Jump to content

deneverstudio

Regisztrált tag
  • Tartalom számláló

    2.678
  • Csatlakozott

  • Utolsó bejelentkezés

  • Days Won

    112

deneverstudio összes megnyilvánulása

  1. Tele van hibával, mint mindig. C13 mellett, nem feltétlenül van rá szükséged szerintem. Zenei produkciók esetében minimális a különbség a kettő között.
  2. deneverstudio

    Akad a DAW

    Steinberg Power Sheme be van kapcsolva? Ha nincs, kapcsold be. Audio Guard szintén legyen bekapcsolva.
  3. deneverstudio

    nord stage 4

    Igen, aki cégesen veszi, az levonásba helyezi az ÁFÁ-t. Feltéve ha ÁFÁ-s amúgy. Aki alanyi mentes, az nem tud élni ezzel.
  4. deneverstudio

    Steinberg Cubase 12

    Nekem ez egyik ment simán, a másikat két héttel később egy napos kínlódással sem sikerült beüzemelni. Agyrém az egész.
  5. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Sajnos nem csak ennyi. Sokszor a mérőműszerek is rosszul működnek, mert később hallod azt amit mutatnak, de nem nagyon van választása az embernek. Ha komoly teljesítményre van szükség keveréskor, akkor oda legalább 1024-es latency kell, de inkább 2048.
  6. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Persze, ez így van, de Solo és Duo kártyának eddig sem volt túl sok értelme szerintem, max ismerkedési célból.
  7. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Tudom, nem is órajelekkel és magokkal számoltam. Közben megvannak az első eredmények. 48 db 1073-nál 44% a processzorhasználat, I9 8 mag, 3,6GHz.
  8. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Közben rájöttem, hogy rosszul számoltam és az i9-es 18 mag kb. pariban lesz a 6 Octoval.
  9. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    A PC/MAC sem egy proci valójában, hanem pl. 18 az i9-es gépem esetében, vagy 8 az i7-esemnél de amúgy sem ez a lényeg. Van két komplett rendszer az elérhető maximális kiépítésben, nézzük meg melyik mit képes futtatni. A PC-n nyilván kevesebb mag kell, mert nagyobb az órajel. Matematikailag elvileg kb. annak kellene kijönni, amit írtam, de nem vagyok programozó, csak tippelek más infók alapján, úgyhogy majd meglátjuk, ha valaki leteszteli. Régebben ezek nagyon messze voltak egymástól teljesítményben, mostanra nyilván jelentősen közeledtek egymáshoz, ezért is léphette ezt meg az UAD, de ettől még szerintem senki nem fog eldobni egy ekkora UAD rendszert, ami elég komoly keverési kapacitás. Még akkor sem, ha netán ugyanezt tudja egy gép is, mert akkor meg dupla akkora kapacitással tud dolgozni. Ezekből sosem elég. Igazából akár a tízszeresét is simán el lehetne használni egy nagyobb projectben és akkor kb. le van pluginezve az, amin mondjuk Chris Lord Alge dolgozik.
  10. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Az UAD-os Vertigo amúgy 4x-en megy. Azt lenne érdemes megnézni, hogy a native is annyin megy-e.
  11. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Az mondjuk nagyon gyanús, hogy 320 darabot be tudtál rakni a Vertigóból. Mekkora gép ez? És milyen szotferbe raktad bele?
  12. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Ha ez így van, akkor az csak megerősíti, amit mondtam, hogy natívban létező külsős cuccokat nem sok értelme volt UAD-ra megvenni. Fordítva teszteld, ahogy mondom, annak van csak értelme jelen esetben. Az most a kérdés, hogy az UAD saját 4x-en számoló cuccaiból mennyi fut el egy gépen. Egy i7-en kb. a negyede körül kell elvileg lennie, egy sokmagos i9-en pedig kb. a fele. Mármint a 6db Octo kártyához képest gondoltam.
  13. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Azzal pont nem nagyon tudod tesztelni, mert azok általában nem oversamplingelnek. Némelyik talán 2x-en megy az újabbakból, de 4x-en egyik sem. Az egész UAD-ban amúgy is a saját cuccaik a lényeg, nem amit a külsős cégek csinálnak rá, bár persze azok között is van néhány jó. A lényeg, hogy Brainworxot és Softube-ot szerintem eddig sem volt túl sok értelme UAD-ra venni. Gitárerősítőt is főleg csak azért, hogy real-time lehessen játszani az Apollon és ne kelljen mindig a latencyt állítgatni.
  14. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Senki nem állított ilyet tudtommal. Mindig is az volt a lényeg, hogy ez a teljesítmény elérhetetlen natívban és ez most is így van. Ha a natívak is 4-szeres oversampliget használnak, hogy jól szóljanak, akkor egy átlagos gép csak a töredékét fogja tudni lefuttani egy 6db Octo kártyás rendszerhez képest. Hacsak az UAD-os programozók nem tudnak valami olyan trükköt, amit a többiek nem. 6 db Octo-n 96db MKII-es Neve 1073 képes futni bekapcsolt EQ-val. Kíváncsi vagyok mennyi megy el belőle egy i7-es gépen, meg hogy egyáltalán van-e a nataívban oversampling.
  15. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Szóval megint valami felelseges marhaság, ahelyett hogy végre gatyába ráznák az egész rendszert, ami már annyira elavult, hogy néha alig lehet vele dolgozni. Legalább 5 éve esedékes lenne már az UAD3, jóval nagyobb teljesítményű DSP-kkel. A VST3 is nagyon aktuális most, mert vége a támogatásának. Meg várunk még jó pár plugint, ami jó lenne, ha létezne, stb.
  16. deneverstudio

    UAD Spark? ez mi ez?

    Egyelőre semmit sem tudni róla.
  17. deneverstudio

    R.I.P. Silk

    52 éves volt Silk. Még nagyon-nagyon ráért volna.
  18. deneverstudio

    R.I.P. Silk

    Nagyon lesújtott a hír engem is. Pótolhatatlan vesztesége a szakmának.
  19. SM58, Beta 58 a legjobbak között vannak hangosításban. Ezekkel nem lehet befürödni, de a használtakkal valóban óvatosan. Ne legyen hamis, mert az sehogy sem szól, ne legyen teleköpködve, koszolódva, mert akkor szintén szarul szól. Neten találni képeket, hogy miről lehet felismerni a hamisakat.
  20. deneverstudio

    Halkabb zene

    Úgy van, ahogy DutchFlowers is mondja. Hangszerelés és mastering. Pontosabbat akkor lehet mondani, ha halljuk.
  21. deneverstudio

    Halkabb zene

    Látni és hallani kellene, mert így csak tippelgetni lehet. Látatlanban azt mondanám, hogy nem jól van masterelve.
  22. deneverstudio

    UAD Thunderbolt Alaplap

    Ezt nem tudom, mivel nincs más TB-s cuccom.
  23. deneverstudio

    UAD Thunderbolt Alaplap

    Nem, egy csomó dolgot át kell állítani a BIOS-ban, hogy menjen, de ez le is van írva az UAD oldalán. Legalább is egy része. A trükkösebb dolgok nincsenek, mert azok nyilván alaplap specifikusak, pedig azok anélkül el sem indul. Pl. engedélyezni kell, hogy TB-ről bootolhasson, hiába semmi köze ehhez. Aztán a TB beállításoknál a Security Level-t ki kell kapcsolni, meg hasonlók. Hetekig nyomoztam ezeket, mielőtt megvettem, mert nincs ember az országban, aki értene hozzá. Egy rossz vicc az egész. Nem is értem, hogy ezt hogy gondolják az iparági szakemberek. Sajnos így is nyűgösködik még néha, de azért működik. A korábbi i7-es géppel nem volt ennyi kínlódás, de két hónapig azt rugdosni kellett azért, mire beállt. Eleve tök zavaros voltak annál a frissítek. Nem volt elég BIOS-t és alaplap drivert frissíteni, hanem egy külön elrejtett helyen lehetett letölteni a TB driver frissítést még, meg egy negyedik helyen a TB firmware frissítést. És ha mindenből a jó verzió volt fent, meg UAD-ból is, meg Win 10-ből is, akkor ment rendesen. Nem értem, hogy ez mért ment ekkora erdőbe Windows alatt, pedig egy egész jó protokol lenne.
  24. deneverstudio

    UAD Thunderbolt Alaplap

    Az i7-es az Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7 alaplap. Az első két hónapban ez is nyűgös volt, de utána ment tökéletesen. Az i9-es pedig Gigabyte X299X DESIGNARE 10G. Az szívás állandóan.
×
×
  • Create New...