Jump to content
Ménemszól.hu

Isten Nyila

Regisztrált tag
  • Tartalom számláló

    371
  • Csatlakozott

  • Utolsó bejelentkezés

  • Days Won

    12

Hozzászólások Isten Nyila részéről

  1. 15 órája írta Bendi:

    Arra lennék kíváncsi, hogy elmondható-e, hogy a Volt széria minőségben ugyanaz, mint pl. az Apollo, csak DSP nélkül?
    Tehát ha valaki szeretett volna mondjuk egy 4x4-es Apollót DSP nélkül, az most megkapja a 4/76-tal?
    (előfokok, A/D és D/A átalakító…)
    Mert ha igen, akkor - ahogy mondani szokták - valóságos lopás ennyiért megvenni. … és akkor már rendelem is … :) Márpedig az árkülönbség alapján ez rendkívül hihetetlennek tűnik… Ha pedig nagyjából (“csak”) a Focusrite / SSL / Motu szintet hozza, akkor csak egy újabb produktum, amit a “márkajelzéssel” próbálnak “ránk tukmálni”, ezért nincs értelme arra gyúrni, hogy az ember lecserélje a Focusrite,SSL, Motu, Presonus… akármi kártyáját, mert “ez UAD”!

    Én is ebben reménykedem.

    Személy szerint két okból sem vettem eddig audio interfészt az UA-tól: 1.) miután már két PCIe Octo kártyám van a gépben, tök felesleges lenne még DSP-t vennem (igaz, ott a Consol, Unison és más fícsör, de azokról lemondok, csak luxus...), és 2.) nincs a gépben Thunderbolt (vagy FW800 stb.), így használni sem tudnám, vagy az egész cájgot le kellene cserélnem.

    Na de USB2 csatolón egy Apollóhoz hasonló minőségű előfok és AD/DA kombó (minden egyéb sallang nélkül, fapadosan, olcsón), az már telitalálatként érne.

    Azt gyanítom, hogy a "trükk" (az olcsósítás módja) a hozzáadott analóg extrákban fog kiütközni, vagyis azok lesznek inkább gyengébbek. El tudom képzelni, hogy a beépített analóg hangszínező és a kompi olyan butított, hogy ahhoz képest a fullos Apollókban lévő DSP-plugin Unison módban végül jobb eredményt produkál.

    De még az sem baj, hisz nem kell mindig használni (vagy lehet rögzíteni anélkül).

    Nagyon várom, milyen képet fog majd mutatni a tesztelés.

    Persze ez esetben Focusrite és társainak annyi. (Nálam itt még mindig első generációs Focusrite Scarlett van pl. és egy Echo AudioFire + E-MU stb.)

    • Like 1
  2. A FireWire kérdést úgy a legegyszerűbb elintézni, hogy vannak régi, különféle audio/video kártyák, amelyeken mellékesen FW port is van. Pl. videodigitalizáló vagy tévétuner (pl. Leadtek WinFast), vagy hangkártyák (pl. Creative Audigy) stb. Lehet, hogy a kártya az eredeti funkciójára már mai körülmények között jórészt alkalmatlan, de attól még az FW továbbra is használható marad belőle. És az ilyeneken gyakran TI (Texas Instruments) chipkészletes kontrollerek vannak, ami a legmegbízhatóbb. Drivert se kell telepíteni, hisz a FireWire-t alapból is kezeli a Windows.

    Legalábbis, amíg elegendő FW400 (nincs szükséged FW800-ra). Vateráról, bontóból, vagy más használt forrásból az ilyeneket fillérekért, akár ingyen össze lehet szedni.

    Nekem is így van FireWire port az összes PC-mben (régi tévétuner kártyával, illetve az E-MU hangkártyán is van), és abba dugva használok egy Echo AudioFire hangkártyát.

  3. 4 órája írta korgpa1x-pro:

    Ultra hálás vagyok ezért az opcióért,
    de sajna én nem bírtam a leírás alapján se megcsinálni... :(
    (win10 alá a 1212m patch-mix -et)

    Marad a win 7.

    Biztos hibáztál az egyik lépésnél!

    Először is töltsd le a KVR fórum elején a zip fájlt, és bontsd ki a C:\Temp mappába a tartalmát. Ne használj mást, csak ami abban benne van.

    A benne lévő EMU_Driver_Fix.ps1 nevű szkript fájlt nyisd meg szerkesztésre a Jegyzettömbbel (Notepad), mert át kell benne írni két helyen az "E-MU E-DSP Audio Processor (WDM)" szövegrészeket, hogy csak "E-MU E-DSP" szerepeljen helyettük, mivel a driver ilyen néven jelenik meg az Eszközkezelőben, és különben nem találja meg (gondolom, az eredeti szkript a 1616M-hez készült, vagy valami más miatt). Ekkor lehet tényleg belekezdeni:

    0.) Legyen frissítve a Windows maximálisan, s miután ez megvolt, érdemes a WUB-bal kiiktatni teljesen a frissítési szolgáltatást, hogy azután már ne történjen benne változás (ez nem feltétlen kell, de biztosabb).

    1.) Uninstallálni a PatchMix-et (a Vezérlőpultból, rendesen, a saját opciójával), majd újraindítás.

    2.) Uninstallálni az E-MU Creative driverét is (hasonlóképpen), majd újraindítás. Utána az Eszközkezelőben ellenőrizd le, hogy tényleg ne maradjon telepítve semmiféle driver, vagy ha mégis van ott bármi, addig törölj/uninstallálj mindent, amíg végleg eltűnik.

    3.) Telepíteni a csomagban lévő 2.3 Beta drivert, de a végén ne hagyd újraindulni. Helyette a Start menüből Shift + újraindítás, így előjönnek az indítási opciók, ahonnan eljuthatsz a Csökkentett módú újraindításig (ha bejött a menü, ott az F4-et kell megnyomni ehhez).

    4.) Ha Csökkentett módban újraindult, a Start menüben görgess le a PowerShell-hez, amit Rendszergazdaként kell futtatni (jobb gomb).

    5.) A PowerShell-ben írd be ezeket:

    set-executionpolicy unrestricted -scope localmachine

    cd c:\temp

    .\EMU_Driver_Fix

    Ekkor fog lefutni a szkript, és javítja a rendszerfájlokat. Végig csupa sárga üzeneteknek kell megjelennie (ha van közöttük piros, akkor nem jó!).

    exit

    6.) Rendes újraindítás, a drivertelepítés kész. Telepítsd a 2.2 Beta verziójú PatchMix-et a csomagból.

    Ha minden lépés rendben történt, ezután már működnie kell.

    Én is többször futottam neki, mire végül összeállt a kép. Két gépen is, a másodikon ultra szívás volt, mert abban van az SB Live az E-MU mellett ráadásként, melyek folyton keresztbetesznek egymásnak, miután az SB-hez a kX Drivert használom, és mindkét driver le akarja cserélni a másik eszközét is kölcsönösen, erre ráment nagyjából egy egész hétvégém, míg összebékítettem őket, na de végül sikerült.

    Sőt, pluszban e kettő mellett még egy külső Echo AudioFire4 is telepítve van (az E-MU kártyán lévő FireWire portba dugva), és úgy van beállítva a Windows, ha az Echo-t bekapcsolom, ő váljon az alapértelmezetté, ha kikapcsolom, akkor meg az SB Live. A profi audioalkalmazások azonban az E-MU ASIO-ra vannak állítva, és az E-MU digitális SPDIF kimenete van az Echo bemenetére átkötve, így az Echo-t tudom alkalmazni hozzá fejhallgató-kimenetként gyakorlatilag... (Az SB Live-on van egy gagyi PC speaker, ami netezéshez, filmnézéshez stb. pont megfelel, de az Echo bekapcsolásával az egész gombnyomásra elhallgat, és helyette a füles jön elő az E-MU-val.)

    szerk. Ja, meg még egy nagyképernyős HDMI tévé is be van kötve a videokártyán keresztül, és ha azt bekapcsolom, automatikusan ő válik az alapértelmezetté, hogy tudjak rajta kényelmesen filmet nézni, mikor akarok. ;) És mindez, az egész fenti beállítás, három külön partíción, három egymás mellé telepített rendszer alatt (XP + Win7 + Win10) éppúgy működik (bár többnyire a Win7-et szeretem használni még mindig).

    szerk. Ja, és még egy DOS is van... ;) 

    • Like 1
    • Thanks 1
  4. A profibb módon készült eszközöknél van olyan, hogy Multiclient ASIO, ami azt jelenti, több alkalmazást képes kiszolgálni egyszerre (persze csak, ha direkt úgy írták meg a fejlesztők). Pl. az RME és Native Instruments. Van, ahol meg "nem hivatalosan", de (néha) működik (azaz nem dokumentált, nem tesztelt, vagy csak inkább bug, mint fícsör, de attól még megy).

    Én pl. régen úgy használtam az E-MU-t, hogy a Cubase-ből realtime lejátszással kiküldtem a sávokat, amiket a PatchMix összesített, majd a SoundForge rögzítette az eredményt, így egyidőben használta az ASIO-t a két program (de már nem emlékszem, hogyan állítottam be).

    Szóval van ilyen, de gondolom, a Behringernél biztos gagyi drivereket írnak, ami nem tudja.

    A Steinberg is csinált egyszer ilyen kiegészítőt a Cubase-hez (bár inkább úgy tűnik, csak próbálkozás volt, és nem túl sikeres):

    http://steinberg.net/forums/viewtopic.php?t=48

    Mindenesetre még mindig letölthető, kipróbálható...

    http://vidance.com/asiomulti/

  5. Ekkor: 2020. 08. 08. at 19:15 írta korgpa1x-pro:

    Ha jutna valaki valamire, arról én is szívesen olvasnék.
    Most még nincs probléma, mert win7-en, 32/64bit-en is egyaránt szépen megy,
    és ami a fő, még nincs olyan zenei szoftverem, ami csak win10 alatt menne csak,
    mert engem maxi ez késztethetne a win7-ről való átállásra...

    Amit fentebb belinkeltem KVR fórumosat, az egy használható megoldás, érdemes végigolvasni és lépésenként végigcsinálni. Nekem segített. Azt az egyet kivéve, amit te is írtál, hogy már nem indul el automatikusan a PatchMix, de végül is ez nem olyan nagy gond, hisz lehet indítani manuálisan. Én kitettem az ikonját a gyorsindítósávra, és oda kattintok, ha indítani akarom.

    Még pár megjegyzés a témához:

    A Win10 erőszakos frissítése kikapcsolható egy Windows Update Blocker (rövidítve WUB) nevű egyszerű kis proggival, érdemes azt is telepíteni. Ez elodázza a problémát úgy egy-két évvel, de sajnos nem teljesen végleg, mivel a Windows ezután is észleli a neten keresztül a háttérben, ha az aktuális verziója "elavul" (kivezetésre kerül), és olyankor megszünteti önmagán az aktivációt, aztán pedig újraaktiválni nem lehet, míg le nem cseréled egy újabbra. (Olyankor megint újra végig kell csinálni a megoldást.)

    Ezen felül annyit lehet tenni, hogy attól kezdve már csak offline módban használod a gépet. Letiltod a hálózati drivert, kihúzod a hálózati kábelt stb. Azzal konzerválhatod a rendszeredet kvázi örök időkre, de új programokat telepíteni és authorizálni egyre nehezebb.

    szerk. +1 alternatív lehetőség: még elvileg az orosz fejlesztésű kX Driverrel is működnek az E-MU hangkártyák is (ahogyan az SB Live, Audigy stb. más régebbi E-MU 10K1 és 10K2 chipkészletes eszközök), és az is kiválóan megy a Win10 alatt némi hekkeléssel, én például azt az SB Live-hoz telepítettem fel, két különböző gépen, Win7, Win10 alatt egyaránt (sőt, az azon lévő Game porthoz is lehet találni egy ilyen hasonlóan házi készítésű drivert). Annak persze E-MU esetében súlyos hátulütője, hogy le kellene mondani a PatchMix-ről.

    • Thanks 1
  6. Sajnos jó eséllyel nem fog működni az Emulator X2, ugyanis a 64-bites oprendszerek alatt gond van: a CD tartalmaz egy másolásvédelmet (ha jól emlékszem, MacroVision vagy valami hasonló nevű), amit a rendszer blokkol, és emiatt nem authorizálható. Ha mégis sikerülne, írd meg, mert nekem is még van valahol egy régi X2 telepítő CD-m, amit pont emiatt dobtam félre.

    Állítólag az X3-ból kiszedték a védelmet, de az nagyon hamar discontinued lett, és azóta nem hozzáférhető (pedig árulhatták volna download-only verzióban, ha már a CD úgyse kell hozzá).

    Részben ezek miatt adták ki az ingyen letölthető Proteus VX verziót is helyette.

    Egyébként az E-MU driverek még Windows 10 alá is felmennek, de minden egyes frissítéssel egyre kevesebb funkció marad elérhető belőlük. Pl. az ASIO drivert nem látja a legtöbb program (ez ASIO4ALL-on keresztül még áthidalható, vagy a WAVE drivert kell használni). Egy-két éve nem indul el magától a PatchMix (ez manuálisan még szintén elindítható), de a 2019-es frissítések után meg már nem találja meg a PatchMix sem a drivert (piros felkiáltójellel azt jelzi, hogy "nincs hardver"). Szóval ott már vége. W7 alatt viszont elviekben semmi gond.

    Vicces ugyanakkor, hogy az SB Live még mindig kiválóan használható Windows 10 alatt, az orosz kX driverrel, sőt, még külön Gameport driver hekkelést is lehet hozzá találni.

    • Thanks 1
  7. Nálam a 1820M-mel is elő szokott fordulni ez néha. Csak szerencsére ritkán. Olyankor az összekötő kábel kihúzása és az újra visszadugása után általában helyreállt. Fogalmam sincs, mi okozza. Bizonyára valamilyen firmware kommunikációs probléma.

    Nézd meg, milyen firmware verziója van a docknak, és ha kell, frissítsd. A telepítő ezt is automatikusan elvégzni az újrainstalláláskor.

    A driver és a PatchMix verzióból vannak újabb béta verziók (az egyikből 2.3, a másikból meg 2.2), érdemesebb levadászni azokat a netről.

    És próbáld ki egy másik kábellel. Legalább egy gigabitnek megfelelő CAT5e vagy CAT6-os (vagy még jobb) ajánlott, és lehetőleg minél rövidebb.

  8. A kérdésfeltevő azt írta, hogy ezeken a beállításokon már túl van.

    Azonkívül hiába állítod át, mert akkor sem lesz ugyanaz a leállítás funkciója, mint amit az újraindításkor végrehajt.

    Ez többek között abból is látható, hogy bekapcsoláskor a rendes BIOS boot process egy részét "átugorja", és helyette a Win10-be megy egyenest. Ugyan nem altat és nem is hibernál, de valami részben hasonlót művel.

    Nekem például három oprendszer van triple boot-ban különböző partíciókon a gépeimen (XP, W7, W10), és ha előtte a W10 alól végeztem a leállítást, akkor még a rendszerválasztó menüt is átlépi a bekapcsoláskor, és helyette a W10 saját, grafikus felületű rendszerválasztó menüje jön be. (Innen, ha a másik kettő közül választasz ki egyet, akkor pedig újrabootoltatja magát még egyszer, de akkor már "rendesen".)

  9. Ekkor: 2017. 12. 09. at 15:55 írta Csuzlee:

    Nekem meg minden gép bekapcsolás után kiírja, hogy nem tudod elindulni, mert a gép alvó állapotból indult és kajakra rá kell nyomnom az újraindításra, utána jó :D

     

    9 órája írta Csuzlee:

    Hát nálam audiótól függetlenül ki van kapcsolva minden ilyesmi! Buta szoftverfejlesztő vagyok, nekem ne döntse el a gép, hogy mit mikor kapcsol ki :) Nem igazán értem ezt a jelenséget!

    Magad írtad le, hogy alvó állapotból indul el a gép. Ebből arra következtetek, hogy Windows 10-et használsz, mivel ott a leállítás valamilyen alvó vagy hibernáló üzemmódot alkalmaz már alapból (hogy utána gyorsabban tudjon újra felállni a gép). A valódi leállítást csak az újraindítással éred el, ha utána - vagyis menet közben - lelövöd a fizikai kikapcsológombbal valahol a BIOS post screen környékén.

  10. Ekkor: 2016. 06. 23. at 23:39 írta malaga:

    Egy fura kérdésem lenne az Urakhoz!

    Én mindig fáztam a "generációk közötti" update-től, de hátha csak arról van szó, hogy hibás a gondolatmenetem.

    Van különbség (stabilitás, stb) a 3 metódus között?

    1. Használt win7 upgrade win10
    2. Szűz win7 upgrade win 10
    3. Szűz win10 telepítés

    Elméletileg nem kellene, de annó már egyszer nagyon megjártam egy ilyennel (talán win7-ről win8-ra, nem emlékszem). Teljesen berottyant a rendszer aminek az lett a vége, hogy fromat C: és irány elölről minden.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Hát először úgyis mindenképp az 1-essel kell kezdened (ha ki akarod használni az ingyen upgrade lehetőséget még pár hétig). A frissítés utáni első aktiválás közben automatikusan "legyártja" a Microsoft szervere az új Win10 telepítőkulcsot, és egyúttal online bejegyzi a hardvert (ezután már akárhányszor tudod újratelepíteni). Másrészt tudod vele tesztelni, hogy át bírja-e venni gond nélkül a meglévő rendszerből a drivereket és a beállításokat stb. (De azért ez nem biztos, hogy tökéletes lesz...)

    Ha ez megvolt, akkor gyaluld le az egészet, és tedd fel újra nulláról. Sőt, szerintem két külön partíción tedd fel egymás mellé szűzen mindkettőt (kivéve, ha laptop). Utána a Win7-ből meg szépen ki kell irtani a telemetriás update-ket meg a GWX-et és a többi hülyeséget végleg.

    • Like 1
  11. Konkrétan a BIOS-ban nem találok  hyperthreadinget. Más elnevezésen lehet?

    Nem tudom, hogy milyen egyéb néven lehet még. De az biztos, hogy a CPU beállításoknál kell lennie (ha van). Ha mást nem tudsz, még tehetsz egy próbát úgy, hogy mindent kikapcsolsz. Ha sikerül, azt abból fogod észlelni, hogy a Windows-ban a 8 helyett csak 4 magot kell látnod.

  12. Szia!

    Köszönöm a válaszodat! Pontosan ezek a reccsenések zavarnak de nagyon. Pláne amikor rögzítek egy éneket és a reccsenést is rögzíti (gondolom ez lehet a baj, mert mást nem találtam eddig). A feladatkezelőben lévő prioritás és affinitás beállítás nem olyan hatásos Win 7-ben, mint a 10-ben ezek szerint? Az affinitásnál a programra rákattintva ki tudom jelölni a 8magból bármelyiket illetve akármennyit. Mondjuk, ha a Cubase-t lekorlátozom max 2 magra, az lehet javulás? Vagy szimplán próbáljam ki és rájövök? :)

    A hyperthreading-et tiltsd le már a BIOS-ban, ha van rá mód, hisz mint említik a cikkben, ez okozhatja a legtöbb ilyen gondot (a mindenféle energiatakarékossági funkciókon kívül). A Windows számára a virtuális magok valódiként látszanak, és miközben azt hiszi, hogy a processzeket külön magra osztja szét, előfordulhat, hogy fizikailag mégis közös magra kerülnek.

  13. Sziasztok!

     

    Szeretnék én is segítséget kérni, ahogy átolvastam a fórumot, kicsit "lerágott csont" témában, de igazából mindenre lett minden mondva, hideg is meleg is :)

     

    A tények:

     

    Egy EMU 1212m-et szeretnék lecserélni, főleg a support miatt (win 7 a vége, nincs linux), s valami USB-s külső dolog érdekelne. Főleg zenehallgatásra, ritkán gitár is rá lenne dugva hobbi célra, semmi komoly :) illetve már az EMUnál is morogtam miatta, de jó volna egy füles kimenet, ha meg még külön szabályozható, akkor ugrálok is örömömben :)

     

    Amiken gondolkodok:

     

    Focusrite Scarlett 2i2

    Steinberg UR22

    M-Audio M-Track Plus MKII

     

    Igazából ahogy átnéztem őket, nagyjából ugyanaz a tudás, de icipici apróság különbségek mégis vannak :)

     

    Előre is köszönöm! :)

    Én egy Scarlett 2i4-et vettem, mivel ehhez (és a 2i2-höz is) az újak mellett van még XP driver, amellett, hogy hordozható, és USB2-es, azaz mindenféle gépre rá tudom így dugni szükség esetén. Az E-MU-hoz viszonyítva nem tűnt nekem gyengébb minőségűnek. Ami viszont nagyon hiányzik az E-MU óta, az a jó kis szuper PatchMixDSP. Ehhez sajnos nincs ilyen: az ún. "Audio Control Panel" egyetlen darab csúszka csak a latency állításához (1-től 10 ms-ig), oszt jónapot. Működési téren amúgy eddig semmi gondom nem volt még vele.

  14. nó para, de senki nem érdeklődik a linuxos zenélés iránt?

    Én azt hiszem, hogy egyszerűen nincs rá motiváció. Az emberek a legjobban a kényelmet szeretik és a bőséget, amiről csak kényszer hatására mondanak le, önként nem. Ez a kényszer pedig ma már nem annyira áll fenn, mióta a Windows is már elég jó és megbízható kb. mindenre.

  15. Freeware!=opensource

    Egyáltalán nem ugyanaz a kettő. Az open source a forráskódra vonatkozik (szerkesztheted, újrafordíthatod és módosíthatod stb.); a freeware ellenben a (lefordított) tárgykódra. Utóbbi általában korlátozottabb: pl. a jogok közül kizárja az átszerkesztést, módosítást, és az üzleti célú felhasználást is.

    • Like 1
  16. Próbáld ki az Antares plugineket, azok közt is van egy de-esser (az "AVOX Evo" csomagból a "SYBIL" nevű plugin az). Mondjuk ezek végett állítólag hangminőség szempontjából nem annyira szoktak odalenni az emberkék, de hátha neked pont bejön. A többi pluginnel pedig mindenféle szokatlan és furcsa dolgot lehet művelni (aminek meg általában nem sok gyakorlati haszna van, de legalábbis szórakoztató és érdekes :rolleyes: ), ha letöltöd, tíz napig lehet őket korlátlanul tesztelni. Egy próbát megér:

    http://www.antarestech.com/download/update.shtml

    • Like 1
×
×
  • Create New...