az MS-5 is behri. De az a filter, az ami. Nekem.

Ekkor: 2024. 05. 21. at 12:06 írta draco draconis:

Ps.: az analóg overdrive is előny, jut eszembe :D

Ja, ok. Van annyi analog overdrive-om, hogy nekem meg ez nem perdonto... :D De egyebkent, ja, analog overdrive, foleg a megfelelo helyen, persze, jojjon csak. Abbol nem lehet sok.

Ekkor: 2024. 05. 21. at 12:06 írta draco draconis:

De hát olyan idől vannak, amik sose lesznek már, ki kell használni: ki azt vegye melyik tetszik neki. :)

Igy van. Ha most lennek huszoneves, nyilvan kurvara nem tudnam, hogy mit valasszak, es az a legszebb, hogy (szinte) akarmit valassz is, azon nem fog mulni a dolog. Kurvajo cuccok vannak teljesen elerheto aron. Meg az oberheim is... oberheim szinten teljesen budget.

 

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
4 órája írta faceeasyg:

Ez egy onallo temat megerne. Igazabol maga az SMD sokkal kevesbe hatarozza meg a minoseget, mint a minoseg es nem minoseg kerdese. SMD-bol is lehet minoseget csinalni, meg through-hole-bol is szart.

Nyilvan en is jobban bizok egy olyan pl elofokban, amiben alkarnyi kondenzatorok viritanak, de nominalis mukodes mellett az audio vegeredmeny igy is ugy is jo.

De ez egy nagyon erdekes kerdes, amirol szivesen vitatkoznek.

Nekem ez tette be a kaput. Emiatt kivanom. Es valoszinusitem, hogy az MS-5 utan ez lesz a kovetkezo beruhazas. Szoval nem vagyok ellene a behringernek, pl a heten erkezik az masodik 2600-asom. ;) Eshat az MS-5 is behri. De az a filter, az ami. Nekem.

Ja, ok. Van annyi analog overdrive-om, hogy nekem meg ez nem perdonto... :D De egyebkent, ja, analog overdrive, foleg a megfelelo helyen, persze, jojjon csak. Abbol nem lehet sok.

Igy van. Ha most lennek huszoneves, nyilvan kurvara nem tudnam, hogy mit valasszak, es az a legszebb, hogy (szinte) akarmit valassz is, azon nem fog mulni a dolog. Kurvajo cuccok vannak teljesen elerheto aron. Meg az oberheim is... oberheim szinten teljesen budget.

 

Nekem csak egy Behringer cuccom van, de az szinte kötelező darab szerintem aki synthwave-ben zenél: a VC340. Egy Bass Station II-vel összeházasítva, vagy bármi durva analóg cuccal, hát na: ezt a soundot kerestem 20 évvel ezelőtt, csakhát megfizethetetlen volt otthonra. Akkoriban maradt az Orange Vocoder :D

És...

Elkezdtek a szintén megfizethetetlen outboardok is szivárogni Behringertől. Vajon hamarosan a megfizethető otthoni analóg mastering se lesz elérhetetlen?

Ugye vannak akik ezt (is) hülyeségnek tartják. Node pont ők tartották hülyeségnek az olcsó analóg szintetizátorokat, önvezető autókat, a zenét készítő mesterséges intelligenciát is ... El is tettem a kommentjét az egyik ilyen prominens személynek. :D

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

Én azt gondolom, lehet hülyeség, de Dave Smith Úr és Tom Oberheim Úr sokat dolgozott együtt. 

Amikor DS még élt, lehet kitaláltak egy koncepciót, hogy valamikor a két cég csinálja meg ugyanazt a saját cégükre jellemző dolgokkal... 

A Take 5 és TEO 5 kísértetiesen hasonlít egymásra persze a saját cégen belüli specifikációk kivételével. 

Hogy miért nem együtt adták ki a két szintit. Gondolom, hogy ne legyenek egymás útjában a piacon. 

Személy szerint designban a Take 5 jobban tetszik, viszont az Oberheim hangja jobb, szebb. 

Talán okoskodásnak tűnhet ez a vélemény, de nézzétek el nekem.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
12 órája írta GÁBOR:

Én azt gondolom, lehet hülyeség, de Dave Smith Úr és Tom Oberheim Úr sokat dolgozott együtt. 

Amikor DS még élt, lehet kitaláltak egy koncepciót, hogy valamikor a két cég csinálja meg ugyanazt a saját cégükre jellemző dolgokkal... 

A Take 5 és TEO 5 kísértetiesen hasonlít egymásra persze a saját cégen belüli specifikációk kivételével. 

Hogy miért nem együtt adták ki a két szintit. Gondolom, hogy ne legyenek egymás útjában a piacon. 

Személy szerint designban a Take 5 jobban tetszik, viszont az Oberheim hangja jobb, szebb. 

Talán okoskodásnak tűnhet ez a vélemény, de nézzétek el nekem.. 

Igen. Fentebb én is pont ezt írtam. Te jól kifejtetted. Így gondolom én is!

Nekem a TAKE5 van, nagyon szeretem, gyönyörű a hangja szerintem és kézre áll minden!

Szerkesztette Technox
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...