Jump to content
Ménemszól.hu

Digitakt II


faceeasyg

Recommended Posts

11 órája írta Hollsound:

Elektron Transfer mint megoldás nem jöhet szóba? Épp most készítek egy backup-ot es ha jól értelmezem, 3 lepésben lehetséges: project, sample és sound mentések.

Bár hosszú órákat vett igénybe, de PC-re sikeresen lementettem az összes project, sample és sound file-t a Transfer-el. Már csak egy DT2 hiányzik, hogy bemásoljam rá. Vajon meg kéne tartanom a Dt1-et azért másolás előtt? 🤔

Ha valakinek sikerült Transfer-el az átmentés, tudassa itt velünk pls!

Link to comment
Share on other sites

Már válaszoltak is: (subject: Digitakt 1 to Digitakt 2 transfer problem)
"Are you using the latest version of Transfer? We have tested this a lot and have never seen a transfer fail. Please describe in more detail how you do it, and what happens when it does not work, and we will investigate. Note that only the latest version of Transfer is compatible with Digitakt II."

Megírtam nekik, részletezve, hogy elvileg minden oké kellene legyen. Folyt.köv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Még több bibi:
A DT2 nem csak fogadni nem tudja a DT1 projekt és pattern fájljait, de önmagáról is csak a patternek egyesével dumpolhatók le, mert ha a projektet akarom lementeni (ehhez ugye a c6 progi kell), akkor miután a DT2 befejezi az átküldést, a c6 nem hozza létre a fájlt (mint patternnél vagy DT1 esetében bárminél), tehát nem lehet, nincs mire mentést nyomni.
Már videókat is küldtem (megosztva) nekik. Rem, hamar válaszolnak, ha nem oldódik meg, hétfőn visszaviszem a gépet, lehet csak az enyém szar.

Link to comment
Share on other sites

Bmeg, megtaláltam a megoldást. 
A lényeg, hogy az átköltözés 3perc alatt megvan!
Belebonyolódtam fölöslegesen, mert az alábbi dologról egy szó sincs sehol.
Natehát:
1. A pattern-ek lementéséhez (ezt egyesével lehet) c6 progi kell sysexben. Ezt csak abba tudod visszatölteni Elektron transfer progival, ami gépből kiszedted. 
2. A projekt sysex dump bár megy oda-vissza a DT1-en (ugyanúgy, mint az előbb, tehát lefele c6, visszafele E-transfer), de ez NEM működik (legalábbis nálam) a DT2-vel.
3. Átköltözés:
DT1 usb midi. Megnyit mellé az Elektron transfer. Connect. Explore fül. A jobb oldali oszlopnál lenyitjuk és a Samples-t átváltjuk Projektre. A kiválasztott projektet átmásoljuk bal oszlopba (tehát a PC/Mac-ünkre. DT1 kihúz, DT2 usb midi. E-transfer connect. Megint explore fül, majd jobb oldalon kiválasztjuk a projekteket, bal oldalon kitallózzuk a DT1 projekt fájlt. Áthúzzuk. Megkérdezi, hogy mintákkal együtt e azok eredeti helyén. Igen. Átmegy és kész.
DT2-ben ott a teljes DT1 projekt minden mintával és patternnel és MIDI sávval a külső eszközöket vezérlő minden infoval.

Egy eltérést találtam: Az egyik pattern audio sávjának delay-e máshogy szólal meg, azt be kellett állítani (vmiért ugyanolyanra nem is tudtam), de más beállítással is jó a téma. 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

13 órája írta syngular:

3. Átköltözés:
DT1 usb midi. Megnyit mellé az Elektron transfer. Connect. Explore fül. A jobb oldali oszlopnál lenyitjuk és a Samples-t átváltjuk Projektre. A kiválasztott projektet átmásoljuk bal oszlopba (tehát a PC/Mac-ünkre. DT1 kihúz, DT2 usb midi. E-transfer connect. Megint explore fül, majd jobb oldalon kiválasztjuk a projekteket, bal oldalon kitallózzuk a DT1 projekt fájlt. Áthúzzuk. Megkérdezi, hogy mintákkal együtt e azok eredeti helyén. Igen. Átmegy és kész.
DT2-ben ott a teljes DT1 projekt minden mintával és patternnel és MIDI sávval a külső eszközöket vezérlő minden infoval.

Tehat akkor minden mukodott, ahogy elvileg mukodnie kell, es hiba csak a keszulek es a szek kozott volt? ;) 

Oromteli tanulsag, hogy az Elektron-nak jo es gyors a supportja.

Link to comment
Share on other sites

Találtam még egy fura hibát az átköltözéssel kapcsolatban.
Az egyik betöltött, átmentett DT1 projekt 14db patternjéből, amelyikben van téma a 7es tracken (9 ilyen pattern van), ott annak beállított sample-jét (minden patternben más hang van a 7esen, így még csak nem is sample függő a dolog) 1 félhanggal magasabban szólaltatta meg, mint eredetileg, de csak a 7es track-en. Ezeket mind le kellett hangolnom és úgy menteni a projektet fixre, . . . . . . . de kövi bekapcsoláskor meg a lehangolt állapot volt rossz (ez engem is lehangolt), tehát vissza kellett állítanom, egyenként pattern save to projekt majd projekt mentés.
Áramtalanítás, újraindítás, most jó.
30+ éve szintizgetek, van rutin, de ez az első gép, aminél faszkodásokkal indul a barátságunk.
 

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta syngular:

30+ éve szintizgetek, van rutin, de ez az első gép, aminél faszkodásokkal indul a barátságunk.

Nem lehet, hogy azert, mert nem nullarol indult a "baratsag"?

Az elmult 30+ evben hany olyan szintivel kellett eddig ismerkedned, amibe at akartad tolteni az elozo szintidben tarolt adatokat? (hangszinek, patternek/szekvenciak, stb)

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta faceeasyg:

 

Te mindenképp bennem akarod megtalálni a hibák okát :)
Egyébként ez előtt a Korg Wavestate-tel volt problémám. Persze lehet, hogy a windowson múlt, de a kapcsolódás katasztrófálisan szar volt. Ritkán működött, aztán másnapi bekapcsolás után már megint nem. (A régi R3 ma is usb-re téve azonnal és hibátlanul működik az editor progijával.)
Az meg szubjektív (leheletnyit objektív is), hogy amikor editor progi segítségével egy preset-nél az atyaúristenséget is visszaállítottam nullára, de még mindig volt a hangszínben vmi "mozgolódás", na akkor mondtam, hogy kapjátok be, nekem ehhez nincs türelmem, pláne ha "sima" hangszíneket bármi más gépből is megkapok, szóval repült :)

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
2 órája írta syngular:

Te mindenképp bennem akarod megtalálni a hibák okát :)

Nem igazan, nem feltetlen, nyilvan egy kis haveri (felebarati) ugratas is volt mogotte, de pl a transfer-nek kb az lett a megfejtese, hogy nagyjabol jol mukodik, es azt csinalja, amire kitalaltak. Az, hogy transzponalta a 7-es csatornat oda vissza, az erdekes meg vicces, meg igazabol nem kellene ugy lennie, es remelem azota mar elmult, mert ha kitarto a problema, akkor azt megertem, hogy valook. :)

Arra csak racsodalkoztam (nyilvan szemelyes tapasztalat alapjan), hogy mi lehet az osszehasonlitasi alap egy uj szintivel valo baratkozas megiteleseben, mert tudtommal eleg keves hangszerrol mondhato el, hogy az elozo generacioban alkotott dolgaidat csak ugy hipp-hopp athuzod az ujra.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 órája írta faceeasyg:

:D 

 

Valahogy az ilyen teljesen jó, szuper népszerü cuccokat (bármilyen Elektron, Microfreak, Serum, Massive, Circuit, stb) bemutató videóit nem tudom értékelni. 😐 

Hogy ON is legyek, végül én is beadtam a derekam és rendeltem egy DT II-öt. Túl rövid az élet ahhoz, hogy az elsö generációt nyúzzam. :)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nem DT, de talán belefér itt egy általános Elektron kérdés.

A DT2 váratlan megjelenése felvetheti szerintetek, hogy egyéb gépeik kapcsán is megtörténhet hasonló még az idén?

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta syngular:

Nem DT, de talán belefér itt egy általános Elektron kérdés.

A DT2 váratlan megjelenése felvetheti szerintetek, hogy egyéb gépeik kapcsán is megtörténhet hasonló még az idén?

En nem hiszem. Valoszinuleg mar dolgoznak rajta a hardveresek, de szoftver oldalrol meg van egy rakas bugfix es az Overbridget is be kell fejezni. A Syntakt vonalon remenyeim szerint nem sietik el a cseret. :) 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta syngular:

Nem DT, de talán belefér itt egy általános Elektron kérdés.

A DT2 váratlan megjelenése felvetheti szerintetek, hogy egyéb gépeik kapcsán is megtörténhet hasonló még az idén?

Én sem gondolnám. A DT2 óriásit megy most, további MK+1 Elektron termékek megjelenése csak összezavarná a vásárlókat. Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a DT2 újabb firmware-ébe tesznek bele a közeljövőben 1-2 olyan újdonságot, hogy a még hezitáló potenciális vevők is beadják a derekukat a vásárláshoz.
Azért az OT3-ra kíváncsi lennék :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 órája írta Cslock2:

Kissé sajnálatos az az illúzió, melyben a Digitakt 1 -et eladással próbálkozó emberek ringatják magukat a 200.000 huf körüli árral. A valóság a 150.000 alatt kezdődne, de Ők még várnak, míg a jelenlegi 8 db eladó helyett 23 db lesz eladó. Sok sikert kívánok. Én szóltam.

200-ert adtam el 3 hete par nap alatt, 3db vevo allt sorba erte. 

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Cslock2:

Kissé sajnálatos az az illúzió, melyben a Digitakt 1 -et eladással próbálkozó emberek ringatják magukat a 200.000 huf körüli árral. A valóság a 150.000 alatt kezdődne, de Ők még várnak, míg a jelenlegi 8 db eladó helyett 23 db lesz eladó. Sok sikert kívánok. Én szóltam.

(csak poen, nem kell komolyan venni)

318486302_454524910219338_8173526845131557181_n.jpg

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)

Várható volt, hogy ez lesz a DT1 árával. Első nap megvettem a DT2-őt, hogy megjelent és még aznap eladtam, szintén 200ért a DT1-et. Gyorsan kellett lépni és biztosra menni.
Ettől függetlenül tuti nem adnám oda "szarért-húgyért" (200 alatt), amíg a boltban létezik a DT1 újonnan 300 fölött. Akkor inkább megtartanám, ha ma még meglenne.
Doboz nélküli, agyonkopott/karcos az oké, hogy nem megy el ma már 200ért, de egy "bolti állapotú, dobozos", azért nem rossz vétel ma 200ért.

Szerkesztette syngular
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta Cslock2:

Per pillanat 170-ért van fent egy király állapotú DT1.

Megy ez lefelé szépen. Syngular, Te jól tetted, időben léptél.

Egyébként az is vitára érdemes, hogy a DT II megér-e 1049 EUR-t.

Nem csak magyar bukszával, de a Redditen is sokan szívják a fogukat, kicsit sokallják a cuccért.

A hanyatló nyugat mi? Overbridge nélkül, béta teszterként, halom hibával.

Tudom , nálunk mindenkié hibamentes, az Overbridge meg nem is kell. ( Gazda szeme hízlalja a jószágot)

Egy célom ezzel az írással, a realitás talajára hozni a hívőket. Lássuk mit adnak, aztán kell vagy nem.

Sztem DT1 170.000 ár mellé 280.000-as max ár illene a DT2-hez.
Lássuk be, ez a DAWless setup inkább szól az inspirációról meg a performance-ról, amihez egy DT1 is kiválóan alkalmas.
Most páran bedobják a DT1-üket, hogy vehessenek egy DT2-t, mert early bird-ök.

Ettől még a DT1 semmivel nem lett rosszabb. :)
Első nekifutásra én is nagyon el akartam adni, mert felspannolt a DT2 teaser, de most már nem így gondolom.
150.000-ért eladni és venni 400.000-ért nem "reasonable" ahogy a tanult olasz mondaná.

Link to comment
Share on other sites

DT1-et nem befektetésnek kell venni, ez a megoldás. Egy jó cucc, olyan mint egy lengyel pinaninó a nagyszobában.
Nem azzal fogod megcsinálni életed koncertjét de krva jókat elbohockodsz rajta.
Én amúgy multitimbral szintivel használom (Kyra), így pl a sztereo issue egyáltalán nem zavar.
A waldorfot meg úgy tekerem ahogy akarom.
Amúgy egy DT1 + Blofeld szintén egy elképesztő jó kombo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta cursortoxyz:

(csak poen, nem kell komolyan venni)

318486302_454524910219338_8173526845131557181_n.jpg

csak poen, nem kell komolyan venni, de komolyan alkudtam ket hasznalt motyora is az apron, az egyik valaszra sem meltatott (mert alkudni akartam volna), a masik igen, de vegul ujonnan vettem ugyanannyiert, mint az olcsobb, aki legalabb komolyan gondolta, es valaszolt.

13 órája írta syngular:

 de egy "bolti állapotú, dobozos", azért nem rossz vétel ma 200ért.

Annyiert MPC One-t kapni. Nagyon rossz vetel. Szerintem a DT2 is rossz vetel. Majd talan a DT4 eler az MPC szintre, csak szar lesz a logikaja, de ahhoz sokan mar hozzaszoktak.

Nem szeretek fikazni, de belatom, most azt tettem. Van elektronom, es azon kivul ahogy szol, minden egyeb aspektusat ruhellem, mint a szart. Es jobban szolo cuccaim is vannak. :P

11 órája írta rtkb75:

Ettől még a DT1 semmivel nem lett rosszabb. :)

De jobb se lett. ;)

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Cslock2:

( öreg táp, öreg kapcsolók, kiszáradó kondenzátorok, elromló kijelző, kontaktos jack)

A korabbi fikazasom utan itt azert be kell szoljak. A kijelzo az nem tul eros, szerencsere olcso alkatresz, de minden mas jol meg van epitve az elektron cuccokon (amiket lattam). Kontaktos jack probemarol meg nem hallottam, de vegulis az is filleres joszag.

4 órája írta rtkb75:

Amúgy egy DT1 + Blofeld szintén egy elképesztő jó kombo.

Hallottal mar az Akai MPC-rol?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...