Jump to content
Ménemszól.hu

KissViktor

Regisztrált tag
  • Tartalom számláló

    65
  • Csatlakozott

  • Utolsó bejelentkezés

  • Days Won

    5

Hozzászólások KissViktor részéről

  1. Hát csak gyorsan rákerestem az alaplapodra, lga775-öt támogat, core2quad proci bele menne, de ilyet nem nagyon gyártanak már, csak használtan tudsz szerezni. Szerintem 10-20 ezer körül odaadják már. Az újat meg érdemes meggondolni, mert akkor már alaplapcsere is kell, talán még ram csere is, meg lehet hogy videokártya csere is, meg még ki tudja. Szerintem egy használt quad célszerűbb.

    A freeze dolog meg jót tesz a performancenek, de ha úgy szerkesztesz zenét mint én, hogy egyik pillanatban jön egy villámcsapás, és rájösz hogy a french hornnál a velocity 1:31-nél túl erős, vissza kéne egy picit húzni belőle, akkor ugye unfreeze meg újrafreeze. Aztán nálam így percenként jönnek az isteni szikrák és mindig máshol lelem meg a hibát, más hangszernél... hát 40-50 sávnál így már elvész a zeneszerzés öröme (főleg amikor fél óra múlva rájövök, hogy mégiscsak jobb volt úgy az a french horn)

    A hangszerbetöltés szerintem nem fog felgyorsulni, mert annál már a merevlemez sebessége a gyenge láncszem, de a projectet nem kell újratölteni tízpercenként, csak max nap elején. (ha meg mégis, akkor valami gubanc van a dawoddal) Ezen csak az ssd vagy a raid segít, de az nagyon drága erre a célra, meg felesleges is.

    Ha 32 bites a windowsod, akkor max 4 gigát tud a géped kezelni összesen. (videokártya memóriával együtt) Ha 64 bites a windowsod, akkor már nagyon sokat, de a 32 bites programok csak 4 gigát. A feladatkezelőben meg tudod nézni, épp mennyinél jár a mixcraft. Végülis a maradék 4 giga meg marad a windowsnak, még mindig jobb mintha 32 bites lenne az operációs rendszer, mert így az egész 4 giga megmarad a dawnak. Én amúgy Reaper párti vagyok, ez a pici program egyszerűen mindent tud. Talán nem olyan csicsás mint a nagyok, de ha az ember elmélyül benne, rájön hogy szinte korlátlanok a lehetőségek. A 64bites reaper például meg tud nyitni 32bites plugineket, és hát sok plugin még most is csak 32-es. Meg aztán mindent lehet routeolni mindennel, nincsenek korlátok benne. Amúgy meg tudom érteni, hogy sokakat elriaszt, én például eleve úgy állok egy új daw elé, mintha az ellenségem állna velem szemben.

    Na de visszatérve a procira. Annak idején valami tekintélyes méretű project közepén jártam, amikor már képtelen voltam új hangszert vagy vst-t berakni, mert legnagyobb bufferrel se ment már jól a lejátszás, recsegett, ropogott, nem lehetett dolgozni vele. Egy két magos athlonom volt akkor, vettem egy négymagosat ugyanabba az alaplapba. Na hát mindjárt más lett a dolog, le tudtam játszani a túlhangszerelt projectemet, még új sávokat is adtam hozzá. Azóta nem is értem el a procilimitet. Az athlon amúgy elég gyengének számít a mai világban, de én azzal a négy maggal vígan el voltam ezután, nem tudtam annyi vst-t berakni egy projectbe, hogy kifullassza a procit. Az más kérdés, hogy közben jött a ram limit...

  2. Én sok vsti-vel dolgozom, nálam az volt a legnagyobb előrelépés, amikor a két magos procit lecseréltem négy magosra anno, pedig az csak egy kis amd volt. Most egy négy magos i5-öm van, és az alaplapi kártyával nyomom asio4all driverrel. Épp van egy projectem kb 30 sávval meg jó sok vsti-vel és bevallom őszintén, az alap driver beállításokhoz hozzá se nyúltam még, nincs is okom, mert meg se reccsen a legjátszás. A 8 giga ramod szerintem elég, én régen 3-mal szenvedtem, és még azzal is befejeztem a 80-120 sávos projectjeimet. (bár sokszor fájtalmas volt) Haver is sokáig egy core2duo-val nyomta, és nagyon lelkes volt, amikor vett egy 6 magos amd-t. Ő is nagy vsti guru amúgy.

    Csak használj 64bites daw-t, különben 4 gigánál limited lesz.

    Érdekesebb mulatság, ha élőben akarsz vsti-t feljátszani úgy, hogy már van 50 sávod. Nem tudom, létezik-e olyan erős berendezés amin trükközés nélkül meg lehet ezt oldani.

    Hangkártyából meg szerintem olyat érdemes nézni, aminek jó a driver támogatása. Nálam ebből a szempontból az emu eljátszotta a lapjait, a legutolsó (egyetlen) driver, amivel működött nekem win7 alatt, valami ősrégi béta driver volt. Mivel ez részben számítástechnika kategória, szerintem valami új típust érdemes nézni. Én is tervezek majd venni valamit, és nálam ez a fő szempont, hogy "valami új fajta" legyen. Amúgy én focusrite scarlettre voksolok, mert az elég sok embernek van, és sokan elégedettek is vele, bár az picit drágább. De van választék bőven, szerintem egy kutya itt mind ebben az árban, de ha nem akarsz külső forrásból felvenni, akkor inkább procira költs ne kártyára.

    Amúgy ez a kis maudio kártya amit mohawk linkelt, még nekem is szimpatikus. Utána is járok mindjárt kiféle-miféle jószág ez. :)

  3. Nekem egy kompakt kis hangkártyára lenne szükségem laptophoz. A scarletten vagy a fortén gondolkodom, elég lenne egy jó minőségű bemenet előfokkal, csak nem tudom, megérné-e kb háromszor annyit kiadni a fortéra. A duet biztos jobb lenne, de nem akarok macre váltani. Más alternatívát meg nem nagyon tudok, valahogy nem bízom a többi gyártó hangkártyáiban. Van valakinek tapasztalata ez ügyben? Minél olcsóbban szeretnék jó minőséget, mondjuk egy alig hallható javulásért nem akarok sokkal többet kiadni.

×
×
  • Create New...